Nascuti in suflet, crescuti in inima - cap.5

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dpluhovici spune:

Simo_75 multumim, sa stii ca ne simteam parintii ei inca de cand am vazut-o, iar actul, certificatul este o formalitate pe care bineinteles am asteptat-o cu inima stransa cat un purice, dar acum ne-am relaxat si stim ca.. gata este a noastra si numai a noastra, iar restul nu mai conteaza, nu se mai poate intampla nimic, este minunat, prima zi am fost euforici, eram ca doi copii nebuni, aratam la toata lume certificatul, chiar am sarbatorit in familie.
in ceea ce priveste termenul sa stii ca l-am primit relativ repede cam la o luna si jumatate de cand s-au depus actele, dar nu asta ma speriat, ci cat a durat sa tehnoredacteze hotararea, am primit-o dupa 3 luni. nu trebuie sa te speri, noi am prins si perioada concediilor, poate la voi lucrurile merg mai repede. asa ca ce a fost mai greu a trecut, mai aveti putin si o sa te vad si pe tine strigand in gura mare avem acteleeeeeeeee pupici, mult noroc si DD ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Dpluhovici nu e devreme.La scolile bune e cam "bataie".De ales scoala am facut-o in primavara si acum am ales invatatoarea,am vorbit cu ea.Generatia lor sunt destul de multi copii si va fi inghesuiala , iar eu sunt mai linistita asa.



Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_75 spune:

dpluhovici- merci mult pentru raspuns.Sa speram ca va merge bine treaba!
Sunt convinsa ca erati fericiti si inainte de act dar ma refeream la faptul ca actul este finalul si acum ca toate temerile au disparut fericirea este si mai imensa.E a voastra for ever!
Cat despre scoala?Daca vrei sa o dai la o scoala mai buna sfatul meu este sa pui deja intrebari la scoala respectiva .Eu asa am inteles de la prietenii mei care si-au dat copiii la scoli mai bune,adica nu de cartier ca sa ma exprim asa.Acum fiecare cum considera si unde ii este mai bine.
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmanuia spune:

Fetelor, aici chiar nu mai scrie nimeni?
Va mai aduceti aminte ca acum aproape 2 luni de zile ma plangeam ca al meu copil nu vrea sa mearga? La nici o saptamana dupa ca va scriam voua el a inceput sa mearga de la mine la sot. Iar acum am ajuns la vorbele voastre si nu ma mai pot tine dupa el . In rest acum noi suntem bine dar am avut o luna septebrie... tot raciti am fost.
pupici ma copii si parinti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_g spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmanuia

Fetelor, aici chiar nu mai scrie nimeni?
Va mai aduceti aminte ca acum aproape 2 luni de zile ma plangeam ca al meu copil nu vrea sa mearga? La nici o saptamana dupa ca va scriam voua el a inceput sa mearga de la mine la sot. Iar acum am ajuns la vorbele voastre si nu ma mai pot tine dupa el . In rest acum noi suntem bine dar am avut o luna septebrie... tot raciti am fost.
pupici ma copii si parinti

Mamica fericita de IONUT- COSMIN

Felicitari Carmenuia. Acumsa te tii. Cind va merge foarte bine va incepe sa se suie pe scaune, sa umble in dulapuri , sa traga tot jos, sa se urce pe mobila asa ca atentie mare. Pina acum a fost parfum de roze. De aucm incolo incepe adevarata viata.
Oricum, fiacare zi, fiecare an din viata copilului are farmecul lui si trebuie sa ne bucuram din plin de tot ce ne ofera copiii nostri.


Irina si Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmine30 spune:

www.salvatiuncopil.blogspot.com /b " target="_blank"> b http://www.salvatiuncopil.blogspot.com /b

Va rog sa ajutati cum puteti aceasta fetita adoptata care are mare nevoie de voi ! Mai sus aveti link-ul catre blog-ul care descrie trista ei poveste, iar mai jos aveti cateva numere de telefon unde puteti dona fiecare cat poate!

Donatii prin Romtelecom
09 00 90 08 50 - 2 Euro
09 00 90 08 52 - 5 Euro
09 00 90 08 54 - 10 Euro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_75 spune:

fetelor ma puteti ajuta cu o informatie?
in cat timp de cand am depus dosarul pentru incuviintare mi se da termen.Noi am depus dosarul cam acum o luna si nimic ......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday07 spune:

Simo, eu am depus actele la inceputul lui decembrie (anul trecut) si termenul a fost la inceputul lui februarie. Zic eu ca n-a durat prea mult tinand cont si de vacanta de iarna. Oricum, nu m-a sunat nimeni de la DPC sa-mi spuna termenul, pur si simplu am primit citatia acasa.

Ceea ce m-a adus la disperare a fost faptul ca hotararea a venit in MAI, adica am asteptat-o 3 luni jumate'.

de vanzare http://picasaweb.google.com/101768051715188015201/DeVanzare?authkey=Gv1sRgCKfyneHV7fSBIw#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_75 spune:

multumesc mult sunnyday07- dar a durat nu gluma!
Eu credeam ca pana la sfarsitul anului terminam cu totul dar la cum merge treaba in tara astaaaa.....!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaionela spune:

Simo, noi am primit termenul la 3 saptamini dupa ce s-a depus dosarul, si daca ma gindesc a fostfoarte bine, mai ales ca am prins vacanta judecatoreasca.
Depinde de noroc. De exemplu pentru altcineva care a avut dosarul depus la 1 saptamina dupa noi, a primit termen tocmai la sf.lui noiembrie, deci la aproape 3 luni.
Cu toate ca au trecut 6 saptamini de cind s-a pronuntat , nici pina acuma nu am primit hotararea acasa. Si noi speram sa terminam pina la sf anului.

Mergi la inceput