PEPENASII de iul-aug'08 sarbatoresc DOI ani(194)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bobitamica spune:


IRISS....eu am vazut de la DECO FUN niste chestii dragute...si eu am cumparat pentru Irina tot cu Winii si prietenii sai...sunt un gen de abtibilduri care se lipesc si se dezl;ipesc foarte frumos..
E posibil sa aiba si postere. Se gasesc la Br. Bricolage,Cora...la articole pentru copii.

Uite o sa pun eu cateva poze..cred ca am in telefon...sa vezi.


Bobitamica-mami de IRINA
16 iulie2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobitamica spune:

IRINA...am pus poze in albumul irinei de pe picasa...poate te ajute ideea...

Bobitamica-mami de IRINA
16 iulie2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

Citat:
citat din mesajul lui estrella80

Neatza!!



Marina va doresc mult succes in continuare si te sfatuiesc sa o lasi asa in prima faza, sa arunce hartie, apoi o mai pui pe ea sa stea... incearca sa dai si drumul la apa la chiuveta, poate ii sugereaza ceva. Vroiam sa te mai intreb ceva.Cine ti-a facut tie machiajul la nunta? A fost extraordinar!!




estrella, pai pe wc sta sofia si in timp ce sta rupe hartie si arunca inauntru...pana o termina. cand se termina se da jos si pleaca. la noi mai mult de juamte din hartie se consuma in acest mod
Machiajul mi l-a facut o prietena, fosta colega de facultate care e make up artist

fetelor, aveti idee de vr'un magazin care sa cumpere rochii de mireasa la mana a doua? probabil sunt din acelea ce inchiriaza dar nu stiu nici unul si parca nu imi vine sa ies din casa cu ditamai pachetul dupa mine si sa bat tot lipscaniul aiurea. as vrea sa sun inainte de toate....

----------------------------------------
Marina & ANA SOFIA 05.08.08
----------------------------------------

Mami Marina - Gospodina

Copil crescut din suc de morcovi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

De dimineata, cand s-a trezit Aida, nu m-a gasit in dormitor (eram in sufragerie), si a inceput sa umble prin casa zicand
"S-a piedut mami! S-a piedut mami!"

Dar o zice asa, pe un ton informativ

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Neata!!..

La Multi Ani tutror pepenasilor sarbatoriti in ultima perioada!! Sa cresteti mari, sanatosi, frumosi si cuminti!!

Eu am ramas doar cu Mateias ; Mihaita a plecat la parintii lui Daniel acum o ora si mie mi-e deja dor de ei. E foarte atasat de ei, ca , de altfel si de parintii mei...Ne-a mai facut o faza acum o luna cand eram in vizita la ai mei : ne-a zis ca el ramane acolo si noi sa plecam acasa...Acum nu stiu ce sa cred..o fi din cauza lui Matei ? Desi noi ii acordam mai maulta atentie lui , ne jucam , sta cu noi toata ziua...

Multumim fetelor pt comentariile la poze..o sa intru si eu cand am timp sa vad poze cu pepenasi ; mi-e asa dor sa ii admir!...

Olita: de vinerea trecuta a inceput sa zica ca vrea la toaleta, dar vrea numai pe reductor, olita e pentru iesitul in curte si cand plecam cu masina.. A mai avut si cateva accidente, dar ma bucur ca si-a dat drumul singurel fiindca de vreo luna - doua tot zicea ca face pipi, dar zicea exact in momentul incare facea ...

Vorbitul: cred ca Mihaita intrece cu succes orice fetita( sa nu mai zica nimeni ca doar fetitele vb mult)...toata ziua vb, ma dor corzile vocale de cat vb cu el...Canta " du-ma acasa mai tramvai" si a inceput sa zica si poezii scurte...Mai poceste cuvintele, dar in principiu e inteligibil...Nu imi vine sa cred ca acum 2 ani era un bebe mic, mic , nici nu avea putere sa planga , eram stresata ca s-a nascut mititel si nu lua in greutate , iar acum a ajuns la nivelul la care a ajuns..

Matei e un scump si atat de diferit de Mihaita!!...Deja are 7400 de grame la cele 3 luni, mananca mult, vrea in brate, are o forta extraordinara, e curios nevoie mare si il urmareste pe Mihaita in tot ce face; e atras de Mihaita..

Hai ca am scris atat de mutl, dar intru atat de rar si sunt atatea de zis.. pepenasii!...

EDIT: am admirat pozele cu pepenasi; doamne cat s-au schimbat!! CE copilasi frumosi avem !!
Am mai pus si eu cateva poze in albumul meu, facute alaltaieri lui mihaita cand se balacea in piscinuta.

Cristina,mami de Mihaita si Mateias

BAZAR DC


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns estrella80 spune:

Marina poti sa imi dai si mie pe PM datele colegei tale de facultate. In toamna voi fi nasa si as vrea apelez la serviciile unui make-up artist profesionist. Asta daca se poate, daca nu, nu e nicio problema!!
La Salon Gabriela, pe Campineanu se inchiriaza rochii de mireasa.Incearca acolo!!

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_or spune:

Salutari!

Noi suntem mult mai bine cu pneumonia, insa medicamentele au avut la Luca efecte adverse groaznice, inca nu-mi dau seama daca Prednisonul sau Flixotide-ul sau ambele combinate... Facea niste crize de plans, ce mai, urlete, cate jumate ceas- un ceas, la gatul lui ragusit saracul, nu mai comunica nimic nimic, urla si se tinea de urechi, cred ca l-a durut rau capul, alaltaieri seara deja ma imbracasem sa-l ducem la urgente ca nu se oprea din urlat, pana la urma s-a linistit dupa Nurofen, de aia inclin sa cred ca era durere de cap. De atunci nu i-am mai dat prednison, iar flixotide doar o data pe zi pana duminica... Problema e ca nu stiu ce sa fac ca se scoala noaptea si urla chiar daca e cu noi in pat. Cat a fost bolnav i-am despartit, Alex dormea cu tati in camera si ma chema tati sa-l alaptez cand ii trebuia, iar eu cu Luca in pat, in alta camera. Acum ca e mai bine as vrea sa-i pun iar in aceeasi camera dar nu stiu ce sa fac ca tot urla noaptea cand se trezeste Luca, nu vreau sa mi-l trzeasca pe Alex, care e un cuminte si asa bine doarme...

Oricum, dupa ce se face bine ne-am hotarat sa facem un tur la medici, la orl, la analize (desi mi-e groaza cum va reactiona cand ii va lua sange), coproparazitologic si in final la psiholog, pt.ca ma nelinisteste starea lui, e extrem de agitat, ii e frica de tot mai multe lucruri si nu vrea sa vorbeasca, nici ce spunea mai demult refuza acum sa spuna, vorbeste toata ziua pe limba lui, intelege tot ce-i spunem si stie sa se faca inteles dar nu vrea sa vorbeasca si pace. De olita nu mai vorbesc, noi inca n-am ajuns nici la stadiul sa spuna in momentul cand isi da drumul, dar cu olita e ultimul meu stres (desi sunt batuta la cap ca e mare copilul si e timpul sa faca la olita). Altfel e foarte vesel si jucaus, atata vreme cat i se acorda toata atentia si toata lumea face ce vrea el.

Cat despre Alex, e cel mai scump si mai cuminte bebelus din lume, il iubesc de mor, atata gangureste, asa stie sa se bucure cand ne jucam cu el, ii place sa se uite la jucarii, sa studieze camera, e atat de calm, nu-mi vine sa cred ca m-am indoit si o secunda ca o sa pot sa-l iubesc la fel de mult ca pe Luca, tocmai ca parca de cand e el si pe Luca il iubesc si mai mult decat inainte si am si mai multa rabdare... Si ai mei sunt tare diferiti, ca de la cer la pamant, ca focul cu apa, sunt tare curioasa cum se vor intelege cand va creste Alex.

Am pus poze pe picasa si am admirat si pepenasii minunati si petrecerile de 2 ani, care de care mai frumoasa.

CRISTINA, felicitari pentru progresele lui Mihaita, si la vorbit si la olita, si felicitari pentru cumintelul grasunel Mateias!

DIDI, ce totala e Aidutz!

Fug ca Luca e in priza si s-a sculat si Alex.



Monica, mami de Luca Andrei (17.07.2008) si Alexandru Matei (19.05.2010)
Doamne, ai grija de minunile mele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Citat:
citat din mesajul lui Didi81

De dimineata, cand s-a trezit Aida, nu m-a gasit in dormitor (eram in sufragerie), si a inceput sa umble prin casa zicand
"S-a piedut mami! S-a piedut mami!"

Dar o zice asa, pe un ton informativ

Didi de Aida Maria (03.07.2008)




Adica s-a pierdut si asta e?


Diana, mami de Alexandru (16.01.2010), Andrei (23.06.2008) si Iulia (15.07.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Iriss, cred ca am vazut in Mr. Bricolage ceea ce cauti tu. Daca ai drum, poate gasesti. Adaptare usoara la serviciu!

Cristina, ma bucur ca iti prieste viata cu 2 nazdravani.

Moni, chiar ca ar fi buna o evaluare generala. Imi pare rau de probleme, daca te pot ajuta cu ceva...ai nr. meu.


Diana, mami de Alexandru (16.01.2010), Andrei (23.06.2008) si Iulia (15.07.2005)

Mergi la inceput