mama + sotul madalinei

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AYUMI spune:

Stau si ma uit pe nt,in direct,cand la Acces Direct(unde sunt parintii ei invitati) si la Happy Hour(unde este sotul ei).Nu pot sa cred ce se intampla!!!Cred ca saraca Madalina se rasuceste in mormant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

M-am inselat. Imaginile filmate de Madalina singura vor fi date de pro tv zilele urmatoare, tocmai a spus-o Maruta. Evident ca tot omul sunt curioasa dar parca se merge prea departe. Ok, a aparut scrisoarea, va fi cercetata originalitatea ei, oare nu e suficient? Presa asta calca totul in picioare pt audienta, Petru la pro tv, parintii la antena 1, intr-adevar cum bine a spus-o el, de copil nu pare nimeni interesat. Ar trebui sa lase razboiul, de dragul Madalinei daca au iubit-o dar mai ales de dragul sufletelului care va creste fara mama si care se va intreba candva cu siguranta daca din vina lui s-a intamplat totul.

--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADRIANKA spune:

Deja parca s-a pierdut din vedere ca a murit un om si un copilas a ramas fara mamica lui. Au transformat totul in circ media, intr-o telenovela.

O scrisoare de adio de o pagina e citita in 3 zile ca sa se faca rating-ul, se promit imagini cu ultimele ei momente, se citesc in direct, in fata a milioane de oameni franturi din jurnalul intim al unui om..Doamne fereste! Si noi care asteptam toate astea, de parca am astepta urmatorul episod din serialul preferat...Slabiciunea asta omeneasca...

Ma gandesc, daca s-ar trimite 23 de milioane de semnaturi ca nu mai vrem ca viata si moartea unui om sa fie disecate in modul asta, media s-ar conforma...Hmmm.

Durearea parintilor e de inteles, dar nu inteleg de ce acuza si spun lucruri atat de dureroase pentru cei ramasi. Dovedeste ca nu l-au suportat pe Petru niciodata.

Ei au inceput, cand la cateva zile dupa inmormantare au aparut in ziare de duzina declaratii impotriva ginerelui. Apoi, daca peste durerea ta imensa, peste socul asta, se adauga si acuze din partea rudelor, iti vine sa iesi la inaintare cu lucruri care te dezvinovatesc. Dar...prea mult, foarte mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Citat:
citat din mesajul lui ADRIANKA
Apoi, daca peste durerea ta imensa, peste socul asta, se adauga si acuze din partea rudelor, iti vine sa iesi la inaintare cu lucruri care te dezvinovatesc.


Ei uite, cu asta eu nu sunt de acord !!! Indiferent de ce ar fi fost acuzat, ar fi trebuit sa lamureasca lucrurile in familie, nu sa-si spele rufele pe 2 posturi nationale in fata unei tari intregi Mi se pare ceva absolut rusinos, din partea ambelor parti ! Si sungura motivatie pe care o gasesc sunt banii, probabil ca sunt platiti regeste pentru fiecare interviu pe care-l dau si pentru fiecare poza / film suculent pe care-l prezinta pentru a hrani foamea publicului de scandal !

*****************************
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai coase cineva goblen ?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">cartile copilariei mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADRIANKA spune:

Sigur ca asta ar fi fost normal, sa vorbeasca intre ei, sa se lamureasca. Iar daca au nelamuriri, sa se clarifice pe cale legala.

Prin circul asta, nici ca se lamureste, mai rau se afunda in mocirla. Ca nici nu se asculta unii pe altii..daca la aceeasi ora, ei vorbesc pe canale diferite...

Eu cred ca ar fi rezolvat printr-o discutie fata in fata, acasa la ei...sa-i invite la pranz intr-o duminica si sa vorbeasca despre toate astea..Si pana la urma cineva dintre ei asta trebuie sa faca, sa-si calce peste orgoliul asta prostesc.

Pentru toti e dureros, au pierdut o fiica, o sora, o sotie, dar mai mult decat toate, un copil si-a piedut mamica. Pentru el va fi atat de greu si pentru tatal lui care va trebui sa tina locul si mamei. De ce din toata durearea au ales sa faca circul asta? Nu pot sa cred ca sunt platiti, mi se pare macabru..Nu, nu pot sa cred...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

din ceea ce percep eu, cu mama madalinei nu ai cum sa vorbesti in mod civilizat.
ca mama , sa iesi in public, stiind ca fetei tale nu i-a placut niciodata sa isi spele rufele in fata altora, detona ca nu si-a cunoscut copilul.
si asta este chiar foarte trist!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

foamea publicului pentru scandal!?!?
care scandal, ca in fapt e o tragedie. care pofta, a publicului sau a celei care a initiat-o?
eu sunt mama, dar niciodata, absolut niciodata nu voi vorbi de rau persoana pe care copiii mei vor alege sa le fie jumatate.
si cu atat mai mult in fata unei tari .
petru se considera vinovat, se poate vedea in fiecare vorba a lui, nu a stiut sa gestioneze problema si a pierdut femeia pe care a iubit-o si pe mama copilului lui.
tu xio, poti sa iti lasi invataturile tale din facultate pentu ca vei creste si vei vedea ca una inveti din carte si alta se intampla in realitate ( mai ales la acest subiect atat de delicat).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

burtocika, totul a inceput la televizor.
nu el a inceput , el incearca sa arate lumii ca nu e draqul ala care altcineva l-a inventat.
eu pe forumul asta am vazut reactii mult mai urate vis-a-vis de persoanele care au atacat, si acest forum este mult mai restrans decat o televiziune publica.
nu cred ca e vorba de bani. de fapt sunt convinsa ca nu e vorba de bani.
e doar un mare circ, iar atunci cand esti bagat in arena, fara voia ta, trebuie sa joci.
parerea mea, ca de fiecare data

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

delsim, nick-ul a fost numele ei. madlina manole. simplu si incredibil de crezut, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADRIANKA spune:

S-au povestit zilele astea atatea lucruri personale, era o familie in care existau neintelegeri intre socrii si ginere, nimic nou sub soare, dar de aici si pana a considera ca din cauza ginerelui s-a sinucis Madalina, ba mai mult, ei, ca parinti, sa acuze ca el a omorat-o, cand s-a stabilit clar ca a fost sinucidere. Ei asculta la "radio-sant", dupa cum s-a exprimat tatal ei in seara asta. Zicea ca " gurile rele, radio-santul" spuneau ca nu a fost Petru in noaptea aia acasa. Deci, el, ca om in varsta, matur, nu poate astepta rezultatul anchetei in desfasurare si vine cu ipoteze din astea pe post de adevaruri.

Nu zic ca Petru o fi fost sfant in relatia cu ei, o fi creat si el anumite tensiuni, dar se intampla in multe alte familii. Nu e asta un motiv ca o femeie sa-si ia viata si sa-si lase copilul singur. Madalina avea probleme cu mult mai adanci decat praful asta ce-l imprastie ei. Dar parintii ei vor sa scoata in evidenta defectele ginerelui ca sa se ajunga la concluzia ca din cauza lui s-a prapadit Madalina.

Pe de alta parte, Petru marseaza pe ideea ca totul a fost rezultatul unui blestem.

Cred ca o consiliere separat si apoi a tuturor partilor impreuna ar fi potrivita. Sa nu mai incerce sa caute vinovatii. Fapta e consumata. Ar trebui sa se orienteze catre mititelul ala, pe umarul caruia, fara sa vrea si sa stie s-a pus o durere asa mare. Sa traiasca fara mamica lui.


Mergi la inceput