Pestisori... pestisori... (63)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Neataaa

Ce liniste pe aici... eu inca am un milion de marunisuri de facut... plus cele obisnuite... copiii si ce am de lucru...


Dany lasa prostiile... cum adica sa dispar o vreme?


A revenit masinuta din service (unde a fost pt. vopsit)... si funtioneaza Nu da semene ca ar mai avea probleme... nu pricem de ce... adica nu mai face figuri absolut deloc... Si cum bani nu aveam de reparatie, nu putem decat sa ne bucuram si sa speram ca o s-o tina tot asa... si ca poate s-au inselat mecanicii... de fapt ei au zis sa ne asteptam si la ce e mai rau (scump) daca o demonteaza... ca numai asa au cum a vada care-i buba... si ca poate fi si ceva minor..

gata... am dat raportul... poze inca nu va dau... ca n-am cu ce.. peste tot ma itrebe facut cate ceva...



Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Charlie spune:


Dany mai... cum adica o sa dispari ? Di ce crezi ca povestile cu noi dauneaza ? Sau nu ai pur si simplu vreme ? Hai zi ... care-i baiucu?

Ely draga mea ce ma bucur pentru masina ta... sa-i tina al de sus apucaturile sanatoase...

Dora tiza mea... ia mai povesteste-ne cate ceva despre vacanta mare... of ce dor imi e de ea.
Carma iubita, Ça va bien chérie ?

Pup...


------------------------
http://alegorie.wordpress.com/ - Blog Cu Drag despre Hrana Vie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Citat:
citat din mesajul lui daniela_daneza

Buna dimineata!

Nu sunt intr-o forma prea buna , toate imi ies pe dos , sau nu ies asa ca o vreme am sa dispar de pe aici .

Va pup si numai bine!

Dany


sper sa nu te tii de cuvant ... sa nu te prind ca dispari ... cum adica ... pestisorii fara tine ????? nu cred ... hai revino-ti te rog

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"








andanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Fetelor va multumesc !

Charlie, nu imi dauneaza draguta povestile cu voi , iar timp am prea mult si nu am cu ce sa il umplu .Dar nu am starea sufleteasca sa fac ceva cu el concret.

Cat sunt eu de puternica parca nu mai pot , nu am rezolvat cu cartea de munca inca , aia de la itm cu tot cu pile si tot nu se misca , acum am vb . cu contabila de la fostii si s-a ratoit si aia ca daca nu o cred sa ma duc sa imi dea decizia stamplilata , cu toate ca ii spusesem ca am sa ma agit si eu si a zis ca daca am bani si pile sa o fac .. plus ca nici pe partea de curacon nu e prea roz ...si inca altele ...

Ely, ma bucur ca masina e ok.Sa o tina tot asa .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

dany as vrea sa te pot ajuta

andanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Charlie spune:

Of dany.. draga de tine.



------------------------
http://alegorie.wordpress.com/ - Blog Cu Drag despre Hrana Vie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

.... si ca sa vedeti ca temerile mele nu erau in zadar sa va spun ce am aflat azi cand am fost sa imi iau de la contabila decizia de incetare a contractuui de munca ;
1. in aceasta decizie eram trecut cu functia de agent vanzari desi in contractul de munca sunt director de magazin,
2. perioada preavizului era trecuta 04.06 pana pe 05.07.2010 , desi in fapt , in realitate este pe instintare din 24.06.2010 pana pe 23.07.2010,
3. nu era semnatura mea .

Deci va dati seama ca am vazut negru in fata ochilor .L-am sunat pe el , unul din asociati si a zis ca v.b cu contabila si ca imi face o revocare , ca cei de la itm nu se iau decat dupa decizie .

A promis ca ma anunta azi , daca nu o face maine ii dau in judecata .

Multumesc si va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Dany nici nu am cuvinte... nesimtit cat cuprinde... Astia nu se gandesc si la restul din jurul lor? S-a tinut de cuvant, ti-a dat un raspuns?
Multi sa treaca supararea... nici nu stiu ce sa-ti zic sa te inveselesc... of... fruntea sus... si tin pumnii sa se indrepte lucrurile cat mai repede... ca sa treaca toate supararile... Hai ca nu-ti face bine sa fii asa... trec ele cumva


Eu n-am nimic de raportat... cam la fel... sunt si eu intr-o pasa proasta cand ma gandesc ce ne asteapta la capitolul cheltuieli... mai ales ca soatei i-au taiat o gramada din salariu... ne mai ajunge fix de rate... ne mai ramane sa traim din banii mei Nici un leu un plus... Dar sper sa vina vremuri mai bune... cat de curand



Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Charlie spune:

E grav.
Fi atenta... tu pentru decizia asta ai semnat undeva ca ai primit-o ? Ai un nr de ordine de la contabilitate ceva ?
Este foarte grav ce ti-au facut. Ii poti desfiinta. Odata avocat si asta as zice sa o faci maine... si doi plangere la itm.

Imi e frica sa nu te duca cu vorba.. pentru regulamentele la itm s-au inasprit in ceea ce priveste raporturile de munca, declararea incetarii activitatii se face acum cu o zi inainte si din astea. amenzile sunt uriase pentru greseli din astea si doi la mana ai semnatura falsificata. Totul este nul. Nu stiu exact cazul insa cu revocarea asta ma cam indoiesc inseamna sa refaca o gramada de chesti si au de platit amenzi. Apoi mai sunt alte considerente : daca dau oameni in somaj nu mai pot angaja.. si tot asa.
Odata o incaseaza departamentul conta si toti cei care se ocupa de personal. Salariu compensatoriu ai primit ? Nu stiu daca asociatul realizeaza gravitatea faptului si ce il paste.
Contabilul daca nu este vreun diletant ar cam trebui.

Ai toate actele ? contractul tau., cartea de munca - buna si la itm - ca no poti face copie, instiintarea, deciziile, etc ? orice alte inscrisuri ? Dute la avocat tinerel si dragut si care sa nu te duca cu zaharelul si vorbeste plus cu un contabil bun care face si salarizare si relatie cu itm ca asta ii da defapt avocatului materialul de lucru si ti-ar putea spune unde s-a gresit, ce s=a intamplat si ce cai de atac ai.

Imi e frica sa nu te duca cu vorba si sa dea din umeri.
FA Plangere = si cere bani.
Si sti ceva ? nu putini.

Ramona





P.S. Parerea mea este ca ai un caz foarte bun si toate armele. Poa sa faca ei ce vor. dar informeaza-te inainte si dute la avocat.

------------------------
http://alegorie.wordpress.com/ - Blog Cu Drag despre Hrana Vie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Fetelor va ,sunt intr-o criza de timp de nu stiu cum sa ma mai impart,iar seara din cauza de curte nu reusim sa intram mai devreme in casa de 22.
In mare suntem bine,de marti voi fi in concediu si seara vom pleca la Hunedoara.Sper sa pot intra pe week-end.
Va las o

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput