Prietene la bine si la greu -45

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Hello, fetele!

Pentru Simina un "happy birthday", sa fii fericita, iubita si sanatoasa! Ce gatesti bun de ziua ta?

Lumi As vrea din inima sa te ajut cu vreun sfat util, da rn-am. Doar ca as lua-o razna in locul tau. "Reteta" la paste era un borcanel de la Hipp, avea in el tagliatelle, vinete, rosii, ardei si carne de vita. Saptamana asta i-o fac eu, ca borcanele am numai cand primesc pachet. Multa putere, mami!

Pentru fetele care pleaca la plaja am solutia antitantari, antivant si anti orice , aveti nevoie de una bucata tricou de buni XXL, care e si solutie anticadere la trezire .

Si din categoria cra cra, facem www.youtube.com/watch?v=5K6IixwOhYE" target="_blank"> primii pasi si ii oferim Siminei www.youtube.com/watch?v=A4liQ_wnyDI" target="_blank"> o bere rece

Pupam pe toate fetele

Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!




Chiara e delicioasaa!!!
mama e mandra ca merge, iar tata, ca bea bere

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

www.prichindelulmeu.ro/site/index.php?menuId=4&contestId=1¤tPage=3" target="_blank">ma considerati frumos? votati-ma in fiecare zi, de cate ori puteti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion

ah, inca ceva, ziceati ceva de fainoase...ma omoara mama, soacra si bunica sa-i dau si paine lui Alex ca nu se satura pana acum n-am cedat, sper sa mai rezist voi le-ati dat ceva de genul? inca o intrebare printre alea multee, la care nu stiu sa raspund

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

www.prichindelulmeu.ro/site/index.php?menuId=4&contestId=1¤tPage=3" target="_blank">ma considerati frumos? votati-ma in fiecare zi, de cate ori puteti!


Paine nu i-am dat ,nu prea ma incanta ideea,dar ii dau cam o data pe saptamana paste de orez (nu au ou).
Saru'mana de raspuns,noi plecam lunea viitoare,la Saturn.
Andre: bravo Chiara!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura - andreea spune:

Va pupam si uram La Multi Ani Siminei - bucurii si voiosie si multi saci cu sanatate

Pisicu e bolnavior, e pe dieta deja, i-a mai scazut glicemia (nu cu mult insa dureaza nitel pana isi face efectul schimbarea hranei), dn pacate nu-l putem baga pe insulina pt ca plecam in concediu(la cat am asteptat vacanta asta, acum ne simtim vinovati). Mai incerc saptamana asta cu un ceai pt diabetici si vedem ce va fi in lipsa noastra, oricum va fi bine ingrijit si supravegheat, in caz de ceva va fi dus la doctor. Cu Dumnezeu inainte!
Scuze de off-topic! daca tot mi-am cerut scuze , sa mai zic ceva pe tema asta posesorilor de feline: hrana uscata este otrava curata pt pisici, indiferent de marca sau pret. Daca noua ni se baga atatea pe gat, ce pretentie sa mai avem in privinta unor necuvantatoare?

Multumesc din suflet pt cuvintele frumoase, sunteti ca de obicei, super dragute si scumpe

Licurici, esti pe drumul cel bun, in trei-patru zile scapi de febra, eu la inceput nici sa rad nu mai puteam spre rusinea mea, nu am mai facut nimic de saptamana trecuta, ne-am dat peste cap cu totul cu matza noastra.

Ma opresc aici, sunt chemata (mai nou zice na-na-na), revin mai pe seara!


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coquelicot spune:

helou, helou

Da, aferim si de la noi, intalnirea cu Lilosii a fost minunata, Matei s-a bucurat din plin de patutul ROZ, leaganul Entarpraiz si de tarcul gonflabil, piticii s-au cam agatat de urechi (a se citi Matei), insa in final au socializat, se priveau si isi doreau aceeasi jucarie, o intindeau celuilalt, Lila - guru exersa statul in picoare din poignet (din condur, pardon, ala imprumutat de la mine), de fapt se sprijina intr-un deget, Matei muult mai sovaielnic, dupa nenumarate ridicari in carut si in scaunul de masa, abia sambata s-a ridicat si el in patut....
Tarcul-piscina rulz. Si n-am intalnit tantarii aia mutanti.

Dozz, pai eu ma trec uneori si spre roata mare, nu foarte des pentru ca trebuie sa iau tot lacul la picior dar as veni la o intalnire pe acolo.
Nu inteleg nici eu ce e cu campania asta de atac al firului de iarba. ies multe utilaje, se tunde iarba zilnic, ca pe barba, galagia e infernala, si asta se intampla si in parcurile de la Kiseleff.

Lumi, mda, been there, done that, acum zic si eu ca Stan-Patitul daca nu o fi vreo alta cauza such us celebrul rosu in gat. Verifica daca vrea sa manance cu seringa, mie asta mi-a dat de gandit. La fel si Matei, accepta bucatele de galbenus din mana mea.
DIncolo de cauzele fizice, sunt convinsa ca au mii de faze, etape, cicluri, perioade...

Simina esti la maternitate? Ti-a facut sora cel ma frumos cadou? La multi ani fericiti si cat mai ranjiti.

Ce rau imi pare ca ratez intalnirea cu Ionela.

AndreChiara

Lyl Bine ca papa Alexutu'. Voi ati mai facut o cura de fier, imi amintesc bine sau iar aberez ?



mami de MATEI -TUDOR (10.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Citat:
citat din mesajul lui coquelicot

Lyl Bine ca papa Alexutu'. Voi ati mai facut o cura de fier, imi amintesc bine sau iar aberez ?


nu aberezi, a mai avut o cura de 2 luni in aprilie-mai

poate miercuri dimineata ma infiintez si eu prin Herastroi

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

www.prichindelulmeu.ro/site/index.php?menuId=4&contestId=1¤tPage=3" target="_blank">ma considerati frumos? votati-ma in fiecare zi, de cate ori puteti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Salutare!

La multi ani Simina!!!

Mi-am dat seama ieri dupa ce am scris ca nu prea avea subiect postarea mea, adevarul e ca m-am oprit din scris, si cand am revenit nu mai stiam ce vreau sa scriu, asa ca, am trimis asa...
Referitor la borcanele, defapt vroiam sa zic ca Mateo papa foarte bine paste bolognese, lasagna ,mai papa si cate o bucata de paine cand stam noi la masa pentru ca nu putem sa nu ii dam si lui ceva.
In general mananca mai bine mancarea din borcan decat cea facuta de mine...
Lumi - imi pare rau ca nu vrea Anabelle sa pape, dar sigur e trecatoare perioada,poate e vre-un dintisor nou si de aia e mofturici. Voi ati incercat borcanele sau alte mancaruri pentru bebe din magazin?
Laura -Andreea - multumim de filmulet l-am descarcat si eu si imi place f tare, am facut un sfert din el
Licurici - felicitari pentru febra musculara! Mai zi, mai fa, poate ma mobilizez si eu Ma bucur ca papa bine rechinasa
Andre - felicitam printesa pentru ca s-a ridicat singurica in picioare!
Lylyana- sa va fie de bine concediul!

Michelle cu Mateo 18.11.2009 si MARIO 15.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Miha, eu trebuia sa imi misc curu mai mult de un sf din filmuletu de miscare, ca din nesimtire, cu canicula asta m-am ascuns in casa ca un sarpe la umbra, si am halit..de m-am facut cat purcica
Hai, maine bagi jumate de filmulet, ce e mai greu abia acolo incepe
eu zic..care dupa o saptamana ma plictisesc, caut scuze..bla bla

LauraAndreea, tot nu mi-ai zis, cam ce rezultate ai avut si dupa cate zile/saptamani de miscare?Ashea..ca sa imi fac si eu o socoteala, cam ce ma asteapta si pana cand..
Hai ca o sa isi revina pisu' vostru, mai ales ca prin dieta se lucreaza glicemia. Tin pumnii ca pana va intoarceti voi din concediu sa isi revina!

Chiar asa, noroc cu Dozz, Simina cum stai cu projectu afacerea??Si nu ne zici si cu ce se mananca??
Sii..ia zii meniu zilei de azi, ca pun pariu ca ai stat si ai copt cozonaci cu trei zile inainte, cu 2 zile inaintei ai facut 7 meniuri de haleli, ieri alte praji, si tot asa

Lumi, te pup, si nu pot sa iti spun decat ca te inteleg perfect, ba mai mult, pe tine chiar 'te face rau' la psihic pisicoasa ta. Incearca pasat si pus in bibe ca Dankutza, sau in seringa ca Coque. Voi mai tineti tratamente cu motilium pt reflux? poate o fi si asta unu din motive

Strumphy, ca sa te consolez, fiimea adoarme la fiecare somnic doar plimbata si leganata in brate (fie pe timp de zi, fie seara la culcare) Tot mai sper sa vina vremuri mai bune si pt noi
Oricum noi am facut un progres mare, pana pe la 5-6 luni dormea doar pe burta noastra, sau leganata in carut ziua. Acum o adorm in brate, si o plantez in patutul ei, si doarme bine mersi (si simte cand o transbordez, dar nu protesteaza)[ala de se sterge pe frunte]..

Eu sunt franta, azi am bagat si eu 6 ore de vopsit la un geam si un calorifer la casuta noastra, speram sa ne mutam prin octombrie

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

va pupa fata cu drag

LA MULTI ANI SIMINA BUCATARINA sa fii sanatoasa


rog fetele binevoitoare sa puna pe prima pagina pretioasele sfaturi de la Andre

frate cu super pampersi au astia aici.....inca un avantaj pus la lista "sa ne mutam aici sau nu?" sa mai zic ca este verde totul, racorica cca 25 grade, civilizatie, respect...si toate astea se intampla desi mai sunt si romanashi prin zona



by Raluca, full time mother for Remus Andrei(8 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

sa nu uit sa urez si eu La multe luni saratoritilor saptamanii acesteia



va pup nemteste

by Raluca, full time mother for Remus Andrei(8 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui coquelicot

helou, helou

Simina esti la maternitate? Ti-a facut sora cel ma frumos cadou? La multi ani fericiti si cat mai ranjiti.


EEEHHHHH, as fi vrut eu sa fiu acum in Barcelona, da este numai mama.Cadoul nu a venit, si nici nu da semne.....sormea alearga si urca scari si..si..si.. degeaba



Andre Buuuna bericica de la Chiara . Felicitari pentru primii pasi



SI AZI ,VA RUGAM SA NE VOTATI!!!!!

fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea , din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput