Condica salajencelor ( 110 )

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianaiulie2009 spune:

Citat:
citat din mesajul lui olim

vad ca tot singura is pe zona
vreau sa va doresc o saptamana excelenta tuturor
si sa dau de baut ca doar un fecior de 3 ani are mama azi, nu, poate daca las o thighi apar doritori
tutror


Mersi de tratatie !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

adi multam din suflet
degeaba am latat thighi, cred ca o trecut pe plante etnobotanice
io is in zona
cred ca sambata ii tin ziua cu niste prieteni, deja ma stresez cu ce dsa fac mancare, asa ca astept sugestii
aseara o ajuns si colegu din italia, alex nu o dormit pana o ajuns, dimineata era superobosita, dar s-o jucat impreuna cu parcu de masini si cu tractoarele
azi noapte la 12 constuiau tractoare
nici nu imi vine sa cred ca e asa mare, nu stiu cand o trecut asa repede astaia 3 ani, cred ca trebuie sa ii scriu la barza ca mai am un pic si intru in pensie
mai trec ca ma duc sa il aduc pe alex acasa de la scoala.
va pup cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaiulie2009 spune:

Olim, cum a fost la petrecere ?
Pune poze pe FB cand ai un pik de timp

Mihaela, cum merge scoala ? Cum se descurca Ovi cu fetele fara tine ?
Stiu ca nu ai timp de scris ... te mai "urmaresc" si pe FB ....
Multi fetelor !

Ce v-a adus Mosul ???

Sa aveti o saptamana usoara !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Adriana, mersi de intrebare, numai in februarie incep scoala. Acum muncesc, ca inainte.... Sunt ocupata insa cu multe, am inceput sa merg la sala de cateva ori pe saptamana, tin putin regim hipercaloric ca sa dau jos cateva kg...deci timp putin oricum.

fii alaturi de Mihaita


vorbe de copil...

Hobby

www.talentedenazdravani.ro/" target="_blank">talentele nazdravanilor

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaiulie2009 spune:

Mihaela, ce bine de tine k ai timp de sala. Eu cu al 2 lea job part time ajung acasa abia pe la ora 18,30-19,00 si nu mai stiu pe ce sa pun mana. Colegu idem ... asta e ...
Sunt happy k Dea a luat 10 in teza la matematica, prima ei teza.
Sper sa ia o nota la fel de buan si la romana.
In rest, munca, casa, munca, casa si tot asa. Abia in week mai putem sa ne tragem si noi sufletul. Acum suntem in pline pregatiri pentru ziua Paulei . Ii organizam o petrecere la un party cu cativa copilashi. Apoi a 2 a zi vor veni bunicii la noi. Apoi peste 4 zile vine Mosul si tot asa, dintr-un kef intr-altul.
Bradutzul e facut si ne relaxam uitandu-ne la luminite seara de seara.

Va tzuk si mai stept cate un semn de la fiecare dintre voi !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

adriana, eu muncesc pana la 16.30, la 16.40 am autobus si in 5 minute sunt la sala(am ales-o pe cea mai aproape). Merg la gimnastica, un fel de aerobic dar cu mai multa miscare de forta, incepe la 17, se termina la 18. Am autobus la 18.20 dar nu de langa sala, am de mers 15 minute pe jos(uneori vine Ovi sa ma ia cu masina, dar nu mereu). Ajung acasa la 19. Daca vine Ovi dupa mine, suntem acasa la 18.20. Cam asa e programul meu. Uneori merg la yoga, de care m-am indragostit, dar nu prea imi convine caci e joi de la 18.30 la 19.30, abia ce ajung acasa, ca trebuie sa plec, ajung inapoi acasa la 20 daca ma aduce prietena mea, sau la 20.45 daca vin cu autobusul. Am mai fost la zumba in vinerile cand eram libera(au fost doua pana acum) caci e de la 14. si asta imi place mult de tot...altfel merg de doua ori la gimnastica aceea pe muzica si o data la yoga, plus saptamanal duminica de obicei la inot si mai fac miscare acolo in apa, gimnastica...cum ma duce pe mine capul...

Felicitari pentru notele bune, bafta mai departe!

Eu am impodobit casa inca de la primul advent, e prima data cand fac asta si e tare frumos. Bradul mai incolo, aici abia dupa 15 apar pe piata. Abia astept sa miroase frumos a Craciun in casa...

fii alaturi de Mihaita


vorbe de copil...

Hobby

www.talentedenazdravani.ro/" target="_blank">talentele nazdravanilor

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaiulie2009 spune:

` neatza !

Eu nu am somn de pe la vreo 5 asa k pusei niste fasole in oala minune, imediat bag si ciolanul si voi face o iahnie de fasole
Am mai bagat si o tura de haine, tre sa strang celelalte de pe uscator, astept sa se trezeasca restul casei si intram in "priza" pentru curatenie. pe la amiaza colegu cu fetele vor merge la sanius pe Meses, eu voi calca ceva haine.

Mihaela, noi avem brad artificial maarrreee de vreo 2 ani si am obisnuit sa-l impodobim pe 1 decembrie sa aiba timp fetele sa se bucure de el . Nici aici nu au aparut brazii naturali la vanzare inca. Cand vor aparea voi lua si eu cateva crengute sa miroasa a brad si la noi in casa

Despre sport ... eu am bicicleta eliptica ... spre rusinea mea am folosit-o anul trecut cand am inceput dieta zi de zi , apoi din ce in ce mai rar , pana am ajuns sa nu ma urc pe ea de aproape jumate de an , din pacate. Sper sa ne revenim cu finantele, sa nu mai fiu nevoita sa merg la al 2 lea job si sa ma reapuc de miscare. Deocamdata e cuier de haine

Eu deja caut meniu de Craciun pe net. Prajiturile le-am comandat, de fapt, un tort musuroi si prajitura "sarutul negrilor". Oricum pe 20 e ziua Paulei si atunci iar avem tort. In 21 vor veni bunicii la noi si iar va trebui sa fac ceva dulce asa k ... o lasam mai moale cu dulcegariile k se pun unde nu trebe

Va doresc un week-end minunat, cu multa zapada !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

La noi am vazut ieri brazi, mergem azi sa studiem piata...dar nu il facem asa devreme...sunt destul decoratiile, luminile din geamuri, zapada de afara ca sa simtim ca vine Craciunul :).

adriana, tu esti harnica, ccc ca de obicei!

Eu am facut o tura de cozonac, mai fac saptamana viitoare unul sa duc la serviciu. Luni avem "petrecere" la munca, sarbatorim cu fosta sefa, vine si mosul cu cadouri(ducem fiecare un cadou in valoare de 30 de coroane, se amesteca intr-un sac si o persoana care va fi mosul le va imparti :)). Eu am luat un timer pentru fiert ou, in forma de...ou :)).
Marti avem pranzul de Craciun la restaurant la spital, eu vineri sunt libera si vreau sa fac ultiemele cumparaturi pentru Craciun, cadourile le-am luat aproape pe toate si sa merg la coafor.
Eu mare lucru nu fac de Craciun, eu sunt libera numai pe 24 si 25, Ovi numai pe 24...probabil cinam in 24 seara cu prietenii nostri romani. O sa fac o prajitura si cozonac, poate tort in loc de praji, mai vad...ceva mancare usoara cat sa ajunga doua zile...DAR abia asteptam cu totii sa vina Mosul!

Pup, un we frumos sa aveti!

fii alaturi de Mihaita


vorbe de copil...

Hobby

www.talentedenazdravani.ro/" target="_blank">talentele nazdravanilor

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaiulie2009 spune:

Salutare salajence !

Vineri am avut serbare la gradi.
Maine ziua Paulei , azi ii fac tortuletzul. Am primti si ornamentul cu Hanna Montana. Maine dimi mergem cu pachetzelul la camin, apoi dupa-masa avem kef la party cu copilashii. Marti vin bunicii la noi. Asa ca voi avea o saptamana plina. O sa pun poze pe FB. Am pus cateva de la serbarea de vineri. Deci, la noi a si incepu Craciunul

Va tzuc si va urez tuturor o saptamana usoara !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

adriana felicitari pentru serbare si La multi ani Paulei!

Sarbatori Fericite la toata lumea, nu stiu daca apuc sa mai intru.

fii alaturi de Mihaita


vorbe de copil...

Hobby

www.talentedenazdravani.ro/" target="_blank">talentele nazdravanilor

calator de profesie

Mergi la inceput