FIV sau inseminare cu donatoare/donator (33)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inna30 spune:

buna la toata lumea, nu am intrat de foarte mult timp dar asta nu inseamna ca v-am uitat....am trecut sa va pup dulce si sa va doresc mult succes sa reusiti , vad ca multe fete incep lupta..tinem pumnii si suntem alaturi de voi.
bytzi-
rodicuta, eva va pup pe toate.Noi suntem bine, obraznici cat cuprinde si mai toata ziua suntem afara...avem 2 ani si 3 luni, vorbim si facem nebunii..va pupic dulce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

ada_maria iti recomand sa nu iti pierzi speranta. nu cred ca ai neaparat ovule de rpasta calitate ci mai de graba ca ai nimerit pe manaunor medici care nu se pricep prea mult la fertilizari. daca ai curiozitatea sa citesti in urma povestea mea vei vedea ca la 2 fiv-uri am avut 4 ovocite recoltate, la primul 3 si la al r lea 1. la cel din urm am facut tramsfer in ziua 4 de la puntie si am obtinut o sarcina care din pacate am pierdut-o tot din cauza medicilor, neatentia a costat-o viata pe micuta mea.

apalina mona a donat ovocite in cadrul clinicii Polisano Sibiu, nu a folosit ovocitele altei femei.

fetelor, mi-e tare dor de voi, bytzi mai da si tu cate un semn macar pe PM, mi-e dor de tine, abia astept sa vad noi reusite la aces capitol.
va pupacesc pe toate si numai bine.


Gena MTHFR, mutatia C677T - heterozigot, mutatia A1298C - heterozigot
sot - azoospermie
2 - IAD nereusite, 2 FIV cu donator
FIV 2 - reusit, sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani
in prezent tratament cu Cetebe+Zn/2 zi, Aspirin cardio/1 zi, MagneB6/3 zi, Vit E/1 zi, Femibion1/zi, Acid folic 5 mg/1zi
Urmeaza FIV3, si din prima zi de stimulare INNOHEP 4500 UI/ zi pana la test

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

simonete, rodicutza ma bucur ca sunteti bine, nici noi nu am mai facut nimic, am avut un an in care de la o luna la alta tot speram sa ne apucam de treaba dar "surprizele" care apareau pe parcurs ne-au tinut in loc. ultima a fost toxoplasma pozitiva aparuta in iunie, momentan stam pe bara, asteptam sa treaca timpul si am zis sa ne bucuram si noi putin de vremea frumoasa de afara, vrem sa mergem la mare cateva zile, cam atata am eu noutati, dar asa cum v-am zis si acum cateva luni, asteptam sa fie totul bine si apoi va vom povesti cum a decurs totul. Am ajuns sa fiu superstitioasa si putin paranoica, nu ma mai pot bucura de o reusita pe deplin de teama sa nu vina esecul....


Gena MTHFR, mutatia C677T - heterozigot, mutatia A1298C - heterozigot
sot - azoospermie
2 - IAD nereusite, 2 FIV cu donator
FIV 2 - reusit, sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani
in prezent tratament cu Cetebe+Zn/2 zi, Aspirin cardio/1 zi, MagneB6/3 zi, Vit E/1 zi, Femibion1/zi, Acid folic 5 mg/1zi
Urmeaza FIV3, si din prima zi de stimulare INNOHEP 4500 UI/ zi pana la test

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

buna seara ,mersi de raspuns... nu a facut nimeni cu ovocite donate in tara? as avea nevoie de cateva informatii,please

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

BUNA FETELOR AM DESCHIS UN SUBIECT DESPRE FIV CU OVULE DONATE EU LOCUIESC IN GRECIA IN SEPTEMBRIE MA PREGATESC DE FIV CU OVULE DONATE SI IMI DORESC SA VA AJUT SI PE VOI CELE CARE VA AFLATI IN SITUATIA MEA EU AM 37 DE ANI SI AM INTRAT LA MENOPAUZA PRECOCE LOCUIESC IN ATENA CARE DINTRE VOI VA DORI SA VINA AICI SA FACA FIV EU VOI FI LINGA ELE ADICA MA VOI OCUPA DE TRADUCERE MER UNDE TREBUIE PT INVESTIGATI SI DACA IN CAZ CA NU VA PERMITETI CAZARE VA VOI OSPITA LA MINE ACASA




amalia marzelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

BUNA FETELE AZI MERG LA EGINA LA SF NEKTARIE O SA MA ROG SI PENTRU VOI VA FI SE IMPLINEASCA VISUL CEL MARE

amalia marzelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicuta32 spune:

Bun gasit fetelor! Nu observ nici o miscare pe aici, din vara!Ce mai faceti? Diana ati mai facut ceva?
Noi ne-am cam resemnat cu situatia,asta este, incercam sa ne bucuram de ceea ce avem si om vedea mai incolo ce-o mai fi...
Va pe toate si mi-este dor de voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

buna rodicuta32 noi am mai facut o fertilizare in toamna, dar nici nu a apucat sa se lipeasca bine ca am si pierdut sarcina. Acum incercam sa strangem iar banuti sa mai facem un fiv anul asta dar in acelasi timp pregatim si dosarul pt adoptie.
va pup pe toate


Gena MTHFR, mutatia C677T - heterozigot, mutatia A1298C - heterozigot
sot - azoospermie
2 - IAD nereusite, 2 FIV cu donator
FIV 2 - reusit, sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani
in prezent tratament cu Cetebe+Zn/2 zi, Aspirin cardio/1 zi, MagneB6/3 zi, Vit E/1 zi, Femibion1/zi, Acid folic 5 mg/1zi
Urmeaza FIV3, si din prima zi de stimulare INNOHEP 4500 UI/ zi pana la test

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

ce faci diana ?cum mai sta treaba..ce ai mai facut?ai depus dosarul?ce ti-au spus ?cat dureaza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

buna mona. sa-ti traiasca frumusetea de baiat si sa fie sanatos.
noi aproape am terminat dosarul. mai avem maine de legalizat o hartie si sper sa reusim maine sa depunem dosrul, apoi 2 luni dureaza pana iese atestatul. dupa ce avem atestatul putem sa incepem sa vedem ce bebei gasim.
te pup si mai vb.


Gena MTHFR, mutatia C677T - heterozigot, mutatia A1298C - heterozigot
sot - azoospermie
2 - IAD nereusite, 2 FIV cu donator
FIV 2 - reusit, sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani
in prezent tratament cu Cetebe+Zn/2 zi, Aspirin cardio/1 zi, MagneB6/3 zi, Vit E/1 zi, Femibion1/zi, Acid folic 5 mg/1zi
Urmeaza FIV3, si din prima zi de stimulare INNOHEP 4500 UI/ zi pana la test

Mergi la inceput