Iepurasi de Martie-Aprilie 2010 (55)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ami_84 spune:

Child - mi-a dat Ospen suspensie (contine penicilina, bun pt streptococ), Biotics pt flora intestinala si in caz de temperatura sa ii dau Nurofen (siropelul pt copii).

Pana ce am scris, a adormit singura. Merg sa ma desfasor la bucatarie...

_

Mamica cu iepuras cuminte de sase luni

"Intr-o caverna se puteau citi aceste incizii pe pereti: 1+1=1 si, imediat dupa, 1-1=2. Nici chiar cei mari mari matematicieni nu au fost īn masura sa descifreze acest paradox; cu toate acestea, rezolvarea enigmei este una simpla. Este vorba despre aceeasi simplitate care permite oricaruia dintre noi sa se nasca. Lipsa aparenta a logicii dispare daca ne gāndim la procesul nasterii: mama cu copilul sau īn pāntece formeaza un tot si, imediat dupa nastere, mama si copilul devin doua fiinte distincte."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabyHila spune:

Nafi sa stii ca oasele dupa sarcina se aseaza altfel si evident si oasele picioarelor. Sunt multe femei care zic ca le-a crescut piciorul dupa sarcina si multe care le-a revenit dupa un an.Inca nu disperati dar cautati pantofi comozi chiar daca par mai batranesti. E foarte important sa ne revenim incet la forma de dinainte.

In privinta kilogramelor eu nu mai comentez. Trebe sa merg la nutritionist altfel nu dau jos nimic.

Oana eu nu i-am dat spanac niciodata pentru ca isi pierde f repede proprietatile daca il fierbi. Vorba Roxanei, devine iarba!!

Briza arata f bine Eric! E luminos la fata, curat... chiar fain

Ioanact am vazut si pozele voastre! sunteti frumoase!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabyHila spune:

Ami ia-ti masina de spalat vase!
Nu stiu cum sa iti zic sa eficientizezi ca si eu tot asa fac! ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramy77 spune:

Buna fetele,
Nu prea mai apuc sa intru de cand sunt singura cu Briana, asa cum ziceati, parca are duracell in fundulet nu sta o clipa locului, iar cand doarme mai fac si eu una alta prin casa.

Am vazut ca dati bebeilor mamaliguta, cum o faceti si din ce fel de faina de malai? Obisnuita sau altfel? Eu am vazut in supermarket faina de malai bio, dar era asa,ca praful.
Aceeasi intrebare despre branzica calcica? Imi ziceti si mie reteta? Si din ce fel de lapte o preparati?
Iaurt la fel, de care? Din comert sau home made?
Cred ca par cam batuta in cap, dar am vazut tot felul de variante pe net si vroiam sa vad voi cum procedati...

GABYimi era dor de tine, poate reusim sa vorbimca vad ca iar nu suntem pe aceeasi lungime de unda.

Cred ca n-am apucat sa zic, dar, ASTEROPI, oaaaau! Super bebita, super mamica, super decoruri...sa va traiasca micuta crestina!Ati avut un botez de vis!

Multa,multa sanatate bebeilor bolnaviori, sper sa-si revina toti cat mai repede.

Trimit ca sunt cu Briana in brate si nu mai are rabdare..

Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

AMI - I-ai dat deja antibiotic?

Cand am citit ce ti-a dat doctora pentru rosu in gat n-am mai asteptat sa termin de citit ce-au scris fetele ca sa-ti raspund tie.

Stiu ca nu ma vezi, nu ma cunosti, dar nu incepe sa-i dai de acuma antibiotic copilului doar pentru un rosu in gat.
Daca, in cel mai rau caz, temperatura nu-i scade 3-4 zile si are si rosu in gat si alte simptome, atunci, da, dar sa-l sensibilizezi doar pentru un rosu in gat?! Pai, tu stii de cate ori iti va face rosu in gat?? Plus ca, la bebelusi gatul rosu e de maaaare pacaleala pentru ca ei plang, tipa, scot sunete care le forteaza gatul si d-asta de multe ori este asa.

Nu-i da!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Honeyvazut poze cu Maya..super tare..intr-una parca e ninjaSi perinita aia e cool!

Mai , dar ce a fost in capitolu trecu?? Dami..bolnavioara, Sophia la fel..Albert ..mucios, Adelina cu otita...si poate am mai si ratat pe careva!Hey ..opriti-va iepurasi dragalasi!!

Stie cineva cum as putea sa-l invat pe al meu iepuroi sa doarma pe spate??..cum il pun pe spate..are ochii cat cepele..si ziua, si noaptea!!

Anca
_
mami de Codrin (20.03.2010) si
de Lucas (21.09.2000)

Codrin luna a 5-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Gata si vaccinul, n-a plans deloc.
Ne-a zis ca inca nu-i ies dintii si ca probabil nu-i place mancarea..voi incerca cu fructele (fiind m dulci), cu cerealele.
Dar asta de maine, poimaine..
La 5 luni si 3 zile are 7.400 gr imbracata in body cu maneca scurta si pampersul si 67 cm.
A luat f bine, zic eu..ca la 4 luni avea 6.500 gr, aproape 1 kg.. si 65 cm (tot de mine masurata).

Am pus 2 poze in contul comun.





ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina_3040 spune:

Gaby iti multumesc Sa stii ca si eu ma mir ce copilasi frumosi avem pe formul asta, vorba lui Yaia "cra-cra" ca is ai nostri... Tu cand pui niste poze noi cu Joy pe contul comun, ca am ramas uitandu-ma la cozonacul tau, ce buna ar fi acuma o felie cu o cana de cacao cu lapte Da aparatul face diferenta, de aia il consider o investitie foarte buna.
Abia astept sa ajung acasa sa ma uit la pozele noi de pe contul comun.

Ina mamica fericita de printisor Robin Sebastian 15/03/2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

ALINA sa-i fie de bine vaccinul Justinei. A luat f bine in greutate insa lungimea ei banuiesc ca este 67 nu 76 cm... fii-mea are 6 luni si 67 de cm (masurata de mine, of course).

Mami de doua minuni: Luca si Mara



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

GABY...cred ca m-ai confundat cu Nafi, eu scrisesem de pantofi si kile multeeeee

Mami de printisor Alessandro - 15.04.2010

Mergi la inceput