Pestisori... pestisori... (63)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ochi_verzi spune:

Sa aveti un sfarsit de saptamana minunat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Ely, Charlie, multumesc!



am vb cu unul dintre patroni respectiv cu el ca e mai cumsecade , despre ea nu am califaactive , si nu ma dau in laturi sa spun ca stiu ca este si pe acest forum....a zis ca reface , face revocare si ca se duce luni contabila, am spus nu ,merg si eu cu ea .. si stiu ca am un caz care il castig sigur dar sper sa se rezolve..a, culmea tupeului la el ca dac tot am o pila la itm nu ii rezolv si cu celelate carti de munca

Charlie firma se desfintaeaza , intra in insolventa .

va pup si va tin la curent!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Hello!
Suri Nu te lasa,daca nu pastreaza detaliile reale da-i in judecata fara probleme.Vei castiga cu siguranta,doar ca se va intinde pe o oarecare periaoada.Adica la prima infatisare pot cere amanare ca nu au aparare,apoi cer cine stie ce termene,mai amana o data ca nu poate avocatul lor.Dar vor pierde SIGURR!!!Vor face recurs GARANTAT!Si desi stiu ca vor pierde,vor spera sa iti pierzi tu rabdarea si sa renunti.Dar in final vei avea castig de cauza.Iti spun din proprie experienta,m-am judecat cu cei de la Bucuresti timp de aproape un an.Dar in mare am castigat cam ceea ce doream.
Si uite aici pt inimioara!Sper sa am timp sa mai intru si pe mess azi maine si poate ne conversam si noi putin!
Charlie nu's sa-ti spun de ce dar imi plac mesajele tale,imi inspira o stare de bine.
Dana multi de la noi.Ce face Andrei?
Carma bine ca ai terminat,urata faza cu mochetasalutari lui MAman si multi pt amandoua!
Ely bine ca a venit masina,va veti deplasa mai usor. gasca!
Acum cateva vorbe si despre noi.Sunt in ultima faza de serviciu,ma mai duc si luni,dupa care marti dimineata ajung pana la spital la Colentina cu Codri,iar marti seara plecam spre Hunedoara,de unde ne vom intoarce duminica,iar martea urmatoare vom pleca la mare.O sa incerc sa pastram legatura prin telefon cat de cat.
Va rog din suflet sa-mi motivati absentele,dar...am trecut si eu prin faza de oboseala maxima,plus musafiri mai mereu.
Sper sa ma vad cu Danuta si Miru la Hunedoara.Are cineva marti dimineata un drum pana in apropiere de Spitalul Colentina in jur de ora 10?O cafea cred ca gasesc timp sa beau cu cine poate.Ce ziceti?
Gata,merg ca am un pogon de rufe de aranjat,revin mai tarziu!Va

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Charlie spune:

Nicoll draga mea iti multumesc pentru compliment. O vacanta frumoasa. M-as duce si eu la un cofee, dar... sunt departe tare.
Dany pui ma bucur sa simt la tine un altfel de tonus in scris.. Cred ca esti un pic mai bine.

Sper ca aveti un weekend frumos.

Draga noastra cu ochi verzi - multumim.

------------------------
http://alegorie.wordpress.com/ - Blog Cu Drag despre Hrana Vie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

La Multi Ani,sanatate si numai impliniri alaturi de cei dragi!!!Sa ne traiti cu numele,sa ne bucuram de voi si sa va avem mereu alaturi!!!La Multi Ani pentru Marii si Marini si pentru cei ce poarta nume derivate!

Fetelor pe unde sunteti?
Charlie cred ca nu prea am sa am cu cine sa beau nici eu cafeaua.Se pare ca toate fetele sunt plecate...DAr daca am sa mai apropii vreodata zona MAramuresului am sa dau de veste!
Mihaela scuze doamana ca ieri nu ti-am adresat nici un cuvant.Va cu mult drag pe amandoua.Ce face Diana,mai povestestene despre ea.Bianca?
Suriii undu esti tu duamana?
Cryna hai si tu duamna mea,cateva randuri,perlute de ale lui Ochi frumosi...ne e dor de voi!
Cuscraaaa hai si voi la raport!
Azi ave paranghelie;vara-meu ii rupe turta fetei si mergem la chef.Va si va dorim o duminica placuta!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

La multi ani sarbatoritilor zilei!

Charlie , un pic sunt mai optimsita si astept ziua de maine sa vad ce si cum .S-au linistit aspectele pe planul sentimental .. barbatii astia , ei au alt mod ee percepere a unor lucruri.

Suri, nu promit dar poate ne vedem noi marti, depinde cum rezolv pe al itm sau pe la avocat.Petrecere faina la turta , cred ac deja sunteti akolo .

Va pup pe toate si multumesc de sustinere si tineti-mi pumnii incontinuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

neata sirenutelor
daniela daneza mult succes azi sper sa fie bine!
Ramonaki iubit o ai un blog super si imi place la nebunie ce scrii, numai ca eu nu aplic....in continuare eu nu apar la vizitatorii tai pupici o sa te urmaresc pe mess ca vreau sa ti zic ceva despre noua foto
Aici CALD?, muzica pina la 6 dimineata,tintari, praf in fine ca la greci!! Ventilatoru merge si acum...ieri am fost la mare ;;;acolo(la umbra unor pomi) e suportabila caldura dar apa e cam calda
Rog pestisoarele din Nord pt putina racoreala-charliuta imi vei trimite prin oct un pachetel???
Va pupic caci CHOUPY-(pisic) al meu se bate afara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochi_verzi spune:

Salutare, salutare!
Nicoll, pai ce sa zic de Diana...e sanatoasa, toata ziua ar sta numai afara, doarme dimineata pana la 10-11ca seara abia reusesc s-o aduc in casa pe la 10 fara chiar 10, nu s-ar mai dezlipi de copii si de joaca.Aseara i-a dat un copil c-o piatra direct langa coltul ochiului Se inrosise un pic, i-am pus compresa si sa vad acum cum este ca inca doarme. El aruncase cu piatra si zgubi sa nu parasca a aruncat si ea c-o piatra si el din nou si a lovit-o. Normal ca am certat-o ca i-am mai zis odata sa nu o prind ca mai arunca cu pietre c-o mananc. Tot asa un baietel arunca cu pietre si i-a zis sa arunce si ea si pana sa-mi dau seama zbang cu piatra de lovise o masina din parcare.Noroc ca nu a spart geamul ca eram buni de plata. Sper ca de data asta sa se fi invatat minte Tot îi spun sa nu mai copieze toate prostiile ce le fac copiii, dar cateodata vorbesc cu peretii...asa e cuminte, n-am probleme, dar la joaca mai face si prostioare ca deh, anturajul...si stau cu ea afara, n-o las singura, sunt cu ochii pe ea, dar tot face cate una Oricum e ultima saptamana de huzureala ca din 23 incep serviciul si o iau cu mine ca Adriana a mai plecat o tura in Germania pana prin 10-15 octombrie. Are nevoie si ea de bani mai multi ca acum ambele fete sunt la facultate la Bucuresti.Cea mare e in ultimul an, dar urmeaza si masterul, iar cealalta a intrat anul acesta la medicina militara, la buget, dar tot are nevoie de bani.
Bianca si ea e bine si zgubi, azi trebuie sa vina de la Felix ca a plecat cu fratelo si cu prietena lui. Si ea are o fetita mai mare(clasa a V-a) care mi-a fost eleva. Pana in prezent totul e bine si sa speram ca asa va fi si de acum inainte. Bianca sta mai mult la mama ca fratelo e la munca pana la 6 si doar la sfarsit de saptamana petrece mai mult timp cu fratelo si mai doarme acasa. Mai un pic si incepe scoala.Cand vorbim de scoala are putine emotii, dar mai zice:"cand n-o sa stiu ceva vin la tine si ma rezolvi"
Eu cu strencanelile mele, acum am terminat o geanta pentru un concurs si ma apuc de altceva pt o prietena de-a Dianei a carei zi e duminica. M-a rugat mama ei sa-i fac si un tort vesel, asa ca acum sunt in cautari de modele frumoase.

Va si ne mai citim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Am vb . cu avocata . am fost si la itm si am depus o cerere.Mai multe detalii pe mess sau in particular ca e posibil sa citeasca" scarba ".
Pana nu ma linsitesc cat de cat nu am starea de scris .Multumesc de sustinere Carma !

Mihaela ce mai esti AS .. numai lucruri superbe ies din mana ta .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Salutare si de la Ploiesti!Suntem in mare vireza,facem un bagaj,ma mai uit si eu la meci si am intrat sa va salutam!
Carma vraeu si eu la apa marii chiar de o fi si putin mai calda decat de obicei.Sper ca miercuri sa ajung la bazinele cu sulf la care merge fosta mea soacra(imi scapa numele localitaii).
Mihaela superba geanta,tinem pumnii pt concurs!Ma bucur ca fetele sunt bine,cat despre intamplarea Dianei cu piatra...pupam ochisorul.Asa este,anturajul mai lasa urme si el chiar daca noi nu ne dorim intotdeauna.Ma bucur ca si Bianca este ok.Da fetelor dulci.
Suri maine dimi dau cu tel cand sunt gata,poate reusim sa pacalim timpul si ne vedem
Fetelor cred ca sunt in perioada de ovulatie,am o burta umflata...si ma doare de nu mai potSa ma vad maine seara cu fetele si bagajul cum ajung pana la Deva.Sper din suflet sa ma vad cu Danuta,poate reusesc si o combin si pe Cristiana.Ce zici madam?Oricum arunc buzduganul cand sunt in zona.
Fete,va ,merg sa stau putin intinsa cat ma uit la meci.Sa aveti o seara buna!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput