FIV sau inseminare cu donatoare/donator (33)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

mona nu trebuie nici sa vizezi cu ochii deschisi la realizare, dar nici sa excluzi din start ideea reusitei, stai relaxata 2 sapt, mergi inainte cu tratamentul prescris de medic si stai in pat cat mai mult.Poate o sa ai o surpriza peste 2 sapt cand o sa vezi 2 liniute. Eu perosnal in timpul fiv-ului asta si dupa transfer am fost mai indiferenta, singurele momente de tensiune au fost cele de dupa punctiei pt ca aveam un singur embrion si nu stiam cum se va dezvolta.

+8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

daca am facut hiperstimulare si am inghetat toti embrionii, fiind prul transfer am fost ff emotionata la primul FET dar acum avand numai 1 si sansele fiind mai mici , nu prea cred ca e ceva acolo, binenteles ca fac tratamentul prescris si in rest ma comport normal, nu mai sunt asa de entuziasmata ca prima data

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

Mona eu am o presitinre ca peste 2 sapt o sa vi cu un test pozitiv.

+8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

daca v-a fi asa voi da de baut..mai ales tie ca tu simti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

mona sa fie sampanie pt copii ca nu avem voie alcool!!!

+8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

daca beta va fi mare am sa strig in gura mare''sa curga sampania''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

mona sampania sa curga dupa ce iti ti bebelusul in brate, sunt atatea prin care ma doresc sa nu treci in cele 9 luni de sarcina.
eu am ajuns sa imi fie frica sa ma mai bucur de ceva ca apoi apar pb la care nici nu ma gandeam.

+8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

asa este dar daca prima sarcina nu a fost cu probl ..ma gandesc ca nici asta nu va fi..imi doresc sa se prinda ceva acolo ca , cu doar 1 singur nu prea am mari sperante , dar imi doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

fetelor din pacate eu nu va mai aduc momentan vesti bune. bebelusul meu a plecat catre lumi mai bune unde probabil ii va fi mai bine. maine sunt programata sa ma chiureteze.
va pup si va tin pumnii in continuare tuturor. nu abandonati lupta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

diana imi pare nespus de rau pentru tine..nici nu ma gandesc prin ce treci..eu nu am facut niciodata un chiu..si nici nu vreau sa stiu ce inseamna, dar treb sa trecem peste toate , sa fim puternice si sa ne rugam la DD si cred ca toate se vor rezolva..ce pot sa iti spun..fi tare

Mergi la inceput