Prietene la bine si la greu -45

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Nu mai merg azi la Mures, cel putin nu asa de dimineata, ca nu il externeaza pe sot azi, ca nu e medicul lui in clinica! Maine cica e acolo, si o sa ii scoata si firele. E nasol, ca azi sunt 5 ani de cand a murit tatal lui, si vroia tare mult sa ajunga la cimitir, dar o sa merg eu si pentru el.

Am vazut ca o broscutza ne ofera pepene galben. e voie sa dam si la copii? Eu nu mai stiu ce fruct sa ii mai dau lui Rares in combinatie cu biscuite. Copilul meu, mananca orice daca acel orice contine si biscuitei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

eu plec la plimbare prin bucuresti. Las un nr de tel pe PM lui Monis... si daca reusiti sa va mobilizati, tare as vrea sa va cunoastem si prsonal. Sa aveti o zi buna



Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns na_bo spune:

neata!

cum sunteti fetelor la inceput de saptamana?
La noi deja dimineata e asa racoare, vine incet toamna

Lili- mortala printesa ta cum papa fructe

Lavi- multi pasi de acum inainte. Si eu tot desculta am purtat-o pe Ama, nu stiu cum va fi cu papuceii

Monis- cum e acasa? S-a mai racorit si la capitala, nu?

Krelia- sa ai o vacanta faina

Broscuta- ma bucur ca papa ceva si galusca ta, ai sa vezi ca incet -incet va papa tot

La multi ani SImina sa fii fericita, sanatoasa sa te bucuri de printesa ta


Amalia a adormit asa ca ma duc sa mai trabaluiesc cate ceva

o saptamana minunata

Natalia, fericita de Amalia Maria!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta_80 spune:

lavi eu ii dau pepene galben asa : iaurt ( o jumatate sau mai mult de cupa de danone), doi biscuiti razuiti, si o felie zdravana de pepene galben razuita. Ce zici, merge? Poate ii place si lui Rares.
Imi pare rau de sot. Eu personal te admir pentru cate duci in carca. Eu am viata mai.... lipsita de evenimente deosebite ( traiesc banalul de zi cu zi ) si si-asa mi se pare greu...

na_bo da, in sfarsit o vad ca mananca mai bine, dar incerc sa nu ma bucur prea tare sau sa ma laud prea mult sa nu fie "jinx".

Eu as vrea sa stiu ce combinatii cu branzica faceti? Mai dati si voi din secrete mamicutelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Broscutza eu branzica o dau de obicei cu fructe:gen branzica +para, branzica+ananas, branzica+nectarina...dar am incercat sa ii dau ieri branzica cu marar si morcov, si a mancat.Poate ca ii era si foame, ca nu primise nimic de vreo 4 ore, nici macar tzitzi, dar maine voi incerca din nou combinatia.

Am mai dat zilele astea o combinatie ciudata poate pentru unele din voi: ficatel cu spanac si rosie...a fost yammy...pot sa zic ca a mancat tot ce i-am dat si cred ca ar mai fi vrut!

Referitor la cele ce mi se intampla in ultima vreme, sa stii Broscutz ca deja parca nu ma mai afecteaza. Probabil pentru ca am invatat sa ma obisnuiesc cu necazurile. Singurile bucurii pe care mi le permit in momentul de fata sunt cele legate de copil si internetul...la care sincer nu as renunta ca numai asa ma mai linistesc si eu si ma mai relaxez.

Ionela, Monis intalneala placuta!

natalia, azi de exemplu a reaCTIonat mai bine la intalnirea cu pantofiorii. Nu a mai facut circul de pe lume, insa inca incearca sa si-i scoata din picioare, si e vadit deranjat de faptul ca nu isi poate misca degetelele in voie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Neata,chiar daca e tarziu! Eu tot din "valea plangerii" va scriu....

Am nervii pe moate,nu mai pot!!! Copilul asta e hotarat sa imi faca parul alb Ca tot ii placea para,i-am copt para si am amestecat-o cu branzica(un deliciu,dupa umila mea parere)-nu vrea sa manance....I-am dat felii de para,pepene galben si nectarina- ia cateva guri,apoi le strange si le stoarce,ca apoi sa le arunce pe jos,si se si intinde sa vada cum/unde au cazut!
M-am gandit ca nu i-o placea blenduit...i-am pus branzica cu para pasata cu furculita- neinteresant....

Ieri,de disperare,i-am adaugat si putina sare in piure-degeaba...In schimb,a mancat jumatate de galbenus din mana de la mine. I-am dat morcovi si pastai,sa manance singura- a mancat jumatate de pastaie si vreo 3-4 cm dintr-un morcov,restul le-a aruncat pe jos,dupa ce le-a zdrobit bine intre degete. O iau razna,pe bune!

Nu mai stiu ce sa mai fac...ma gandesc sa nu-i mai dau laptele,dar nu ma lasa inima(sa tin copilul nemancat vreo 5-6 ore...)....si cu cat ii este mai foame,cu atat e mai nervoasa,si am si mai putine sanse sa mai accepte mancarea....

Am nevoie de o minune...



Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009

Poze Alexa Annabelle Denise
www.youtube.com/watch?v=mzOPlaMmkSg" target="_blank">Filmulet1
www.youtube.com/watch?v=nbjgqqH5BN8" target="_blank">Filmulet2
www.youtube.com/watch?v=JiHmBGr3F6I" target="_blank">Filmulet3

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`
Mahatma Ghandi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


La multi ani,Simina!

Sa fii sanatoasa si sa te bucuri de ranjita ta frumoasa!



Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009

Poze Alexa Annabelle Denise
www.youtube.com/watch?v=mzOPlaMmkSg" target="_blank">Filmulet1
www.youtube.com/watch?v=nbjgqqH5BN8" target="_blank">Filmulet2
www.youtube.com/watch?v=JiHmBGr3F6I" target="_blank">Filmulet3

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`
Mahatma Ghandi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Lumi, poate ii mai iese vreun dinte daca e asa nervoasa.Si al meu, cand e in perioada predecesoare eruptiei vreunui dintisor procedeaza cam la fel cum face printesa Annabelle!Tot ce iti doresc este sa ai rabdare.Pup si imbratisez mamica necajita@

EDIT - MI-A MAI VENIT O IDEE. INCEARCA SA-I DAI LEGUMELE PASATE IN BIBERON, MAI APOASE. POATE ASA O SA VREA SA PAPE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cory_B spune:

Lumi-poate are si ea o faza trecatoare, ii ajunge lapticul. Mea culpa daca nu mai tin minte, tu o mai alaptezi? sau e pe LP? Ca si eu trec prin ce treci tu dar eu n-am nici o pb, oi fii eu denaturata??? Il vad ca nu vrea, arunc si mai incerc a doua zi...cand la fel se intampla...si tot asa. Dar ma gandesc ca atunci cand va fi pregatit, va papa singur. Nu l-am obligat niciodata pana acum si nici n-o s-o fac. Am incercat fel de fel de combinatii fff gustoae(dupa parerea mea, nu si a lui) dar degeaba...ia 2 guri si gata(doar fructele le papa zilnic cca 200 gr). Insa probabil eu stau inca linistita pt ca papa f mult la san... Nu te mai stresa, o sa pape pisicoasa pana la urmaCea mai fericita mamica de Andrei Nicolas (21.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Neata la pranz!

Am revenit ieri de la mare, une 3 zile ne-a batut vantul de ne-a uscat! Daaar, am avut parte de relaxare, socrii ocupandu-se de Alex, eu doar de alaptat

K, am predat stafeta la tine

revin mai tarziu, sper, dupa ce mai scap de muntii de haine de prin casa

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

www.prichindelulmeu.ro/site/index.php?menuId=4&contestId=1¤tPage=3" target="_blank">ma considerati frumos? votati-ma in fiecare zi, de cate ori puteti!

Mergi la inceput