Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***234***

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Salut, nu stau mult pe aici ca am de facut bagaje, maine fugim la munte ca ne topim de caldura. Gaza mica nici nu prea mai vrea sa iasa afara, e super maraita si nici nu prea are chef de joaca si o inteleg.

In legatura cu intalnirea, sper ca vom putea veni si noi pe 1-3 oct, oricum important e sa vina fetele din nord ca ele sunt mai scumpe la vedere. Si daca tot veni vorba, Ilinca nu-ti mai fa griji cu drumu, important e sa ajungi in calea noastra ca de acolo te preluam noi. In alta ordine de idei, nici prieteni mei de la Sibiu nu au gasit inca ceva in zona noastra de interes care sa fie suficient de mare pt noi toate...... Ce ma bucur!!!! se anunta o intalnire grandioasa. Cand m-au intrebat cate persoane, asa la un calcul fugar ieseau cel putin 15 familii, au ramas socati: "cum asa multe?, pai sunteti grup mare, si toate cu bebeii?" iar eu am raspuns satisfacuta DAAAAA. Vaaai abia astept, si tare mi-e ca la cat de emotionata sunt parca vad ca se intampla ceva si nu vom putea veni, dar pana atunci, omul cat traieste spera.

Kea raspunsul meu e categoric Da. desi e departe si ti-e peste mana mai ales daca nu esti pe aceeasi lungime de unda cu mamica, merita pt ca socializarea copiilor la varsta asta e vitala. Cam aceasi dilema o am eu cu Gaza mea, nu dezvolt acum ca nu am timp dar ideea de baza este ca mi se pare important si am vazut rezultate deosebite in achizitiile cognitive ale copiilor, daca au un prieten cat de cat constant in procesul lor de socializare.

Mami de Gazii mica si frumoasa Primul Anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

INA uite:
http://bebesiluan.blogspot.com/p/despre-siluan.html

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
cioburi de viata in 3
SILUAN trebuie sa traiasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

IlincaM

pt cei 40 de km iti faci griji? Pai din atatea fete, crezi ca nu venim una sa va luam sau sa ne intalnim cumva acolo? Lasa grija asta total deoparte!!!

Saby

cu asa vocabular, sunteti departe tare, tare, tare, pupam pe Maiuta, bine, daca ii prindem gurita tacand, printre atatea cuvinte e greu , cum e vorba aia, la mancaciosi le zici: dar mai te si-nchina domne'!

Simina_kin

dupa ce am citit cv-ul fetii, mi-am zis ca micuta ta parca e mai ghiocel decat bebele meu :))). Iar tu frate, esti super manechina...of, cand si eu...

Dyana si Niko

sa nu uitati sa cititi [vreti - nu vreti] si postarea mea de la capitolul trecut,
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=154710&whichpage=19

Eu acum astept pe vero sa apara si ea acasa [ca ma-sa uite ce cuminte e, deja in pijama!!!], e plecata la Observatorul Astronomic cu alta fetita si mama ei. Bine, de la 8 sunt plecate, cate stele or avea de vazut?

pe toate fetele.

Poze cu noi

Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 9 ani, Robert-Adrian 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Cat de sincrona am fost cu gaza despre ilinca... hai gaza, un pup de la mine online

Poze cu noi

Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 9 ani, Robert-Adrian 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Horror
Nici nu stiu ce sa zic.


Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

INA uite:
http://bebesiluan.blogspot.com/p/despre-siluan.html

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
cioburi de viata in 3
SILUAN trebuie sa traiasca!


Gina lu' Ian
Daca pastrezi copilaria mereu cu tine, nu vei imbatrani niciodata. - Tom Stoppard
Ian are 1 an!
Ian 1 an +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mireal spune:

Salut,Am vazut pozele cu baietii lui Simonapro si pe Uali in excursie.Kea,de acum selectia va trebui sa o faci la copii, gandeste-te ca mai incolo va lega prietenii la gradi, scoala si tu poate nu ai sa fii pe aceeasi lungime de unda cu parintii dar copii se vor intelege.Si eu pana acum am mai ocolit persoanele care imi displaceau.Theo a adormit azi devreme,m-a tot tras la bucatarie sa manga, manga si in timp ce manca a adormit.Mi-a refuzat doua feluri de mancare,pe al treilea la mancat.Fetelor trebuie sa va laudati copii, ce daca altii nu vorbesc, vor vorbi toti pana la urma.Eu m-am prins cam tarziu ca Theo zice ec la bec si ata la gata, probabil ca mai zice si altele dar nu il inteleg.Ma duc sa fac un dus si dupa aceea nani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

anca citit citit... si rumegat bine la informatie; dar cum spuneam m-a parasit curajul repede din motive de mutzu marait pe cauze de calduri naspa si ore de somn complet indecente; si asta inseamna casa in paragina si chiar ca nu-mi place deloc; si ma gandesc cu groaza ca daca am 2 odata, varste diferite... chiar nu ma mai organizez absolut deloc fara ajutor.... deci se duce casa in balarii si eu cu ea; si ajutor chiar ca nu o sa mai am deloc cu surioara plecata de la mine, ocupata cu mutzunica ei, asta insemnand ca nici macar 10 minute nu are cine sa mi-i tina sa bag si eu 2-3 vase; cristi abia acum si-a dat drumul la "tatacit" cu mutzu, deci ajutor prea mare de la el nu vad sa se prevada; bine, ca am facut greseala s adiscutam despre bebe 2 si el e disperat ca-l vrea acum.... sigur ca da... si eu ajung la nebuni probabil;
mai am o saptamana la dispozitie sa ma mai gandesc (pana la ovulatie), si daca ma hotarasc la Nu, atunci incep si anticonceptionalele si pun pauza clar inca 2 ani de la bb2..... deci am de luat o hotarare foarte grea

Diana- mami super fericit de mutzunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
MINUNEA MEA
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Anca, bine c-ai aparut ca mi-am amintit ce ma tot macina pe mine: cum mai sta treaba cu tinerelu'?...Ai lasat-o in coada de peshte inainte sa mergi la bulgarashi.
Simina, ce grasana e ranjita, hihi...10 kile...e ceva!daca spui ca mananca si asa bine...si Sophiphi are o inclinatie spre covrigi si paine si cica ar fi o inclinatie a zodiei Taurului.

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
1 AN!
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Horror
Nici nu stiu ce sa zic.


Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

INA uite:
http://bebesiluan.blogspot.com/p/despre-siluan.html

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
cioburi de viata in 3
SILUAN trebuie sa traiasca!


Gina lu' Ian
Daca pastrezi copilaria mereu cu tine, nu vei imbatrani niciodata. - Tom Stoppard
Ian are 1 an!
Ian 1 an +



Da, si eu urmaresc subiectul de cateva zile...Admirabil cum s-au mobilizat fetele de la puii de randunici.Cand ma gandesc la minunatia aia mica si la situatia in care se afla...

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

si Sophiphi are o inclinatie spre covrigi si paine si cica ar fi o inclinatie a zodiei Taurului.




Cu siguranta asa este !!


Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput