Prietene la bine si la greu -45

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dozz spune:

Salut!

Ionelamaria, eu ratez intalnirea cu tine. Azi si maine sunt ocupata,azi am ruperea turtei la finuta mea, iar maine stau toata ziua cu parintii mei - ca daca tot au venit de departe pt aniversare, i-am convins sa stea o zi si cu mine, sa ne plimbam prin parc cu Ana si sa mai povestim. Imi pare rau, mi-ar fi placut mult sa te vad pe tine si pe piticot. Sper sa reusesti sa te vezi macar cu cateva dintre fete, uite Monis se pare ca se mobilizeaza exemplar si va veti vedea.

Of, ce bine ar fi sa fie bine si sanatoasa puiutza laurei, recunosc ca eu cand am citit m-am gandit la copilut ca are diabet si m-am intristat.

Lumi, imi pare rau ca Annabelle te tine prizoniera in valea plangerii. In cartea sa, Brazelton insista sa nu fortam copiii cu mancatul, ca vom alimenta un conflict in felul asta si rezistenta lor va creste fata de orice inseamna alimentatie. Nu prea da solutii, dupa parerea mea. Mentioneaza acolo cateva incercari care pot fi facute de parinti (din cate imi amintesc tu ai incercat sa le pui in parctica deja), de ex. sa ii dea copilului o lingura sa tina si el in mana, sa ii ofere bucatele (dar nu multe, doar 2-3), sa il lase sa arunce pe jos, sa se manjeasca etc, sa nu ii dea prea multa atentie cand face asta, ci parintele sa isi continue treburile prin bucatarie, cand vede ca bb se opune puternic, pur si simplu sa il dea jos din scaun si sa renunte. El sustine ca va trece etapa asta si fara urmari, asta daca parintele nu insista. Sper sa treaca si la voi cat mai repede!

Simina, la multi ani si sa iti mearga totul din plin. Inclusiv afacerea pe care doresti sa o demarezi!

Eu fug acum la cofetarie sa iau turta pt finuta mea. Sper sa iasa totul bine azi, sa ne simtim bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

Buna ziua de data asta,

Motata mea a adormit asa ca ma invart si eu pe aici cu o in mana,

Lyly:bine ai revenit acasa! Ai putut sta cu Alex pe plaja dc era vant? Sau in apa?
Lumi:imi pare rau ca esti necajita si stresata,uite o ,poate trece un pic!Nu stiu ce sa te sfatuiesc.
Broscuta: de ce ii dai danone? din ce am retinut eu,e cam de evitat ,mai ales la bebei. Poate incerci altceva,Campina,Napolact,Prodlacta.Nu te supara pe mine,m-am bagat si eu ca musca in lapte,pardon iaurt.
Apropos de branzica,eu o combin cu legume,foarte rar cu fructe. De exemplu e yamy: branza+cartof/dovlecel/ardei+un pic de marar sau patrunjel+iaurt.Sau ii mai place ca o budinca la cuptor orez+branza+mar/piersica ,totul blenduit.
Diseara vreau sa testez terenul cu paste de orez+sos de rosii +branza.
Ionela & Monis:intalneala placuta!
Lavi: Ili e fan pepene galben sau rosu mai nou. Ieri i-am dat zdrobit cu furculita pepene rosu si i-a placut ,nu s-a inecat cum ma asteptam eu.Ii dau asa simplu sau cu cereale.
Felicitari pt primii pasi!
Floricik,Krelia,Many,Dana: concediu placut cu bebei cuminti!
Laura_andreea:imi pare rau pt pisicutul tau! Cu un tratament adecvat ,poate fi ok mult timp de aici incolo.
Simina:ce mai face sora ta? Iti face o surpriza de ziua ta?
eu am nascut la 37 sapt si o zi asa ca nu prea stiu ce sa zic despre sarcini cu dpn depasit.Dragut este ca aveam acelasi dpn cu Floricik,4/5 decembrie,eu am nascut mai devreme,ea mai tarziu si intre fetele noastre e diferenta de o luna.

Trimit ca e cam lunga placintoaia,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Sa curga sampania!!! si sa vina tortul!!!! Pizza si gratarele mai tarziu putin
Va multumesc din suflet pentru urari!!!

SI AZI ,VA RUGAM SA NE VOTATI!!!!!

fericita de ranjita delicioasa [b] Maya Andreea
, din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Mami.IlincaDa, ar fi cel mai frumos cadou sa se nasca nepotelul chiar azi!!!!!

Lumi sa ai nervii necesari sa treceti si de etapa asta mai dificila cu papa.......or sa vina altele
Eu ai dau Mayei frimituri de paine in timpul mesei, asa ea este concentrata sa culeaga frimituri si sa le bage in gura, iar eu ai bag haleala fara probleme

Dozz m-ai dat gata cu memoria ta!!!!!!!!.......eu nu am tinere de mine de ieri pana azi si tu ti-ai amintit de planurile mele...super

SI AZI ,VA RUGAM SA NE VOTATI!!!!!

fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea , din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

Dozz: petrecere frumoasa alaturi de finuta ta si de parinti! Sa ne spui ce a ales de pe tavita, ca mai e putin si incep petrecerile de 1 an printre si ne va framanta si treaba asta in curand.
Ce memorie ai,uau!
Lumi: inca una si ma duc , ai incercat sa-i prepari mancarea in fata ei? Eu am fost surprinsa sa constat ca mananca pepene in casa (numai afara deschide gura ,altfel se stramba si refuza clar) daca i le-am zdrobit cu furculita (a la Monis),in fata ei! Asta a fost ieri seara dar a functionat si azi dimineata.
Simina:
Monis:intrebarile tale unde sunt?





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Si eu ai prepar mancarea ( pisare/blenduire) in fata ei, ea asteptand in scaunul de masa, si cantand pe ritmul blenderului

SI AZI ,VA RUGAM SA NE VOTATI!!!!!

fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea , din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Salutare!!!
La multi ani Simina sa fii sanatoasa, sa realizezi tot ce-ti propui si sa ai arte numai de bucurii de la ranjita ta.
Lumi imi pare rau ca te chinui cu mancarea. Inainte de raceala Andra imi refuza mancarea... dupa 2-3 guri... dadea din cap in sem de nu..si inclesta gura. Cat a fost racita a mancat doar lapte...si ala in cantitati mult mai mici..dar cand si-a revenit...cum m-a vazut cu mancarea in mana a inceput sa se bucure ...si mi-a mancat tot cu pofta...Bucuria mea a tinut doar 2 zile..apoi a inceput sa pape mai putin fara pofta...ieri am fost la gratar si nu aveam borcanel in casa...asa ca am luat doar lapte...azi iar a mancat cu pofta. Poate vrea si Annabelle o pauza... dai numai lapte 1-2 zile ...poate in a 3 zi mananca mai bine.
Am si eu nevoie de ceva trucuri de adormit una bucata copil somnoros si cu frica de pus capul pe perna. De 2 -3 zile Andra nu vrea sa mai adoarma in pozitie culcata...adoarme in tot felul de pozitii ciudate.
Pauza mea s-a terminat.trage cineva de mine asa ca va pe toate si fug.

Mami fericita de strumfita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Simina, La multi ani fericiti si impliniti!

Dozz, petrecere frumoasa! asteptam poze si sa ne spui ce a luat micuta de pe tava cu "bunatati"

mami.ilinca, am stat pe plaja cu Alex, chiar daca era vant, numai vineri si sambata, uminica nu s-a putut sta, batea prea tare. in apa nu l-am bagat, nici macar in piscinuta lui pt ca mi s-a parut ca se simte prea rece pe pielea uda, cand batea vantul

aveti pozici de la mare aici

cu mancarea ne-am descurcat f bine, fructele le manca pe plaja, singur, si ii dadeam si tztz peste o ora, legumele cu carnita am luat de acasa congelate in borcanele, le-am incalzit cu beibicucu, la trezire, pe la 4-5 papa iaurtelul si seara cereale milupa vise placute (vad ca le tolereaza f bine) si tztz. noaptea tztz fara numar, as usual

ori coincidenta mini-vacantei, ori ca am inceput sa ii dau fier de o saptamana, a inceput sa manance f bine, fara mofturi, ba chiar plescaie si zice papa cand il pun in scaunul de masa.
suntem tot cu 6 dinti , nu prea ma lasa sa ii cercetez gurita, dar parca se mai vede ceva alb, tot pe sus

am citit din urma cu viteza aseara, dar nu mai stiu nimic
am retinut ca Lavi are gaze , dar nu si nasi, iar tati de Rares nu a iesit din spital , Capisonii au fost in vizita la Lila , Monisu ne-a delectat cu o poza de toamna bucovineana si s-a reintors in capitala (poate facem o ieseala si pana vin Many, Flo si K din concediu, sa pregatim terenu'), Lumi, Broscuta si Licuriciu se plimb prin vai si munti (noi am stat muuult in vale, acu se pare ca suntem la munte, cred ca va trece si la voi ), Andre face vanzare celor de la ebay, tradand natiunea italiana , Ionela a dat o fuga in Bucale, asa... pe neanuntate , pisicul Laurei_andreea e bolnavior ...cam atat m-a tinut neuronul ramas, cred, prin vacanta.

va pupicesc!

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

www.prichindelulmeu.ro/site/index.php?menuId=4&contestId=1¤tPage=3" target="_blank">ma considerati frumos? votati-ma in fiecare zi, de cate ori puteti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

ah, inca ceva, ziceati ceva de fainoase...ma omoara mama, soacra si bunica sa-i dau si paine lui Alex ca nu se satura pana acum n-am cedat, sper sa mai rezist voi le-ati dat ceva de genul? inca o intrebare printre alea multee, la care nu stiu sa raspund

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

www.prichindelulmeu.ro/site/index.php?menuId=4&contestId=1¤tPage=3" target="_blank">ma considerati frumos? votati-ma in fiecare zi, de cate ori puteti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Hello, fetele!Pentru Simina un "happy birthday", sa fii fericita, iubita si sanatoasa! Ce gatesti bun de ziua ta? Lumi As vrea din inima sa te ajut cu vreun sfat util, da rn-am. Doar ca as lua-o razna in locul tau. "Reteta" la paste era un borcanel de la Hipp, avea in el tagliatelle, vinete, rosii, ardei si carne de vita. Saptamana asta i-o fac eu, ca borcanele am numai cand primesc pachet. Multa putere, mami!Pentru fetele care pleaca la plaja am solutia antitantari, antivant si anti orice , aveti nevoie de una bucata tricou de buni XXL, care e si solutie anticadere la trezire . Si din categoria cra cra, facem www.youtube.com/watch?v=5K6IixwOhYE" target="_blank"> primii pasi si ii oferim Siminei www.youtube.com/watch?v=A4liQ_wnyDI" target="_blank"> o bere rece Pupam pe toate fetele Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!

Mergi la inceput