Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (51)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elenacatalin spune:

Andreiuta imi pare rau ca te simti asa rau, din pacate nu prea ai ce face impotriva arsurilor :(. si eu am avut arsuri severe, dar au trecut de la sine...mai am si acum dar nu ff rau, slava domnului!

este presiune pe stomacul tau, nu are nicio legtura cu parul :D.

eu m-am trezit o durere de picior insuportabila:(((.

si noi am cum aproape tot, multe le-am primit :).

trebuie sa mai rezistam putin :) chiar daca e din ce in ce mai greu...

Elena+33 piticii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

andre, nu ai arsuri din cauza crescutului de par la bebeline, e un babism
la ce arsuri am avut cu Vlad, trebuia sa nasc o maimuta nu un copil; nu avea decat 3 fire de par
am citit ca ar fi din cauza aciditatii puternice din stomac si din cauza ca sarcina e pozitionata sus, nu e o sarcina lasata

eu ii dau cu lapte sau cu renie

+27 cu motaneii Razvan si Robert si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Ennni ce frumos ca dorm toata noaaptea ! Sa dea Dumnezeu ca Puficele sa fie cumintele si sa doarma si ele noaptea nu sa urle.

andreiutasg am si eu arsuri si iau carbune medicinal si dicarbocalm. Sa stii ca trece.Incearca si tu.

La fel cu patucinu-am luat doar unu de lemn si pana la 3-4 luni cat or incapea acolo le tiu. Ca sa nu le despart asa imediat.

Io carut inca nu am luat da voi lua in curand, ca nu le tiu in casa mult timp, max o sapt ..10zile. Dupaia le infofol si hai la aer sa ne calim ce naiba..

sugubina 34+ cu Puficele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturas2010 spune:

uitati caruciorul nostru...http://picasaweb.google.com/ianfeb2011/Fluturas?locked=true#5528220355155724706


fluturas 25 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

buna seara, nu am mai dat de mult pe aici..din lipsa de timp...
am avzut ca sunt multe burticute care sunt pe ultima suta de metri...sarcina usoara pana la termen si nastere usoara tuturor
fluturas, nu se vede caruciorul ca e parolat picasa din ian 2011
ce sa spun..flacaii mei sunt bine..am scapat deocamdata de viroze/raceli, Andrei merge la gradi...teroristii astia mici...dorm si ei toata noaptea de mult, se mai chinuie doar cand iese vreo masea/canin.
Se joaca f mult impreuna, se mai bat..evident, dar cert e ca se iubesc mult
nu vorbesc mai nimic...dar asta nue ceva nou



Comorile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

andreiutasg, care e motivul pentru care ai greturi? ce spune dr?

bogdana, nici ai mei nu vorbesc mai deloc, desi sunt mai marisori.... si multi alti copii de varsta lor sau mai mici au inceput deja sa vorbeasca...

fetele cu burtici, stati cumintele in continuare!

Ceata lui pitigoi: Luminita, Edi si Robi - 26.09.2008

"Exista pe lume bucurie mai mare ca un copil: DOI copii!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Stiu Lumi.si nu-mi fac nush ce probleme, insa eu avandu-l pe Andrei care la varsta lor..facea si propozitii..mi-e greu..mi-e greu ca f greu ma inteleg cu ei...orice vor..numai urla..tipa..nu stiu sa spuna nimic
Sunt convinsa ca ma voi satura de ei..cand vor incepe..dar..nah..vreau si eu sa ne intelegem oarecum:))))ca nu mai merge nici prin semne
ce fac hunii.sunt sanatosi?



Comorile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G.Nico.S spune:

Buna fetele.Am nascut 2 baietei frumosi si maricei 3050 si 3300.Plangem mult noaptea si avem colici.Eu sunt chiauna de somn.Cele cu cezariana vroiam sa stiu cum a fost dupa.Eu dupa aproape 2 saptamani am o arsura puternica deasupra operatiei usor in dreapta care ma seaca la cel mai mic efort abia pot sa am grija de bebei,cand stau nu am nimic.Sfaturi ,pareri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui G.Nico.S

Buna fetele.Am nascut 2 baietei frumosi si maricei 3050 si 3300.Plangem mult noaptea si avem colici.Eu sunt chiauna de somn.Cele cu cezariana vroiam sa stiu cum a fost dupa.Eu dupa aproape 2 saptamani am o arsura puternica deasupra operatiei usor in dreapta care ma seaca la cel mai mic efort abia pot sa am grija de bebei,cand stau nu am nimic.Sfaturi ,pareri

G.Nico.S mamica fericita a lui Robert si Raul


FELICITARI!!!
Bun venit pe lume Robert si Raul, sa aveti o viata frumoasa si lina!


g.nico.s, refacere rapida!
si eu mi-am revenit greu dupa operatie, desi nu au existat complicatii. asa simteam si eu operatia, pe toata, ca o mare arsura care ma deranja la cel mai mic efort. o sa treaca durerile in timp, esential e sa incerci sa faci miscari usoare, nu sa ridici greutati, dar sa te misti cat se poate. daca operatia se inchide frumos si nu faci febra sau alte complicatii, e ok.

Ceata lui pitigoi: Luminita, Edi si Robi - 26.09.2008

"Exista pe lume bucurie mai mare ca un copil: DOI copii!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

bogdana, nu, n-as putea spune ca sunt sanatosi... dar e deja o stare de fapt, nu stiu ce sa mai fac sa fie altfel. de cand am inceput cresa sunt mai tot timpul bolnaviori. e un pattern deja cunoscut: jumatate de saptamana, prima, sunt sanatosi, 3-4 zile, apoi spre sfarsit apar mucisorii, tusea, eventual si febra. nu am ajuns inca la antibiotic (cu exceptia cazului in care Robi a facut otita, acum o luna), dar nu stiu nici daca e normal sa o tot tinem asa raciti...
noptile sunt un chin, mai mult pentru noi, decat pentru ei, nu ne odihnim nicicum, dorm cu noi dupa prima trezire (00.00-01.00) si se trezesc din 3 in 3 ore sa pape, mai ceva ca atunci cand erau bebelusi...
merg saptamana viitoare cu ei la analize, sa ma asigur ca nu e ceva grav, sa vad cum stam cu Ca si Fe... in rest, mergem inainte cu rabdare, ce sa facem.

cat despre vorbit, asa si noi, prin semne sau din priviri ne intelegem, orice vor tipa si nu inteleg intotdeauna ce vor, ca sa-i pot ajuta... nici gand sa aibe rabdare sa le explic sau sa citim, in schimb ii vad mai rabdatori la jocuri, in special cele de constructie: lego, puzzle. inteleg tot, dar nu executa tot timpul, mi se par f incapatanati... eh, sanatosi sa fim, astea se rezolva ele de la sine.



Ceata lui pitigoi: Luminita, Edi si Robi - 26.09.2008

"Exista pe lume bucurie mai mare ca un copil: DOI copii!"

Mergi la inceput