FIV sau inseminare cu donatoare/donator (33)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellablue5 spune:

Buna fetele. Si eu sunt in ziua 9 dupa transfer ( al 4 lea Fiv), cu embrioni congelati.Marti imi fac testul.Simt ca nu mai pot astepta.Mi-e groaza ca nu voi reusi.....
Va pup. Multa bafta tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

ella ..roaga-te mult si ai incredere mare in DD si ai sa vezi ca va fi bine..trebuie sa crezi in DD ..asta e totul..daca credinta e mare , totul e rezolvat..asteptam raspunsul tau

DOAMNE AJUTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellablue5 spune:

Salut. Sper sa fie asa Monaramona. Azi e ziua 12 dupa transfer. Nu simt nimic...nu am niciun simptom sau vreun semn ca as fi ramas insarcinata ( in afara sanilor umflati de la progesteron)......
Va tin la curent..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

hai ella ca m-i s-au lungit ochii uitandu-ma ..nu mai scri nimic, ma ti in suspans?

DOAMNE AJUTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellablue5 spune:

Buna.....Azi am facut testul in urina si a iesit negativ....Astept sa vad si valoarea Bhcg, desi stiu ca totul e pierdut...
Multa bafta ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

imi pare rau ella..nu fi suparata ,gandeste-te la ceva frumos, la natura , la primavara, ai sa vezi ca timpul vindeca ranile ..si eu am trecut prin aceste stari si stiu cum e(si nu o data)..treb sa fi alaturi de sotul tau (care sufera si el..dar nu se arata) si veti depasi momentul..capul sus

DOAMNE AJUTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellablue5 spune:

Buna. Azi am primit valoarea Bhcg: 1,40....Negativ.Am vb si cu medicul si mi-a zis ca n-are nicio explicatie. Ca totul a mers perfect....si mi-a dat de inteles c-ar fi mai bine sa ma opresc si sa ma gandesc la adoptie....Vom lua o decizie mai incolo...
Multa bafta fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellablue5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monaramona

imi pare rau ella..nu fi suparata ,gandeste-te la ceva frumos, la natura , la primavara, ai sa vezi ca timpul vindeca ranile ..si eu am trecut prin aceste stari si stiu cum e(si nu o data)..treb sa fi alaturi de sotul tau (care sufera si el..dar nu se arata) si veti depasi momentul..capul sus

DOAMNE AJUTA


Am uitat sa zic . Da, ai dreptate in legatura cu sotul. Sa stii ca se poarta ca un cavaler.............

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellablue5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monaramona

imi pare rau ella..nu fi suparata ,gandeste-te la ceva frumos, la natura , la primavara, ai sa vezi ca timpul vindeca ranile ..si eu am trecut prin aceste stari si stiu cum e(si nu o data)..treb sa fi alaturi de sotul tau (care sufera si el..dar nu se arata) si veti depasi momentul..capul sus

DOAMNE AJUTA


Am uitat sa zic . Da, ai dreptate in legatura cu sotul ( nu se arata). Sa stii ca se poarta ca un cavaler.............

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

buna fetelor, am intrat si eu putin sa va mai salut dupa o perioada destul de lunga in care am vrut sa stau cat mai departe, o perioada grea dupa ce fetita mea a devenit ingeras... nu avem ce face decat sa privim inainte, dar ranile nu se inchid asa usor sau poate niciodata. O sa mergem mai departe cu speranta si credinta, si ne rugam ca de data aceasta medicii sa isi faca datoria, sa dea sansa unei veti sa vina pe lume.

mona vreau sa te felicit si aici pt reusita ta, sper sa vi bine, nu am mai apucat sa vb, ai grija de tine, de sarcina si bea multe lichide ca are nevoie bebelusul pt a se dezvolta.

ellablue5 nu iti pierde speranta, nu te lua dupa ce spun medicii ci dupa ce poti si simti tu ca poti face. cunosc multe cazuri in care nu li se dadea nici o sansa sa aiba copii si acum se bucura de micutii lor. Nu iti cunosc istoricul medical si unde sunt pb, dar iti pot spune atata, mergi cu investigatiile pe toate caile ca niciodata nu stii de unde poate provenii pb. Fetitei mele i s-a luat dreptul la viata pt ca nu mi-au dat importanta medicii si eu am trombofilie. In prima faza nu am crezut nici eu ca poate fi ceva asa de important intr-o sarcina, eu personal ma simt perfect, nu am simteme de boala si totusi uite ca exista, si din pacate e infiorator de mare nr de cazuri depistate. Nu vreau sa dau informatii gresite, dar din ce am auzit se pare ca trombofilia este principala cauza a infertilitatii in ziua de azi.
Daca te pot ajuta cu ceva nu ezita sa imi lasi un PM.

Va pupacesc pe toate si va doresc o primavara cu multe reusite.

Mergi la inceput