Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri23

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Rasfoind azi pe internet, am gasit acest articol :
"Data de 15 Octombrie a fost declarata in mod oficial, in SUA, Canada, Australia si alte tari ale lumii, “Ziua internationala a comemorarii bebelusilor si a copiilor”, data in care, peste tot in lume, la aceeasi ora, respectiv 19.00 (ora locala din fiecare tara), se aprind lumanari, in memoria copiilor plecati prea curand de langa noi.

De ce timp de o ora? Pentru ca, daca se vor aprinde lumanari in toata lumea, la ora locala (19.00) a fiecarei tari, se va crea un “val de lumina” , care va face inconjurul globului si va dura 24 de ore!!!!!
Imaginati-va!…doar imaginati-va cum s-ar vedea de sus, acest val !!!

In Romania, evenimentul se va desfasura simultan in 11 orase in care, la ora 19.00 se vor aprinde sute de lumanari in memoria bebelusilor si a copilasilor deveniti ingerasi.

In Bucuresti lumanarile se vor aprinde in Parcul din fata Ateneului Roman. Detalii despre locatiile din tara, gasiti pe: www.OrganizatiaEmma.ro

Cine nu poate ajunge la eveniment poate totusi participa indirect, aprinzand lumanari oriunde s-ar afla. Fie ca va adunati intr-un grup, fie ca sunteti 1-2 persoane si gasiti un loc fie intr-un parc, intr-o curte, mai aproape sau mai departe de casa, fie chiar in casa voastra, unde sa aprindeti cat mai multe lumanari, de orice fel, important este sa ne alaturam miilor de oameni din intreaga lume, care vor face acelasi lucru, la aceeasi ora, in orice colt al lumii ar fi!

Ar fi minunat daca ati fotografia lumanarile aprinse si le-ati trimite pe adresa: contact@organizatiaemma.ro "

M-am gandit ca poate vreti "sa aprindem" si noi lumanari, aici pe DC

Pe blog la Paulapor gasiti si locatiile din tara:
http://ingerasulgabriela.blogspot.com/
Sper sa nu se supere ca am trecut linkul






Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

DARIA multumim de pont. Si eu am sa aprind maine. Sper sa nmu uit ca Alin e la munca si cu nazdravanii asti auit si sa mananc.

ALINUSHCA intra mereu si scrie ce te macina. E mai bine sa scrii, sa te descarci. Si apai aici poti scrie despre orice. Viata nu e facuta numai din flori si voie buna. din pacate....Deci scrie orice si oricand. Imi pare rau ca nu gasesti doctor care sa te asiste natural. si cica eu asa ce ma bateam in piept ca acum vreau ceza! Dar citind pe aici...pe dincolo m-am convins ca e mai bine natural.

Sambata am eco. Pffuii ce emotii am. Dar si ptr ca nu am cu cine lasa copiii si trebuie sa-i iau cu mine ca si Alin vrea sa mearga la eco. Sper doar sa fie linistiti piticii astia. Daca nu Alin va fi nevoit sa iasa.
Azi chiar a fost caldut fata de zilele trecute.
Abia astept sarbatorile de iarna. Dar sunt sigura ca vom avea bataie de cap cu Mattia cu bradul. Sper doar sa nu mi-l dea jos. Ete na ce probleme am eu acu! N-a venit iarna si eu ma gandesc la brad.




Mami de Alessio Michele(2 ani si 4luni) si Mattia Gabriel(11 luni).......si in martie barza ne va vizita.

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Daria, multumim pentru informatii!

Dana, tinem pumnii pt eco de maine!

Va doresc week-end placut fetelor!

Visul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Sa ai si tu NINIA un wknd placut.

Pe unde sunteti fetelor? Acasica? Pe afara? Eu am pus sa fac un pilaf cu carne de iepure la cuptor ptr pici. Nu mai am idei......m-am mai uitat si la ce gatim azi dar fetele de acolo fac asa niste retete complicate ptr mine.




Mami de Alessio Michele(2 ani si 4luni) si Mattia Gabriel(11 luni).......si in martie barza ne va vizita.

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Am aprins o lumanare.la noi acum este ora 19

Minunea noastra mult asteptata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

eu am aprins 5 lumanarele la 19,05. Asta este. Nu am reusit la 19,00.




Mami de Alessio Michele(2 ani si 4luni) si Mattia Gabriel(11 luni).......si in martie barza ne va vizita.

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Noi am fost la eco, totul bine de la prima vedere. Dar nu m-a convins......dupa nici 5 min vroia deja sa termine. Noroc ca am inceput eu sa intreb una alta de s-a mai uitat. asta este. La stat. De aceea sapt viitoare merg la doctorul la care facusem eco la baieti. 220 euro dar macar imi da si dvd, poze mai multe si imi face si 3D. aaa si voi fi soacra cu trei nurori. de altfel cum am banuit de la inceputul inceputului. Sanatos sa fie. Va pup, ma duc sa fac papa.




Mami de Alessio Michele(2 ani si 4luni) si Mattia Gabriel(11 luni).......si in martie barza ne va vizita.

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Wow, felicitari pt bb-baiat
Ce feeling ai avut, intr-adevar Sa ne zici ce nume va purta si ce spune Alin

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna dimineata,

DARIA multumesc de urari. Da, stiam de la inceput de baietel. Simteam. Nume??? La Alessio a fost extrem extrem de greu sa gasesc numele. La Mattia??!! Mai aveam foarte putin pana la nastere si nu stiam numele. Cand m-au apucat contractiile....ma sunase cumnata preocupata: tu dar ai gasit nume??!! Deci stia un popor intreg ca eu nu stiam ce nume sa pun! Acum? Aoleu.....e greu tare! Ca un nume imi place mie, dar nu-i place lui Alin......cel care ii place lui Alin nu-mi place mie....si tot asa!!
Alin, vroia si el fetita. E logic dupa 2 baieti. Dar asta este. Nu vrem sa nutrim parere de rau ca acest copil e baiat. Vrem si asa vom face, sa-l iubim precum l-am iubit pe primul. Vrem sa-l asteptam precum l-am asteptat pe primul. Cum zicea ANCA nu sunt facuta sa fiu mama de fetite. Puppppppppppp
Cum se simte GIULIA? I-a trecut raceala?




Mami de Alessio Michele(2 ani si 4luni) si Mattia Gabriel(11 luni).......si in martie barza ne va vizita.

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Dananagie-felicitari pentru BAIETEL


Alinushca-scrie tot ce te framanta!hai ca nu mai este mult si incepem galeria!



Minunea noastra mult asteptata

Mergi la inceput