Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (51)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

elenacatalin Piticii tai is maari felicitari!! Si ale mele la 32s aveau 2kg si 2.2 si la 34 am crescut la 2300 si 2400!! In doo sapt. In stilu asta fac doo la 7kile. La ce spital vei naste?

fluturas2010 tu cu gemeni si dupa cerclaj nu ar trebui sa misti din pat! nu iti imaginezi ce povesti am gasit in spital..Cu cerclaj col deschis...si sacu amniotic cazut in vagin; cu sarcini la 22s avortate tot din cauza asta. Daca iti continua contractiile mergi la spital de urgenta nu e de gluma cu asta. Nu e ok contractii sa ai dupa cerclaj-rup firu si deschid colul, si atunci dr nu mai are ce sa iti faca. Pentru bebelusii tai, da?

andreiutasg si eu tot pe stanga dorm mai mult, ca pe dreapta am un babe transversal si loveste cand sed mult:) La ce spital nasti?

Asa e cu adusu de medicamente de acasa-dr mea zice ca sa mai asteptam pana se apropie momentu si imi zice ea ce le lipseste.





sugubina 34+ cu Puficele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

sugubina stai cuminte, mai ai putin
si eu incerc sa dorm mai mult pe stanga, dar dorm si pe spate si pe dreapta
contractii Braxton am si eu, nu foarte multe, dar au inceput sa apara, sapt asta mergem la control
legat de spital, eu voi naste la filantropia

elena, uite eu am luat patutul asta http://www.bebecarucior.ro/camera-copilului/patuturi-din-lemn/bebecarucior-patut-din-lemn-nature.html

daca vor dormi la ei in patut, le mai cumpar unul, deocamdata am luat unul singur, oricum sunt obisnuiti sa doarma imbratisati, ca asa stau si n burtica

+27 cu motaneii Razvan si Robert si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenacatalin spune:

fetelor eu voi naste la polizu cu dl dr pechi.

de aseara tot am contractii nedureroase, iar somnul incepe sa devina o povara din ce in ce mai grea :(.

saptamana viitoare voi merge la control, sper sa fie bine.

cu psihicul stau cateodata mai prost, simt ca nu mai pot duce burta asta...am impresia ca ma mananca tot corpul...noroc cu sotul meu care ma incurajeaza :).

mirela e frumos patutul si eu ii voi culca pentru inceput tot pe amandoi :)

+33piticii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

elenacatalin uau cu mancarimile si eu! pe picioare la greu..ma scarpin ca apucata. Cica se numeste prurit de sarcina; si pe burta. E saraca piele intinsa si tensionata la maximum. Am cumparat de la farmacie mixtura mentolata, vezi ca ajuta si nu e nici scumpa. Mai ia din focu mancarimii..

Tre sa rezistam ..pana la 38s!! Hai ca mai e mai putin de-o luna.

Aznuapte am dormit in patu mare singura..si tot prost evident. Ma dau jos ca o superbalena, si am mers la bae din ora in ora..nu glumesc. Oare cand oi mai putea si eu dormi calumea? Cre ca peste vreo 2ani asa nu?

sugubina 34+ cu Puficele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

SUGUBINA, acuma e odihna pura... cam da, dupa 2 ani sper si eu sa mai dorm ca lumea (eu mai apuc nopti cand sunt plecata din localitate 1 zi-doua sau cand mai vine mama sa stea noaptea la noi...). Ai mei fac doi ani in 3 saptamani, Radu doarme foarte bine, dar Anastasiei ii ies caninii si se mai foieste, mai plange... asa ca nici in ziua de azi nu ma odihnesc cum trebuie...

Fetelor, va tin pumnii sa ajungeti cat mai aproape de termen!

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenacatalin spune:

noroc cu voi k mai incurajez si eu :) cand vad k nu numai eu sufar de toate chestiile astea provocate de sarcina cu gemeni :D.

abia astept sa nu mai fiu o superbalena si sa ma pot misca si eu ca omul :)

manu pe unul dintre piticii mei o sa il cheme radu :D, e un nume f frumos

elena+33piticii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenacatalin

noroc cu voi k mai incurajez si eu :) cand vad k nu numai eu sufar de toate chestiile astea provocate de sarcina cu gemeni :D.

abia astept sa nu mai fiu o superbalena si sa ma pot misca si eu ca omul :)

manu pe unul dintre piticii mei o sa il cheme radu :D, e un nume f frumos

elena+33piticii


Saluti!

Imi amintesc ca asa ziceam si eu ca abia astept sa ma pot misca fara probleme nu ca un melc cum imi zicea sotul meu:)) dar ma crezi ca acum imi e dor de burtica mea...mi-e dor sa simt viata in mine...miscarile lor...(mai ales ca nu mai avem de gand sa mai facem bebei).Ehh...nostalgi...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ennni spune:

Citat:
citat din mesajul lui sugubina
Oare cand oi mai putea si eu dormi calumea? Cre ca peste vreo 2ani asa nu?

sugubina 34+ cu Puficele


Ai mei de la 4 luni dorm toata noaptea, foarte foarte rar se mai trezeste unul (amandoi deodata niciodata) dar in foarte scurt timp adoarme la loc. Ziua de multe ori suntem terminati, au foarte multa energie si ne solicita la maxim, insa noaptea nici nu stim ca avem copii, pe bune. Asa ca nu se stie, poate vor fi si puficelele tale la fel.

si sanatate multa tuturor

Eni de Raymond si Roland (01.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenacatalin spune:

Asa este, fiecare cu norocul lui...sper sa fie si ai mei cumintei si sa isi mentina programul din burtica, foarte rar ma deranjeaza noaptea.

elena+33piticii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreiutasg spune:

Salut fetele,

Eu de 2 saptamani am niste arsuri teribile si o stare generala naspa. Ma duc sa de cel putin 3ori/zi, nici in primele luni de sarcina nu eram asa....Mai toti imi zic ca arsurile sunt provocate de "cresterea parului" la bebeluse..totul e posibil. Oricum in concluzie tot ce mananc dau afara.
Eu nasc la Elias cu dr Rotaru pt. care am pregatit o lista ff mare de intrebari cand vom merge la control miercuri
Ne-am gandit ca pt. primele luni sa doarma impreuna si cand nu or mai avea spatiu o sa mai luam un patut tot transformabil; am zis cu sotu' sa luam paturi care sa fie folosite cat mai mult timp.
Cumparaturile aproape le-am terminat, avem hainutze, cosmetice, cadita, biberoane, etc. mai vreau sapt. viitoare sa iau 2 paturici. Am primit sterilizator, cantar si umidificator..m-am scos, inca ne mai gandim daca sa luam acum si scaune de masina sau sa le lasam pt. ianuarie si de asemenea am zis ca si carutul tot la anul sa-l luam, avand in vedere ca v-a fi iarna si frig nu o sa le scot pe bebeline prea mult pe afara.
Sa vedem mai intai cu ce bani mai ramanem dupa ce nasc si vom stii daca sa luam mai intai scaunele de masina sau carut.
+34

MOTTO: Nu pot schimba directia vantului dar pot schimba pozitia velelor astfel incat sa ajung intotdeauna la destinatie[/i]

Mergi la inceput