mama + sotul madalinei

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

Cautau un psiholog care nu a fost acceptat.

de cine?

alina



De Petru si Madalina. Petru a declarat ca s-a gandit la varianta psihiatru, dar nu avea nimic, nu delira, nu avea halucinatii, deci nu avea de ce sa o duca la un asemenea dr.
Ea are o scuza, ca era bolnava. El nu stiu.

***Fur is for petting**
http://www.flickr.com/photos/greecky/?saved=1

http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.ro
www.accesoriisihaine.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

apoi daca mad nu a acceptat acel doctor, putea mircea sa stea in 4 labe ca tot nu putea face nimic.
xio, tu intelegi lucrul asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Mindy,multumesc!

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Daca se dovedeste ca acel testament este scris cu adevarat de MAdalina, este clar ca aceasta a premeditat sinuciderea si nu cred ca in mintea ei exista cale de intoarcere. Ea se impacase cu gandul ca-si lasa copilul fara mama, ca parintii nu-l vor iubi in continuare pe Puiu si tot ce a insemnat disparitia ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

apoi daca madalina nu a acceptat acel doctor, putea mircea sa stea in 4 labe ca tot nu putea face nimic.
xio, tu intelegi lucrul asta?

alina



Nu, nu inteleg. Asta pt. ca am facut psihiatrie la facultate. Deci daca vezi ca partenerul de viata mama, tata, bunica, fratele, incearca sa se sinucida de 3 ori si de fiecare data iti arata si iti spune cum a incercat , il/o iei de manuta si mergi la psiholog. daca nu vrea, si daca tu nu vrei sa o faca pe bune, mergi la pshiatrie.
E aiurea, doare, dar e de preferat in fata mersului la pompe funebre ca sa ii alegi siscriul.
Tu intelegi ca e vorba de un om BOLNAV care NU MAI GANDESTE BINE?

Am mai purtat discutia asta, nu stiu de ce o purtam din nou.

***Fur is for petting**
http://www.flickr.com/photos/greecky/?saved=1

http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.ro
www.accesoriisihaine.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Hannen, sotul Madalinei a venit in emisiune 2 zile la rand, astazi vine iar pt a treia emisiune. A adus o scrisoare scrisa de mana, descoperita se pare intr-un sertar in casa, dupa toata nebunia cu sinuciderea si inmormantarea. In scrisoare ea incearca sa explice oarecum gestul, spune ca se considera complexata si nevrednica, ca are in jur numai oameni pur si ea nu e demna de ei, de aceea trebuie sa isi termine viata. Vrea ca cel mic sa mearga o vreme la bunicii de la Botosani (parintii lui Petru) si oarecum vrea sa sublinieze ca Petru nu e vinovat pt ce urma ea sa faca.

Pe mine altceva m-a uimit...si daca e asa, atunci nu mai poate contesta nimeni nevinovatia lui Petru (ok, moral e vinovat caci nu a insistat mai mult pe un tratament specializat pt Madalina, in urma celorlalte tentative de sinucidere). A adus ieri in emisiune o camera de filmat personala, Maruta il rugase sa aduca o inregistrare cu Madalina sa o dea ei pe post. Cautand in camera video, a descoperit ca ultima filmare era facuta de Madalina, singura, in oglinda, pregatindu-se pt gestul teribil, luandu-si adio de la familia ei.

Cred ca nu vor arata filmarea...probabil ca ar fi prea dureros pt toata familia ei. Dar va merge ca proba la procuratura ma gandesc.Vom afla cat de reala e chestia asta. Ma trec fiori cand ma gandesc la ea cum a planuit totul, cu sange rece...offff....

--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Andra, pt. ca ti-ai facut timp si mi-ai raspuns atit de frumos.
Aoleu maica,deja ma apuca cu lesin cind citesc de ultima faza cu video~ul...azi am ascultat citeva piese si iar am plins rau de tot!
Iar am intrat in starea aia de rau fizic si in iuresul "de ce-urilor" si in timp ce plingeam ca tampa ma gindeam "daca eu o straina si simt sfirseala asta ,o asa de mare durere...familia ei,parintii oare ce simt?"Eu sincer cred ca nu mai ramaneam intreaga daca mi se intimpla asa ceva cu cineva apropiat.
Este absolut de neinteles!In veci nu am sa pricep cum de a ajuns sa se vada in halul acela,cum de nici copilul mult dorit nu a oprit`o,nu i-a schimbat starea de spirit,cum nici frumusetea si tineretea ei...of,Doamne!Ma uitam la pozele ei ,cit era de frumoasa!!!

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bea_Special spune:

Asta isi da singur foc. ( Mircea Petru ). Ok... sot /parinte /iubit/ guru sau ce o mai fi fost pt. Madalina ! Dar , e bine stiut, ca Madalina nu suporta vedetismul. Ii placeau valorile. Punct.Nu aparitii TV ca a facut pana la masina sau si-a luat lenjerie mov.

Urat...urat de tot.Da-o in ma-sa de avere,chiar nu au niciun respect oamenii acestia? Sot/familie. Mirabela D. incearca ea ceva frumos. Macar memoria si talentul sa ii fie pastrat. Biata Madalina a intuit multe si a ajuns sa fie atat de pesimista incat i-a fost sila de viata ei. Dumnezeu sa o ierte si numai EL o poate judeca .

Suflet gol...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delsim spune:

Madalina a fost membra DC?
Ce nick a avut?Poate ne-am intersectat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Ce nick a avut?Poate ne-am intersectat...

Ma indoiesc ca v-ati intersectat ca a scris numai la un subiect despre ea. Nick ei era Madalina_Man si se dadea drept barbat. A fost facut albie deporci la subiectul ala.

Mergi la inceput