FIV sau inseminare cu donatoare/donator (33)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki_74 spune:

diana am inceput sa iau acid folic si mai vreau sa iau omega 3 cel putin 2-3 saptamani , ca pe urma sa iau magneb6 cand incep stimularea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

miki_74 incerca si Femibion 1 pe linga Ac. folic+omega3.

diana23ct

Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp.

Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-heterozigot. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

miki cand incepi stimularea ia pe langa acid folic si apirin protect 1 pe zi si vit c 200 mg pe zi (eu am luat efervescenta si luam 500 pe zi). in loc de femibion(800) daca nu ai in casa, pt ca in romania nu se gaseste poti lua elevit (e cam acelasi lucru).

denisa

+5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

diana23ct Se gaseste Femibion(800) 1 in farm. Dona(sper sa nu sune a reclama).


Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp.

Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-heterozigot. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_74 spune:

diana, denisa multumesc de toate sfaturile bune, o sa iau de data asta tot ce mi-ati spus pt a maximiza rezultatul final

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

denisa tocmai vroiam sa te rog sa imi mai aduci o cutie de femibion din ungaria ca nu imi ajungea pana in sapt 12.

miki multa bafta.

mona ce ai mai facut? ai repetat testul de sarcina? ai facut si analiza de sange pana la urma?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

diana din pacate am mai facut 3 teste pana in ziua 17 si l-am sunat pe dr..am intrerupt tratamnetul , astept 4 zile sa imi vine CM si ma pregatesc de un nou FET..nu stiu cat treb sa astept ptr a putea face un nou FET (daca aveti idee va rog sa imi spuneti si mie)probabil luna viitoare sa incep din nou cu medrol si tot tacamul pana la CM si dupa CM cu restul..sper sa se poata si sa nu ma amane inca o luna..
mai am 5 blasto si am sa ii pun cat pot de repede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

mona imi pare rare rau ca nu s-a prins. eu as fi mers si pe un test de sange. La mine in ziua 14 a fost slab pozitiv, iar valoarea in sange era de 618. Nu mereu se pozitiveaza cele de urina asa de repede. Trebuia sa iti faci unul de sange pt ca daca nu este sarcina ciclul da sa fina si peste tratament. Eu am patit-o de 2 ori, la prima inseminare si la primul fiv, cand luam 8 utrogestan pe zi si sangeram in ziua 15.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

ieri am intrerupt femostonul(estrigenii)si azi mi-a venit CM acum sa vedem maine ce zice dr cand ne apucam de FET urmator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

mona eu zic sa lasi putin timp intre incercari, lasa si organismul putin sa respire.
eu am avut ceva emotii ieri, am vut o usoara sangerare, am fugit repede la urgente, totul e ok acum. stau in pat. meine mergem la eco sa ne asiguram ca bebe e bine.

+6

Mergi la inceput