Cum ati depasit divortul si perioada dupa?

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Inca ceva.... am observat ca exista o mare diferenta intre parintii singuri care au fost singuri din start si parintii singuri dupa o casnicie/relatie esuata, se schimba foarte tare datele ecuatiei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Morgano nu eu am fost in vizor, cel putin nu m-am simtit acolo.
Eu sunt pro refacerea familiei, dar nu de dragul copiilor. De fapt ca si noi toate, nici eu nu m-as cupla cu cineva care nu-mi accepta copiii, cand mi-am ales partener, era si asta un criteriu. Insa l-am ales pentru ca am vrut eu (si el) sa fim impreuna, sunt fericita ca ne intelegem, si se intelege si el bine cu copiii mei.
Dar niciodata nu m-as cupla cu cineva doar ca sa fie prezenta masculina in familie. Exact asa cum n-am ramas maritata de dragul lor.


Espiritu, scuze, tu nu o intelegi pe mamagiuliei. Ea a luat o decizie pe moment, si nu ca sa-i faca rau Giuliei. Ea in momentul de fata nu poate si nu vrea sa schimbe ceva in viata ei. Pur si simplu vrea sa se bucure de clipele petrecute impreuna cu fiisa. Si-a gasit armonia sufleteasca. Cred ca Giuli din starea actuala a mamei are enorm de mult de castigat.

Deci, cand ma programez la coafor si la croitoreasa? Vad ca se pregatesc neshte nunti p'aici

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert Locul nostru www.jccoradea.ro" target="_blank"> preferat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns espiritu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabi_K

Fetelooor, haideti sa punem frana! Adica ne sare un barbat la gat, ca ne ne batem joc de copii, daca avem tupeu sa ne simtim bine in pielea noastra, si noi imediat incepem sa dam tot felul de explicatii??? Unde am ajuns??? Am mai zis-o, dar o zic din nou: Albinele-s mai destepte ca noi!!!!

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert Locul nostru www.jccoradea.ro" target="_blank"> preferat

asta ai inteles din tot ce am zis eu?ca iti sar la gat?imi cer scuze ca nu m-am facut inteles cum trebuie dar e usor exagerata reactia ta dat fiind ca te-am rugat sa mai citesti o data ce am scris si sa incerci sa judeci obiectiv nicidecum emotional.
ma rog,inca o data imi cer scuze daca te-am jignit in vreun fel dar intentiile mele au fost cu totul altele.

I'm not crazy my reality is just different than yours !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns espiritu spune:

Citat:
citat din mesajul lui A_Iulia

Espiritu, baga tu de-o nunta ca noi venim sa chefuim!

Fetelor, pregatiti-va rochiile

momentan dansez ca sa ma pregatesc



I'm not crazy my reality is just different than yours !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Pfoai ce de pregateli am ratat daca am dormit
Morgano, deci vei avea cate un buchet pt fiecare ?

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

eu zic ca pana ma marit eu (la pastele cailor) mai bine facem o adunare cu si fara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Citat:
citat din mesajul lui espiritu

Citat:
citat din mesajul lui Gabi_K

Fetelooor, haideti sa punem frana! Adica ne sare un barbat la gat, ca ne ne batem joc de copii, daca avem tupeu sa ne simtim bine in pielea noastra, si noi imediat incepem sa dam tot felul de explicatii??? Unde am ajuns??? Am mai zis-o, dar o zic din nou: Albinele-s mai destepte ca noi!!!!

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert Locul nostru www.jccoradea.ro" target="_blank"> preferat

asta ai inteles din tot ce am zis eu?ca iti sar la gat?imi cer scuze ca nu m-am facut inteles cum trebuie dar e usor exagerata reactia ta dat fiind ca te-am rugat sa mai citesti o data ce am scris si sa incerci sa judeci obiectiv nicidecum emotional.
ma rog,inca o data imi cer scuze daca te-am jignit in vreun fel dar intentiile mele au fost cu totul altele.

I'm not crazy my reality is just different than yours !


nuuuu, no way... nu ai pentru ce sa-ti ceri scuze, nu ma simt jignita. Ne expunem doar punctele de vedere Adevarul e ca si tu, si eu ne-am agatat de nuantele de exprimare, si asa am ajuns la polul opus
Si da, tot subiectul tine de "chestii emotionale". E una sa privesti obiectiv ce ar trebui sa faca un parinte singur, dar sentimentele au rolul principal cand acesta vrea sa-si refaca viata.

Deci da-i bataie, exerseaza la dans, si poti incepe cautarile pt mireasa, costum de mire, etc

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert Locul nostru www.jccoradea.ro" target="_blank"> preferat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Morgano stai asa putin cu cheful de la Cluj ca trebuie intai sa mergem la Gabi la Oradea

Gabi, cand a stabilit Lili data? toamna asta, da? Buchetul i-l arunci musai Dariei, ia sa vedem pe unde o scoate camasa

Espiritu hai ca ai dansat pana acum de ne-ai innebunit pe toate, las-o naibii de milonga si baga un valsul miresii

Hai, care se mai marita pe-aici? ala eu, ala eu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

A_Iulia eu am deja 2 nunti la activ. Ia trageti tare cele cu cate o nunta, sa ma ajungeti din urma

p.s. la nr. divorturi nu trebuie neaparat sa ma urmariti

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert Locul nostru www.jccoradea.ro" target="_blank"> preferat

Mergi la inceput