Nascuti in suflet, crescuti in inima - cap.5

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Manuelita spune:

Danaionela, exista aceasta slujba sepciala, se cheama "randuiala la infierea de copii". Nici preotul nostru nu stia cand l-am intrebat, dar s-a interesat la "seful lui" si a tinut o slujba foarte emotionanta. Ai mai jos un link unde scrie mai pe larg:
http://www.crestinortodox.ro/slujbe-randuieli/randuiala-infierea-copii-96392.html


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Simo dc ai fost asa uimita cand ai aflat cum a procedat acea familie? Stii ff bn ca merge acest tip de adoptie si inca ff bn, chiar daca multi nu o recunosc. Chiar si acum cand cei de la ORA se lupta sa introdu-ca in lege testul de pateritate, sunt multe familii care risca pt asi implini visul de a fi parinte. In sistemul asta trebuie sa ai nervi tari ac sa rezisti si sa astepti ANI pana iti gasesc ei un copil COMPATIBIL.
Eu cunosc o familie care s-au reatestat recent pt al 3-lea atestat, dar se gandesc serios in cealalta directie ca nu mai pot, nu mai au forta sa astepte . Si crede-ma ca nu sunt deloc pretentiosi.
Asa ca....asta e tara in care traim

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
SoriLea - Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png
http://picasaweb.google.com/sorilea73

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

miam depus dosarul de adoptii aziiii
doamne ajuta de aici incolo

anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

pogonici bafta multa!!!!!!!!!!!!!!

Aseara am vorbit cu micutul nostru la telefon. Printre altele i-am spus ca el trebuie sa ne spuna poezii pentru cadourile pe care le primeste de la noi, ca trebuie sa faca si el ceva pentru a primi jucarioare si ne-a spus tot felul de poezii ("Catelus cu parul cret" si altele) si povestea cu fata mosului si fata babei. Felul in care a spus el povestea,cum traia el fiecare amanunt al povestii a fost atat de haios incat abia ne puteam abtine la telefon sa nu radem. Tare simpatic e, ne cucereste pe zi ce trece. Vineri sper sa ajungem din nou la el si sper ca data urmatoare sa il putem lua acasa...

Kora

CARPE DIEM!(Traieste clipa!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

ce frumos povestesti koraaaaa

anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_75 spune:

sorilea- da stiu .fiecare procedeaza cum crede de cuviinta.Doamne ajuta ca acei copilasi si-au gasit parintii.
Erau asa frumosi gemenii si parintii radiau.Imi venea sa-i pup ce drag imi era de ei!
Stii bine ca am luat in calcul orice varianta dar pana la urma asa a fost sa fie.
am spus-o si o repet ca ii admir pe parintii adoptivi care au luat in calcul alta varianta.Poate pana la urma si noi ajungeam tot acolo dar Alex a aparut atunci cand nu mai stiam incotro sa o luam.
Problema mea stii care este- de ce nu faciliteaza sistemul procedura ?Dar ce intrebare ce raspuns.
jasmine30- exact cum am descris vorbele AS .Nu am intrat in detalii ca nu aveam timp de discutii.Aveam de trecut cu Alex prin multe etape.
Inclin sa cred ca vroia sa spuna ca e foarte greu dar eu spun ca nu e imposibil!Asa ca forta si mergi mai departe!
korapop-ma bucur din suflet pentru voi si va doresc toata fericirea din lume!!!!!Niciodata nu stim ce ne rezerva destinul.
Abia astept sa te aud ca l-ati adus acasa!
va pup fetelor si cele care inca sunt in asteptare le doresc cale cat mai scurta posibil si fie ca bunul DD sa va calauzeasca pasii catre puiul vostru.
Si in avans le doresc celor care isi vor serba maine SFANTA MARIE multa sananate,fericire si o viata minunata!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_g spune:

La multi ani tuturor celor ce poarta numele Sf.Maria: Maria, Mariuca, Marin si alte diminutive.
Asi, Cori Sa va traiasca printesele.
La multi ani si celorlalte mamici, tatici si bebici care poarta acest frumos si sfint nume.

Irina si Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

LA MULTI ANI MARIILOR SI MARINILOR, sa fiti sanatosi si tot ce va doriti sa se implineasca

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
SoriLea - Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png
http://picasaweb.google.com/sorilea73

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmanuia spune:

"LA MULTI ANI!!!!!!!!!" tuturor mamicilor, taticilor si copilasilor ce poarta numele de Maria sau Marin


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaionela spune:

LA MULTI ANI . SA FITI FERICITI SI SANATOSI.

Mergi la inceput