Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri23

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna dimineata,


Ce sa va zic? M-am trezit la 1,00 ca avusesem un cosmar de nu stiam sa realizez daca a fost real sau nu. am visat ca au intrat hotii.Stii ca va spusesem ca la in sept cand am fost la mare, mi-au intrat hotii in casa. Ei....aseara m-am intalnit cu vecina de dedesubt si mi-a zis ca acum 2 sapt i-au intrat , de fapt nu au mai apucat, hotii in casa,cu ea in casa!!!!! Nu au apucat ca ea auzind zgomote s-a dus in sufragerie si a vazut un om ghemuit in balcon cu ranga incerca sa ii intre in casa. Atunci ea a dat perdeau la o parte si a inceput sa bata cu mainile in geam.Ala s-a speriat si a fugit. Sunt terorizata!!!! In noaptea asta sunt singura cu baietii ca Alin e la munca. Aseara a stat pana seara tarziu "casa studieze" niste alarme. Trebuie neaparat sa-mi pun. Si vecina asta are alarma dar abia ajunsese acasa si a dezinstalat-o. Sunt impietrita de frica! Offfff peste ce zona de cacat am dat!!!!!!!!!!!!






Mami de Alessio Michele(2 ani si 4luni) si Mattia Gabriel(11 luni).......si in martie barza ne va vizita.

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

TEO La multi ani ptr data de 8. Cu intarziere!




Mami de Alessio Michele(2 ani si 4luni) si Mattia Gabriel(11 luni).......si in martie barza ne va vizita.

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_r7 spune:

Buna dimineata si de la noi......
Dana imi pare rau ca treci prin asta...
Sper sa va luati cat mai repede alarma si sa reusesti sa dormi linistita noaptea
eu azi sunt adormita....
de ieri dimineata l-a apucat pe un vecin de al meu renovarea....
bate, da gauri cu bormasina........etc...
problema e ca bate cat sa te trezeasca si pe urma face liniste.......si asa o tine toata ziua.......
ieri a inceput sa faca galagie exact cand am pus fetele la somn.......
imi venea sa ma duc sa-i bat un cui fix in "locul unde nu bate niciodata soarele"..............daca ma intelegeti........
inteleg ca are fiecare timpul sau alocat renovarilor....dar chiar sa te apuce numai in timpul cand dorm copii.........asta nu mai inteleg...........
dau fuguta sa hranesc printesele mele si revin un pic mai incolo.
va pe toate!

Roxana mami de Bianca Maria 2 ani

www.flickr.com/photos/11432933@N08/" target="_blank"> poze cu printesa mea
poze noi!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Buna ziua, fetele mele dragi!

Dana, nu am pus poze de la Londra, pt ca nu am mai mers acolo.Imi pare rau ca esti epuizata.pt burtica ta!
Cat despre hoti...noua acum 2 saptamani ne-au spart masina (in timp ce sot cumpara o paine), ne-au furat cheile de la casa plus acte ce avea sotu prin geanta, iar lunea trecuta, la 3 noaptea ne trezim in zgomot si miros de fum...a fost o avarie la energia electrica in urma careia am ramas fara apartura prin casa. Acum suntem buni de dat banii pe reparatii, iar dragul de Enel ne va despagubi cand isi va aduce aminte. Ce sa mai zic? Numai probleme....am ajuns sa ma intreb zi de zi...ce ma mai asteapta...

Cam astea sunt vestile despre mine...ce carbuni sa mai bag in stresul asta?

Visul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

O mare imbratisare de la noi pt Dana si Ninia tare nasol e sa traiesti inca un stres in plus, pe langa cele cotidiene
Si pupam burticile si mamicile si burticile in devenire
Suntem bine, tusim-mucim ca doar e frig

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

BABY naspa cu renovarea vecinului. Nu poti sa mergi sa-i explici care sunt orele de somn ai copiilor?

NINIA sorry nustiam ca nu ai mai fost. Daca ai spus se vede ca am piedut firul. Si urate experiente ai mai avut si tu.

DARIA multa sanatate Giuliei.

ALINUSHCA cum te mai simti? Ce "zice" bb?




Mami de Alessio Michele(2 ani si 4luni) si Mattia Gabriel(11 luni).......si in martie barza ne va vizita.

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

va trimit un gand bun si o imbratisare la toate! si multa sanatate va doresc!

noi nu avem noutati, mai asteptam..

va pup si o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Multumesc dragele mele pentru ganduri! Recunosc ca m-au cam epuizat psihic problemele astea. D-abia astept sa ma linistesc un pic. Cred ca mi-ar prinde bine o perioada de concediu acum, insa m-as multumi si cu un wk-end la munte.
Traim niste vremuri...o sa ajungem sa simtim frica la fiecare pas. Saracia asta va naste monstri.
2 luni muncesc sa repar problemele astea...

Visul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_r7 spune:

Buna.cam tarziu si de la noi.......azi am dormit mai mult un pic...incredibil dar acum e liniste...
Dana eu m-am mutat inapoi la parinti cand eram gravida si de doi ani ne tot razboim cu acest vecin...
desi are si el doi nepoti mai mici ca Bianca nu intelege ca un copil trebuie sa doarma in liniste...
e genul de vecin care asculta manele.........nu ca as avea ceva cu acst gen de muzica.....doar ca nu sunt fan si nu imi place sa ascult la maxim nici macar muzica preferata........mai ales cand dorm copii.......
deci in concluzie nu am cu cine ma intelege....
imi pare rau sa vad cum va chinuiti cu hotii.......in ziua de azi nu mai sunt zone in care sa te simti in sigguranta din pacate...
un mare pentru toate!!!!!

Roxana mami de Bianca Maria 2 ani

www.flickr.com/photos/11432933@N08/" target="_blank"> poze cu printesa mea
poze noi!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

bebe nu mai zice nimic saracul, dana, la cat m-au stresat in ultima vreme doctorii. sta cuminte si asteapta sa iasa one way or the other. noroc ca am o moasha si o doula care imi mai ridica moralul dar tot am dificultati in a ma relaxa din cauza firii mele si a altor probleme. azi insa mi-am imaginat cum voi fi eu martora la primele inghitituri de papa ale lui siluan, primii pasi, primele cuvinte, si m-am mai inveselit. tare nu imi doresc cezariana si tare o mai injur in minte de luni bune de zile pe doctora care ar mai fi putut astepta data trecuta inainte sa ma condamne la neplacerile prin care trec acum. macar daca eram intr-o tara normala, dar cum bine stiti nu prea suntem. acu se vede si de ce am evitat sa intru pe la subiectul nostru... ca nu am decat a ma plange de propria persoana....


Mami de (28.10.2008) si bb2 s 36

Mergi la inceput