Nascuti in suflet, crescuti in inima - cap.5

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simo_75 spune:

ok..am inteles....sa speram ca totusi macar anul asta sa avem termenul...
oricum o sa mai sun si la directie ca am inteles ca se poate ei sa primeasca citatia si noi si chiar si invers...din cele spuse de DPC.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Simo dosarul depus complet primeste numar atunci cand il depui si apoi depinde de tribunal cand primesti termen.Poti cauta dupa numarul dosarului pe site-ul tribunalului data la care va fi procesul.Citatia vine in maxim o saptamana de la data depunerii dosarului.Mai bine verifici daca a fost depus dosarul la tribunal si afli asta daca ti se da numarul dosarului.Mie imi spuneau ca au depus dosarul dar ca dosarul nu are numar , ceea ce era o minciuna pentru ca dosarul nu era depus la tribunal.In ziua in care au depsu dosarul am avut numarul si in 2 zile am aflat si termenul.


Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_75 spune:

asi-multumesc pentru raspuns.Tocmai asta spuneam la celalat subiect 'm-am hotarat adoptie' ca cei de la DPc sunt cam scumpi la dat informatii si nu stiu daca la tribunal iti spune cineva.Pe site m-am uitat si nu exista nici un proces de adoptie afisat si am inteles ca nu mai afiseaza procesele care implica adoptia.
Maine voi da telefon din nou sa aflu ca totusi a trecut o luna de cand am depus dosarul....cat despre nr de dosar...pauza...nu stiu nimic dar bine ca mi-ai zis ca sa le spun despre treaba asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Simo intreaba la departamnetul juridic din DPC de dosar nu la asistenta sociala.Cei de la juridic depun dosarele la tribunal si au si numerele dosarelor.

Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmanuia spune:

Simo eu daca imi aduc aminte am avut acelasi nr de dosar si la incuviitare si la incredintare.
La noi s-a depus dosarul in martie si am avut termen in mai.
Pupici dulci la toata lumea



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

La multi ani Mariaa!!!!
Iti doresc sa fii sanatoasa ,linistita, bogata la suflet si la punga

Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

iti multumesc, asi

- mami, vrei sa te fac fericire?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_99 spune:

heeei....nu am mai trecut pe aici de ceva timp...am avut ceva defect la computer, nu am avut timp de asta....m-am gindit mereu la voi shi am citit acum pe nerasuflatelea noutatile.....felicitari celor care au mai parcurs pashi importantzi prin proceduri....avem shi noi noutate importanta ( k sa nu zic fffffffff importanta )....am avut termen pentru delcararea adoptabilitatzii marieie...s-a zis DA!... ashteptam hotarirea definitiva shi irevocabila, apoi pashii ptr incuviintzare....uh....abia ashteptam sa va spun .....in rest, sintem bine tare de tot.....alrgam toata ziua...ne plimbam.....azi maria noastra a inhatzat primul copanel de pui shi la papat....dulce tare de tot...va tzuc...merg la nani ca miine dina nou tropaim...pupici!!!! la mari shi la mici!!!!

gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Gabitzule eram la panda sa vad cand intri sa dai vestea. ma bucur pt voi si va doresc din suflet finalizare rapida.
Pup dulce micuta Mariuca si multe pt o mamica fericita.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
SoriLea - Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puffy10 spune:

Felicitari, gabi!
Rabdarea si curajul vostru, v-au fost rasplatite.
Intradevar este o realizare foarte importanta. Sa-ti traiasca Mariuca!

Mergi la inceput