Floricele de Liliac mai - iunie 2010 (14)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_09

fetele am si eu o intrebare :

Care este cel mai bun test de ovulatie?

[center]

Cristina,mamica implinita de sufletel mic Sebastian Mihaiwww.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">(14.05.2010)
[size=3


E prea subiectiv sa ti-l indic pe cel mai bun, dar eu am folosit oview si am fost mult mai multumita decat de altele facute tot din urina, si crede-ma am incercat toate firmele posibile de teste de ovulatie timp de 2 ani cat tot speram ca poate o fi sa fie natural...
In cel care se face din saliva eu nu prea am incredere, urina e sfanta ! Intr-adevar cel din saliva e vreo 150 - 200 lei si il poti folosi in fiecare luna, pe cand astea le cumperi lunar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinasmile spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_09

fetele am si eu o intrebare :

Care este cel mai bun test de ovulatie?

[center]

Cristina,mamica implinita de sufletel mic Sebastian Mihaiwww.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">(14.05.2010)
[size=3


Cris, nu stiu cat sunt de bune, ca eu n-am apucat sa le folosesc, dar mi-au ramas anul trecut 3 teste Barza, care expira in feb 2011. Daca le vrei, sunt ale tale



Corina, mami de Maria (14.06.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns taty_ana spune:

La multi ani tuturor care poarta numele de MARIA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Bubu,Corina saru'mana de raspunsuri.
Intrebarea era pentru o buna prietena de la aspirante,eu nu mai am nevoie momentan.
Corina ,mersi mult de intentie dar s-a hotarat sa-si i-a OvuPred Microscop de ovulatie,te poti testa oriunde si oricand,nu expira niciodata si poti sa-l folosesti toata viata

[center]



Cristina,mamica implinita de sufletel mic Sebastian Mihaiwww.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">(14.05.2010)
[size=3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maribell spune:

LA MULTI ANI....SORANA !!!!


LA MULTI ANI....MARIUTELOR !!!!





MARIA SUPER FERICITA cu ANDREEA ANTONIA 06.06.2010

GALERIA ZAMBETELOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

La multi ani Mariilor!


Ioana & Arturicii'S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

Bine v-am gasit fete dragi!
Cred ca ati fost cuminti cit am lipsit, si ca nu ati avut probleme de nici un fel, asa e?

Noi am fost putin ocupati, vremea asta ne-a luat pe nepusa-masa... nu stiu ce sa fac mai intii... ma gasesc oarecum ravasita de toamna precoce, ce ne da tircoale.

Nu am somn, da, stiu: lucrez la ceva si m-am debusolat de 2 nopti, asta e a 3-a de cind bintui la ore din astea...

va pup, incerc sa va citesc macar in capitolul curent si sa fiu aproape!

Marlena (Mary) mamica lui Tudor Mateo , 19.05.2010, ora 12.19

Doamne Ajuta-ne sa fim sanatosi si sa ne crestem bebelusul in pace!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

Citat:
citat din mesajul lui arturicii

Citat:
citat din mesajul lui corinasmile

Ioana, au inceput baietii scoala? Cum e?

Eu astept cu drag de fiecare data sa ne povestesti ceva despre asta


Corina, mami de Maria (14.06.2010)



haha, au inceput-o in 26 aug; deja sunt la cifra 5 si au terminat si vocalele; insa se pare ca scoala e ceva plictisitor unde se intampla multe lectii; si nu e deloc corect in viziunea lor ca noi, cei mari, nu mai facem scoala

oricum, le-am pus in vedere ca treaba cu lectiile este 10000% a lor si pe mine nu o sa ma prinda ca ii imping sa si le faca sau sa studieze ceva;

nu am de gand sa am certuri cu ei pe tema scolii; scoala sa isi faca treaba ei si sa ii invete; cu noi au programe sportive, surprizele, fun, timp liber plin de activitati faine;

ma pregatesc sa le fac copiilor blog asa ca o sa scriu probabil mai multe acolo; nu de-alta dar timpul zboara si daca nu scriu undeva ce se intampla cu ei acum, o sa uit si eu si ei


Ioana & Arturicii'S


Ce sa faaaaci???:)
Noi ne-am inteles... fara cuvinte, bag seama!
De asta absentam si eu - inca nu m-am decis daca va fi un blog public, sau mai mult cu caracter de jurnal al activitatilor bebelusului actual si viitorului frate/viitoarei surori.

Pentru ca am ramas restanta la multe povesti si pentru ca "jurnalul" special in care am scris o vreme este si el "in urma" mai bine incerc sa tin ceva in virtual... am deja citeva posturi, despre care repet, nu reprezinta nici pe departe reinventarea rotii - sunt fapte traite ce se uita repede!
poooop!
Si bafta la scris Ioana!

Marlena (Mary) mamica lui Tudor Mateo , 19.05.2010, ora 12.19

Doamne Ajuta-ne sa fim sanatosi si sa ne crestem bebelusul in pace!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

Citat:
citat din mesajul lui arturicii

Corina, sunt intr-o faza f primitiva cu "proiectul"; cred ca detalii iti pot da anul viitor prin iulie

momentan lucrez la mine, lucrez la ei, etc


edit: la blog, cel mai probabil, usa nu o sa fie descuiata; insa am auzit ca exista lacatusi buni care fac copii fidele la chei ;-)

Ioana & Arturicii'S



Deci tot cu caracter de jurnal vei tine si tu?:)
Poopic, schimbam impresii!
Mi-a luat mult partea de design - si tare nu ma multumeau template-uri-le lor!!!

Marlena (Mary) mamica lui Tudor Mateo , 19.05.2010, ora 12.19

Doamne Ajuta-ne sa fim sanatosi si sa ne crestem bebelusul in pace!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

Cris, Artu, Maribell, si scuze daca am uitat pe cineva: MULTUMIM PENTRU URARI! Ma simt Marie, pentru ca sunt serbata de catre prieteni, deci tre' sa ma serbez~!
O seara frumoasa!


Marlena (Mary) mamica lui Tudor Mateo , 19.05.2010, ora 12.19

Doamne Ajuta-ne sa fim sanatosi si sa ne crestem bebelusul in pace!

Mergi la inceput