Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (51)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fluturas2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

buna seara, nu am mai dat de mult pe aici..din lipsa de timp...
am avzut ca sunt multe burticute care sunt pe ultima suta de metri...sarcina usoara pana la termen si nastere usoara tuturor
fluturas, nu se vede caruciorul ca e parolat picasa din ian 2011
ce sa spun..flacaii mei sunt bine..am scapat deocamdata de viroze/raceli, Andrei merge la gradi...teroristii astia mici...dorm si ei toata noaptea de mult, se mai chinuie doar cand iese vreo masea/canin.
Se joaca f mult impreuna, se mai bat..evident, dar cert e ca se iubesc mult
nu vorbesc mai nimic...dar asta nue ceva nou

parola la buburuzele de ian/feb/2010 e buburuze

Daca ar fi sa o iau maine de la capat, nu as schimba nimic la viata mea!
Comorile noastre


fluturas 25 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenacatalin spune:

FELICITARI!!!

Robert si Raul sa fiti sanatosi si sa cresteti mari!!!

G.Nico.S refacere usoara!
Sa ne povestesti cum a fost la nastere operatia, anestezia etc.

elena+33

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmelly spune:

Felicitari G.Nico.S petru puisori! Sa va traiasca si sa va aduca numai bucurii. Tie refacere rapida. Si eu tot asa am simtit operatia, parca dupa o luna m-am simtit si eu mai bine, 2 saptamani nu puteam sa ma ridic din pat sau sa ma asez in fund. S-a vindecat frumos fara complicatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

G.Nico felicitari pt grasunei

+28 cu motaneii Razvan si Robert si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

G.Nico.S felicitari sa iti traiasca! La cate saptamani ai nascut? Sper sa iti treaca durerile cu operatia.



sugubina 34+ cu Puficele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturas2010 spune:

NICO, felicitari sa te bucuri de bebei si refacere rapida...

la cate sapt ai nascut...

fluturas 25 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Vine frigul si ma duce cu gandul la zapada, iar de aici la saniute. Fetelor cum ati rezolvat plimbarea cu sania pt gemeni?

de gemenute Laura Ioana si Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ennni spune:

G.Nico.S. felicitari, sa va traiasca puiutii si sa va aduca numai bucurii.

Citat:
citat din mesajul lui G.Nico.S

Cele cu cezariana vroiam sa stiu cum a fost dupa.Eu dupa aproape 2 saptamani am o arsura puternica deasupra operatiei usor in dreapta care ma seaca la cel mai mic efort abia pot sa am grija de bebei,cand stau nu am nimic.Sfaturi ,pareri

G.Nico.S mamica fericita a lui Robert si Raul


La fel am avut si eu dar dupa aprox. 1 luna de la cezariana. Senzatia de arsura era atat de puternica incat efectiv nu mai puteam (o aveam chiar si cand ma intorceam noaptea in pat). Am mers la dr. si mi-a zis ca in locul unde i-am aratat eu ca am acea senzatie de arsura, peretele abdominal e foarte foarte subtire, si oricand poate sa se rupa (la mine cezariana a fost a 3-a operatie pe aceeasi cicatrice, deci cumva se explica). Mi-a interzis categoric orice fel de efort, n-am mai avut voie sa ridic bebeii, doar sa-i tin in brate stand jos si daca mi-i dadea cineva. M-am conformat si momentan ma simt bine. Am mai aplicat si un tratament naturist, care se pare ca a functionat (dr. a zis ca n-are ce sa-mi faca sau ce tratament sa-mi dea, cand se rupe peretele abdominal ma opereaza si imi pune plasa).
Eu cred ca cel mai bine ar fi sa te vada un medic.

si sanatate multa tuturor,

Eni de Raymond si Roland (01.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenacatalin spune:

buna fetelor,

abia daca mai pot merge...am niste dureri inghinale, cred k de oase habar nu am, care aproape k nu ma mai lasa sa merg :(, cand merg parca ma doare si burta, dar daca stau jos burta nu ma doare. ati patit asa ceva?

mai mult, mi s-a umflat piciorul si mana stanga :(. o sa il sun pe dr azi si maine cred k ma duc sa ma vada.

va pup

elena +33cu piticii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G.Nico.S spune:

Multumim de urari!Am nascut la 36 de saptamani fix.Operatia a fost ok nu am simtit nimic doar cand a scos bebeii,ce e rau e dupa...chin mare.Acum stau in pat imi aduce mama bebei la pat si am observat ca arsura e mai slaba sau chiar deloc cred ca am facut prea mult efort,eu a2 zi urcam scarile la bebei dupa operatie,acum asteptam sper sa fie bine sa ma pot ocupa de ei

Mergi la inceput