Floricele de Liliac mai - iunie 2010 (14)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Da Mary, cam asa ceva; sa nu se piarda in timp intamplarie frumoase; caci doar vor fi scrijelite acolo


Ioana & Arturicii'S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Neata!
Cafeluta este servita

[center]



Cristina,mamica implinita de sufletel mic Sebastian Mihaiwww.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">(14.05.2010)
[size=3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Neata!
Ati vazut reportajul cu laptele praf contaminat cu aluminu? Se pare ca cele 3 marci din 15 care se gasesc si la noi sunt: Aptamil, Nan si Milupa.

Nu au specificat numele, dar pe astea 3 marci s-au focusat cu imaginile din intreg standul cu lapte praf. Eu a, luat-o ca pe o informare indirecta.

Mamica lui Mihai Rares (12.06.10-12.55)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinasmile spune:


Neatza!

Mariuta mea va multumeste pentru felicitarile de ieri



Corina, mami de Maria (14.06.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui NicoletaB

Neata!
Ati vazut reportajul cu laptele praf contaminat cu aluminu? Se pare ca cele 3 marci din 15 care se gasesc si la noi sunt: Aptamil, Nan si Milupa.

Nu au specificat numele, dar pe astea 3 marci s-au focusat cu imaginile din intreg standul cu lapte praf. Eu a, luat-o ca pe o informare indirecta.

Mamica lui Mihai Rares (12.06.10-12.55)
In jurnalul national zice de Hipp Organic, SMA Nutrition si Aptamil,dar vor fi testate toate,caci forumla de baza contine prea mult aluminiu

[center]

Cristina,mamica implinita de sufletel mic Sebastian Mihaiwww.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">(14.05.2010)
[size=3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

Buna dimineata si de la noi

LA MULTI ANI TUTUROR FETELOR NOASTRE CARE POARTA NUMELE ANA: imi vin in minte acum anamaria1979 si Aniska! Daca am uitat vreo Ana, sa ma scuze!


Si cu o intrebare la voi: ma intereseaza, daca puteti sa ma ajutati, cind am postat pentru prima data in odisee - stiu ca era in jur de 1 octombrie, sau asa cred... dar nu ma regasesc la o cautare manuala... poate aveti voi alte metode de search automat si nu stiu eu?!
Multumesc mult pentru ajutor!!!
Poopici!

Nasol rau cu laptele praf! Doamne, tine-mi productia pentru cit mai mult timp!!!

Marlena (Mary) mamica lui Tudor Mateo , 19.05.2010, ora 12.19

Doamne Ajuta-ne sa fim sanatosi si sa ne crestem bebelusul in pace!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Madamar

Buna dimineata si de la noi

LA MULTI ANI TUTUROR FETELOR NOASTRE CARE POARTA NUMELE ANA: imi vin in minte acum anamaria1979 si Aniska! Daca am uitat vreo Ana, sa ma scuze!


Si cu o intrebare la voi: ma intereseaza, daca puteti sa ma ajutati, cind am postat pentru prima data in odisee - stiu ca era in jur de 1 octombrie, sau asa cred... dar nu ma regasesc la o cautare manuala... poate aveti voi alte metode de search automat si nu stiu eu?!
Multumesc mult pentru ajutor!!!
Poopici!

Nasol rau cu laptele praf! Doamne, tine-mi productia pentru cit mai mult timp!!!

Marlena (Mary) mamica lui Tudor Mateo , 19.05.2010, ora 12.19

Doamne Ajuta-ne sa fim sanatosi si sa ne crestem bebelusul in pace!
Nu am nici o metoda magica de cautare,dar vad ca esti membru din 5 octombrie 2009 asa ca prima postare trebuie sa fie dupa data de 5,nu?

[center]

Cristina,mamica implinita de sufletel mic Sebastian Mihaiwww.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">(14.05.2010)
[size=3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocurban spune:

'Neatza si de la noi!

Ploua mocaneste la Cluj, mazarichile au intrat in hibernare si motaie care pe unde a apucat, iau eu simt ca intru in depresie cand ma uit in jur ce murdara e casa si mi-e sila sa ma apuc de curatenie... iar sotul nu-si face timp deloc sa ma ajute... Asa ca am decis sa ma ingrop in mizerie, ca fara el eu nu mai fac nimic, si-asa abia imi ajunge timpul pentru fete...

Ma gandesc serios sa angajez pe cineva sa-mi faca o curatenie sanatoasa o data pe saptamana, insa de cate ori vreau sa pun decizia in practica imi vin in minte tot felul de scene, cu casa necuratata asa cum stiu eu si cum imi place mie, cu nemultumiri, cu mine punandu-ma sa refac treaba dupa plecarea femeii (ca de zis, mi-e rusine sa fac observatie direct)... of, nu stiu. Imi spune si mie cineva cam cat costa o zi de curatenie si cam ce include? Nici de preturi n-am idee, iar in prezent chiar nu-mi da mana sa fac risipa, la cum ne descurcam cu banii...

In rest... multumim si noi (eu si Sofia) pentru urarile de Sf. Maria si spunem si noi, cu intarziere, La Multi Ani! plini de impliniri tuturor sarbatoritelor cu zi de nume si zi de nastere...

Ieri am mers cu fetele in parc si le-am dat pe leagan, le-a placut la nebunie, am gasit un leagan-bancuta, de 2 locuri, de pe care n-au mai alunecat ca din leaganele de copii... le-am facut si poze, le pun imediat si pe blog...

Apropos de bloguri, Ioana vreau si eu cheita!... Iar celelalte fete dati-ne si noua linkurile, daca sunt publice blogurile... mi-ar face mare placere sa citesc de aventurile celor mici!

Ah, da. Aseara am cantarit mazarichile, au implinit 5 luni si jumatate si voiam sa vad cat de mari s-au facut (le cantaresc din jumatate in jumatate de luna)... Sofia a reusit sa depaseasca pragul psihologic de 6 kg, avea 6010 gr, iar Nati 5930gr, inca 2-3 zile si schimba prefixul si ea... Doamne, si cand ma gandesc ca au fost UN SFERT din cat sunt acum!!!! Doamne-ajuta ca-s sanatoase si au crescut!... De aceea mi se pare S.F. cand va aud pe voi plangandu-va ca la 4-5 luni copii au "doar" 7 kg si ceva...



Sa fii mama e cea mai frumoasa meserie din lume!

Carla, mamica fericita a mazarichilor Natalia-Emilia si Sofia-Maria (25 martie 2010).

Blogul mazarichilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns remy_mv spune:

Citat:
citat din mesajul lui Madamar

Buna dimineata si de la noi

LA MULTI ANI TUTUROR FETELOR NOASTRE CARE POARTA NUMELE ANA: imi vin in minte acum anamaria1979 si Aniska! Daca am uitat vreo Ana, sa ma scuze!


Si cu o intrebare la voi: ma intereseaza, daca puteti sa ma ajutati, cind am postat pentru prima data in odisee - stiu ca era in jur de 1 octombrie, sau asa cred... dar nu ma regasesc la o cautare manuala... poate aveti voi alte metode de search automat si nu stiu eu?!
Multumesc mult pentru ajutor!!!
Poopici!

Nasol rau cu laptele praf! Doamne, tine-mi productia pentru cit mai mult timp!!!

Marlena (Mary) mamica lui Tudor Mateo , 19.05.2010, ora 12.19

Doamne Ajuta-ne sa fim sanatosi si sa ne crestem bebelusul in pace!



Neata!

Ai scris prima oara pe 16.10.2009, cap. 10, pg.6 din odisee.
Incerc sa-ti pun link-ul imediat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns remy_mv spune:



Madamar aici ti-ai inceput odiseea...

Mergi la inceput