FIV sau inseminare cu donatoare/donator (33)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

diana multumesc mult ..

MULTUMESC DOAMNE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cora79 spune:

La multi ani,sanatate,fericire,credinta si multa rabdare,rand pe rand ne vom indeplini visul de a deveni mamici

"DOAMNE FA SI PENTRU NOI O MINUNE CU PAMPERS"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

la multi ani si tie si la toate fetele care nu prea mai intra pe aici

MULTUMESC DOAMNE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicuta32 spune:

Salutari fetelor!
Ce mai faceti? Nici eu n-am prea intrat pe forum in ultimul timp,dar uite ca mi s-a facut dor de voi si nu vad nici o miscare pe aici...
N-am nici o noutate,n-am mai facut nimic( referitor la bebe) in ultimul timp...Voi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicuta32 spune:

Bytzi-mai intra draguto si la subiectul asta, tu sigur reusesti sa le scoti pe fete din barlog,hai c-a venit primavara!M-am bucurat ca te-am "gasit" la sub. "FIV la Sibiu" ,dand sfaturi si exprimandu-ti parerea ca o adevarata veterana
Mi-e dor de voi,de toate,ce mai faceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

Rodicutza sint de ajuns????si mie mi-e tare dor de voi toate,uff...nimic nu mai e ce era o data .

Draga mea ,tu nu ai mai incercat nimic?

M-am bucurat f tare cind am vazut ca a reusit natural alexia _ada ,o avem si noi in listutza(cu azoospermie),din intimplare am vazut mesajul ei postat ultimul la sub azoo,ca nu mai citesc pe acolo de f mult timp ,o adevarata minune,daca mai citesti pe aici,te felicit din suflet si iti doresc o sarcina usoara si pina la capat!

Cora,imi pare rau ca nu a fost sa fie la aceea inseminare...ai mai incercat de atunci???

Roxica,am vazut ca urmeaza sa faci FIV la Gynera,mult noroc iti doresc!cite IA ai incercat de ai trecut la fiv?

Diana,tu ce mai faci?esti mai bine?stiu ca e tare greu,dumnezeu sa-ti dea putere pt a o lua de la capat!

Ce sa zic....mie dor de vremurile alea frumoase cind se umpleau pagini,cind eram toate pline de optimism, dar cred ca dumnezeu are nu plan cu fiecare ,doar ca trebuie sa avem rabdare si sa renuntam!
Va pup pe toate,toate si sper ca intr-o zi sa schimbam si noi expierente de mamici!


Va imbratisez cu drag!si va mai astept la o discutie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicuta32 spune:

Intru sa va spun Hristos a inviat! si sa avem o primavara frumoasa cu multe gravidute pe aici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

bytzi draga mea, eu sunt mai bine, am depasit oarecum momentul in sensul ca am inceput sa ma impac cu ideea ca nu pot face nimic sa schimb situatia...de uitat insa nu, cel putin in cazul meu timpul nu vindeca ranile. Tu ce mai faci, cum esti? Eu nu intru la alte subcapitole asa ca nu sunt la curent cu proiectele tale de viitor. Vreau sa o iau de la capat, nu vreau sa dau amanunte despre locul unde voi incerca, medicul cu care voi face sau momentul in care voi incepe. De fel nu sunt f supersitioasa, dar am ajuns sa imi fie frica sa ma mai bucur, asa ca va voi impartasi cu drag toata experienta abia dupa ce ma voi asigura ca totul va fi bine.

rodicuta32 te pupic si sper sa fi bine.

va pupacesc pe toate si va doresc tot binele din lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicuta32 spune:

Diana si eu te pup si te inteleg,dar macar "dupa" intra sa ne spui ca... ai reusit si e totul bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

rodicuta cu siguranta va voi spune ca sunt bine, dar mai intai vreau sa aud inimioara sau inimioarele (cu toate ca medicul meu ginecolog m-a sfatuit sa mergem pe un singur bebe pt moment din cauza trombofiliei mele, pt ca la gemeni ar si riscul prea mare sa nu duc sarcina la termen. Mi-e frica sa ma mai bucur de moment si apoi sa cad iar in prapastie...incerc sa fiu putin mai detasata la urmatoarea incercare. Tot ce pot sa va spune este ca si de aceasta data voi merge in Ungaria, dar in nici un caz nu voi mai face nimic cu Zadori. La capitoul fiv (ceea ce inseamna stimulare, punctie, etc) nu am mare lucru sa ii reprosez, si-a facut treaba bine, dar ca medic ginecolog lasa de dorit, pregatirea femeii inainte de fiv, anal;izele pe care nu le citeste si nu recomanda investigatii amanuntite atunci cand este cazul m-au facut ca iau decizia de a merge cu alt medic la drum pt urmatoarea incercare.
Initial vroiam sa merg la Ispasoiu dar preturile la Polisano sunt duble fata de Kalli si sincera sa fiu prefer sa fac 2 fertilizari in ungaria decat una in romania.
Tu ce ai mai facut, ai mai incercat ceva?

Mona ce mai faci? cum merge sarcina, ai aflat ce este? eu presimt ca e fetita. Te pupic si te asteptam sa ne spui ca esti bine.

Mergi la inceput