FIV sau inseminare cu donatoare/donator (33)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

buna seara .... scuze ca dau buzna asa ... am activat pe forumul despre copii la o experinta fiv ... nereusita din pacate ... apoi am incetat sa mai intru .... am o intrebare ... ati scris mult si nu reusesc sa dezleg ... ati facut careva din voi fiv cu ovule donate in tara?ca eu stiu ca nu se face ,dar poate sunt ramasa in urma ... mersiu de raspuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

nu ma ajuta nimeni cu un raspuns?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

apalina se face si la noi in tara dar trebuie sa vi cu donatoarea..eu am donat jumate din ovule si am facut la polisano la sibiu

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_maria spune:

buna,
am 28 ani am facut 3 IA cu dr Moisa si 2 FIV-uri cu Dr Dracea la care am descoperit ca nu sunt ovocitele de calitate su sunt ibntr-un numar redus la ultimul fiv am avut numai 2 care s-au fertilizat dar care s-au oprit din evolutie in ziua 2, pentru a putea avea un copil trebuie sa apelez la donatoare dar problema este ca nu am la cine.Este cineva care doreste sa faca FIV si accepta sa doneze din ovocite ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna3 spune:


ada_maria- daca nu gasesti donatoare in tara poti sa incerci variante in afara tarii-mai accesibil in Cehia sau Grecia-sunt clinici Fiv in tara unde activeaza medici greci-poti sa incerci ca varianta pt.detalii sa ei legatura cu ei

Si eu luna aceasta o sa incerc o stimulare si daca nu reusesc probabil o sa ma indrept spre Fiv cu donatoare

bytzi-scuze ,dar am citit ca si tu ai avut problema cu FSH-si cu raspunsul prost la stimulare, am citit ca dupa DHEA-ti-a ajuns de la aprox 20 undeva la 3,7 .S-a mentinut la acea val.sau a fost doar ceva periodic? Am si eu aceasi problema si nu vreau sa-mi fac mari sperante.multumesc





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

multumesc pentru raspuns ... eu la cluj am fost refuzata categoric desi am donatoarea pe motiv ca in tara la noi legislatia nu permite ... acum nu stiu ce sa cred ... poate voi suinteti mai in tema acum... asta se intampla acum 3 ani ... mersi oricumsi bafta multa va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_maria spune:

daca ai donatoare se face la mai multe clinici Polisano Sibiu, spitalul Giulesti, Med New Life, etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

ma interesa daca se face legal ... stiu ca se mai face asa ... dar din moment ce nu exista legislatie ... nu vad cat e de legal ,mersi de raspuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

este legal , dar o fac doar clinicile acreditate ..si noi am incercat la cluj si nu s-a putut si apoi am apelat la sibiu

25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

vrei sa spui ca tu ai facut la sibiu cu ovule donate? imi poti da mai multe detalii te rog daca nu te deranjeaza?ms ms

Mergi la inceput