Singure - cuc

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanal spune:

Bei Daria, asa te lauzi mon-cher?
las-o incolo de singuratate...ca...e paguboasa..da si eu ma gandeam ca daca eu dau coltul, dintr-un motiv sau altul..vai de fetele mele ce s-ar alege de ele..da stii ce...eu nu vreau sa mor, ete asa..ma impotrivesc...
cat despre singuratate..asa la modul general..ce-ati zice voi fetelor de-o intalneala sa ne prostim putin intr-un club, ha? hai nu mai lanceziti...ne mai clatim si noi okii cu unul.cu altul...ne mai dansam sunculitele, cine are, cine nu..sac!!!
ha? sunteti disponibile? din pacate aici vorbim doar de Bucuresti....ca in reswt nu ma pot pronunta, desi ar fi frumos si-n deplasare
Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Eu sunt in depresie, asa ca zic pas la club si nici nu sunt in Bucuresti
Am o perioada de kko in care nu vad nici macar nuante de gri ... ma gandesc serios la medicatie

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

meeey Dariuta care-i problema? Hai uite un umar solid pe care poti plange cand si cat vrei

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert Locul nostru www.jccoradea.ro" target="_blank"> preferat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Daria, si eu m-am gandit la asta des in ultimii ani, de cand am devenit mama, insa la mine anxietatea e de vina, din pacate...

in spatele gandurilor, fricilor ce-mi arata latura asta anxioasa, de fapt realitatea e urmatoarea:
nasterea si moartea sunt doua mistere indescifrabile, cand cum, NIMENI nu stie, asadar e de preferat sa schimbi modul de a gandi...pana la acel moment, cand plecam de aici,inveti sa TRAIESTI sanatos...
gandurile , fricile nu-ti aduc nici un beneficiu, tocmai ele te baga in depresie.
E normal sa fii ingrijorata, sa-ti treaca fugar prin minte o astfel de intrebare, cand insa isi face cuib, e problematic.

Eu nu am pe nimeni pe lume, de fapt am doi bunici batrani(73 respectiv 74 de ani) si un Dumnezeu deasupra.Atat.
Ce se intampla cu copiii mei daca patesc eu ceva?
Pai...probabil vor ramane cu tatal lor, sau cu bunica din partea tatalui...pe drumuri nu raman, totusi eu sper si ma rog , chiar si fara cuvinte, sa ma tina D-zeu cat mai mult pe aici, sa-i vad macar adolescenti...macar!
Insa e cum o vrea Domnul, aici nu prea am cum influenta mersul lucrurilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanal spune:

Daria draga mea,
acum nu vreau sa ma "laud" dar daca ma apuc sa inventariez minunata viata pe care o duc, ma loveste trenul, nu doar o depresie
asa ca dau pas si la asta, bine, nu in fiecare zi si reusesc..incerc mereu sa imi gasesc si puncte bune si realizari, fie ele cat de mici, mai trebuie sa vedem si partea plina a paharului, ca aia goala...bleah..e prea goala
cat despre club, da ce, in Oradea (parca acolo stai tu) nu-s cluburi? ti-am zis ca si deplasarea e buna, sau poate te deplasezi tu aici pe la noi, prin Bucurestiul zilelor noastre...plin de mitinguri si alte de-alea...da...merge...eu ma ofer pe post de gazduire, oricum, am spatiu suficient
so..stiu ca e simplu, cu indemnuri din astea...heirupiste si probabil ca ti s-a urat de ele si ai vrea solutii concrete dar am o veste proasta(pe care mi-am dat-o si mie, de-altfel) : nimeni nu ne poate oferi solutii, trebuie sa cotrobaim noi dupa ele, sa le gasim, sa le scoatem si sa le implementam, toate...tot noi...so...hai, curaj
daca ai nevoie de mine, mail, mesaj, ceva, orice..suntem aici ptr tine
Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Si io am o perioada de kkt, din cauze de bani; ca in rest, ma descurc eu cu toate.

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Daria, o imbratisare si un mare de la noi! Chiar daca nu am mai avut ocazia sa vorbim, ma gandesc des la voi! Sunt sigura ca va rasari soarele si pe strada ta, vei vedea!

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Draga mea, nu pot decat sa te si sa-ti zic din experienta mea de tragator de bani profesionist (adeca trag de banii aia dintr-o leafa de-mi ies ochii pana la leafa urmatoare ), ca daca suntem sanatosi, om face noi si banii.
Si-ti mai spun un "secret", Dumnezeu e sus, e mare si bun si nu ne lasa el de izbeliste ca suntem dragute. Asa ca ne-o lasa pe pamant cat sa ne crestem cupii si sa-i vedem oameni, si nici de foame n-om muri.
Eu una cred asta . Doamne ajuta

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> In sufletul meu

Eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Lexi, mi dor de tini
Ralu, atat imi doresc si eu
Io zic ca stem dragute si rezonabile

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Si MODESTE. Da' rau de tot, modestia sigur este prima noastra calitate :)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> In sufletul meu

Eu

Mergi la inceput