FIV sau inseminare cu donatoare/donator (33)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

si eu am avut simptome din a 3 a zi intepaturi ale uterului in a 4a zi tare de tot si apoi mai rare si nu asa de tari ...dureri de spate in fiecare zi aproape si sanii ff putin din ziua 11 pe margini..cam atata..maine testul sunt in a 14a zi sper sa fie bine daca nu il voi repeta peste 2 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

mona testul poti sa il faci linistita si astazi, eu l-am facut in ziua 12 si a iesit 317, iar de repetat trebuie repetat la 48 ore sa vezi daca se dubleaza valoarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

diana eu fac test de urina ca beta nu am cum sa fac ca imi vien rezultatul in 5-7 zile si pana atunci daca nu imi vine CM stiu sigur ca sunt gravida..am citit in multe locuri ca nu arata in ziua 14 sigur dar alta solutie nu am..plus de asta beta treb repetat la 2 zile si eu daca nu stiu rezultatul il fac asa aiurea...sunt nedumertita si nu stiu daca fac bine..poate imi da negativ dar asta e mai fac altul peste 2 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

mona, eu mi-am facut in joaca un test in ziua 14 de la ET seara, cand nivelul hormonal era mai redus si s-a pozitivat, incearca si cu test de urina poate reusesti. la tine in oras nu se face nici HSG-ul in aceasi zi sau de pe o zi pe alta?

noi suntem bine, asta seara am facut eco si am vazut saculetul, totul este ok, saptamana viitoare mergem sa ascultam inimioara.

+5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

am facut dimineata pe la 5 si era o liniuta ..nu mi-a venit CM sunt in a 29 a zi ..voua in a cata zi v-a venit cele care nu ati reusit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

mona imi pare rau pt testul negativ, parerea mea e sa incerci si unul de sange, chiar daca vine rezultatul mai greu, si pana nu il primesti sa nu opresti tratamentul. Cunosc cazuri in care erau insarcinate unele fete si s-au pozitivat testele mult mai tarziu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_74 spune:

diana ma bucur ca esti bine si cred ca abia astepti sa auzi inimioara saptamana viitoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

miki multumesc frumos. asa este, numai la asta ma gandesc, sa treaca repede timpul si sa il vad pe bebe la eco, sa ii aud inimioara...
tu cand te apuci de treaba?

+5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_74 spune:

diana eu asa am stabilit cu dr ca in luna noiembrie, undeva dupa data de 20 cand o sa-mi vina urmatorul ciclu, cu ajutorul lui dumnezeu mos craciun o sa ne faca cel mai frumos si mai de pret cadou din viata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

miki sa dea Dumnezeu sa fie bine si sa vi cu vesti bune de data asta. Ai inceput sa iei acid folic?

+5

Mergi la inceput