FIV sau inseminare cu donatoare/donator (33)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

Diana,bunul dumnezeu sa te ajute!si asteptam sa ne dai vestea cea mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

noi suntem bine..voi face un eco pe la sf lunii atunci vedem sigur ce este

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

bytzi tu ce mai faci? nu mai spui nimic despre tine? te pup

mona ce burtica mare avem, abia astept sa imi spui ce surpriza ascunzi acolo

[ hr][ font=Tahoma][ size=1][ teal]Gena MTHFR, mutatia C677T - heterozigot, gena A1298C - heterozigot
sot - azoospermie
2 - IAD nereusite, 2 FIV cu donator
FIV 2 - reusit, sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani
in prezent tratament cu Cetebe+Zn/2 zi, Aspirin cardiu/1 zi, MagneB6/3 zi, Vit E/1 zi, Femibion1/zi, Acid folic 5 mg/1zi
Urmeaza FIV3, si din prima zi de stimulare INNOHEP 4500 UI/ zi pana la test[ /size=1][ /teal][ /font=Tahoma]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

Diana,pai nu am ce sa spun...dupa cum am scris si la titulatura...

Iti doresc tie mult,mult noroc de data asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicuta32 spune:

Diana, Bytzi-eu nu am mai incercat absolut nimic si nici nu stiu daca vom mai incerca ceva,motive diverse,dar am putea trece peste...cu eforturi bineinteles,dar deocamdata simt ca nu mai pot face nimic.Poate peste cateva luni voi zice altceva,dar deocamdata asta e.
Cel putin avem un finut de care ne ocupam destul de mult,el ne mai umple "golul" din suflet si mi-am dat seama ce greu e sa fii parinte,poate noi nici n-am face fata...
Ce mai stiti de fetele celelalte? -Simonete,Cipcirip,Evanescence si celelate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonete spune:

Rodicuta , intru mai rar , ca n-am ce spune , din pacate , ........m-am bucurat pt. dragele noastre Iaura si Gabriela ....cate o pt. fiecare.
Astept vesti la fel de bune de la tine , Diana !
Si desigur un pupic maaaareee pt surioara mea Bytzi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicuta32 spune:

Simonete-sa inteleg ca te-ai resemnat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

am venit si eu cu semnatura..diana te astept cu vesti

20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evanescence spune:

Citat:
citat din mesajul lui rodicuta32

Diana, Bytzi-eu nu am mai incercat absolut nimic si nici nu stiu daca vom mai incerca ceva,motive diverse,dar am putea trece peste...cu eforturi bineinteles,dar deocamdata simt ca nu mai pot face nimic.Poate peste cateva luni voi zice altceva,dar deocamdata asta e.
Cel putin avem un finut de care ne ocupam destul de mult,el ne mai umple "golul" din suflet si mi-am dat seama ce greu e sa fii parinte,poate noi nici n-am face fata...
Ce mai stiti de fetele celelalte? -Simonete,Cipcirip,Evanescence si celelate?


rodicuta prezent la apel,am vazut ca ai intrebat de mine,ma bucur ca isi mai aminteste cineva caci mai bine de 1 an am fost inactiva,am mai citit dar putin pt ca am vrut sa ne detasam de asta,bineintels ca nu prea am reusit
si nu dispera,capul sus viata este frumoasa si sa nu uitam ca avem numai una trebuie sa incercam sa fim fericiti...

noi nu am mai facut absolut nimic,n-am vazut nici un Dr,nici analize,nici spermograme,tratamente...a fost bine totusi
dar acum m-am mobilizat,incercam sa ne bagam dosarul pt programul FIV de la MS,sapt viitoare depunem la Polisano (adica am intrat iarasi in stress) deci daca noroc la loteria asta facem FIV in premiera,apoi vom vedea,totusi am dubii caci cel mai probabil va trebui ICSI la noi...

scuze pt off topic
si eu sunt curioasa ce mai faceti fetelor,m-am tot gandit la voi

"Sa nu uitam sa ne bucuram de Viata"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicuta32 spune:

Evanescence-ma bucur ca ai intrat sa ne spui ce planuri ai;normal ca imi amintesc de tine,doar esti din "trupa " veche,nu?
Sa va ajute Dumnezeu sa reusiti sa faceti FIV-ul, m-ar fi tentat si pe mine prin programul MS,doar ca nu se accepta cu donator, in rest ne-am fi incadrat.Cu care dintre medici te-ai gandit sa faci FIV-ul?

Mergi la inceput