Gasca de Constanta *119*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Ce ma bucur ca ne scrii Jone!!! Ai asa un stil, chair daca e greu,prezinti totul in roz....
hehe, ne regasim si noi in joaca voastra...Si Alexia o cam duce unde vrea ea pe Ana, numa ca Leoaica se cam enerveaza uneori. De cele mai multe ori se hlizesc la greu, Alexia este jucaria ei!

Sa te vedem cu parul lung!!!

Cris mami de Alexia & Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andata spune:

'Neata, minunatelor! Va las o stacana mare de inainte sa fug la treburi

Mami de un fecior, o fecioara si o scumpa racusoara

Poze cu noi
blog de mama
Si ingerii au nevoie de ajutor
Blogul lui Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

'neatza!!!
de cafea Andata, spor la trebi! revii cu noutati,da

Ema -wow ce bine suna meniul tau, o sa-ti scriu ce manac si eu cand am timp
p.s mi-e dor (pofta) de o "mortaciune" marina

Dodo- posesoarea de canini...e maraita d-ra?

Crixia

...o zi minunata !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andata spune:

Offf, noutatea e ca sunt mama denaturata.

Mami de un fecior, o fecioara si o scumpa racusoara

Poze cu noi
blog de mama
Si ingerii au nevoie de ajutor
Blogul lui Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

Andata - fruntea sus! din cate te stiu eu esti mama X 3 , eu la 2 si mai constat ca sunt din cand in cand "denaturata" hihihhi iti dai seama ce "constata"alt-ele/zii...nici nu vreau sa ma gandesc

Nihil nove sub sole!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

heiiii aici missaDana...cine mai e pe receptzie????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Buna dimineatza!
Ce de lume noua pe aici...
bine ai revenit jone
bine ca mai scrii andata

Luca este ok, varicela a intrat in regresie, ca sa zic asa, adik de sambata dimineatza nu au mai iesit bubite noi, unele s-au curatat deja, unele acum au coaja, zeia o pauzasc si sunt fff mari.Dar scapam noi si de asta.

Dodo, sa va traiasca canini si sa ii pastrati sanatosi La supa/ciorba ta, tare as fugii si eu, dar ieri am facut o ciorbita de pui(nu de tzara de cumparat), cu taitei de casa si multe legume, si tare acra...dar am un cocosel in congelator si ii vin de hac' saptamana asta.

Cami, multumim ptr info..deocamdata cam greu sa ajung eu in carrefour, program incarcat, dar va trebui sa facem si noi "alimentarea" ptr gradi (aici am dubii mari...program lung sau scurt???..aveti idei/pareri?)

Cuscra, te astept anemica acasa

Hapilico', disctractie plakuta la munte



Crixia, ce misto...escaladati trepte......

Va pup pe toate fara exceptii

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

www.picasaweb.google.com/comenzi.hainutze/

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elypetrov spune:

Neata , ce bine era afara la ora 07:00 cand am plecat de la servici , asa ca de la gara pana acasa am venit pe jos . Lulu - cat priveste gradinita ,totul este in functie de copil daca este sociabil si nu are probleme cu mancatul il poti da la program prelungit , Diana spre exemplu nu a avut probleme cu acomodatul , bine nici nu aveam alta varianta si a trebuit sa o dau la prelungit , atat ca ea nu manca , dar cand ajungea acasa era rupta de foame asta in primul an apoi nu au mai fost probleme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

ely, Luca nu are probleme cu mancatul, mananca bine, orice....singura "problema" bunica nu il lasa sa manance singur, desi vrea/poate.
Este f sociabil.
Are cu cine sta, in condt unei gradi cu program scurt....ma gandesc mult si ma tot gandesc... vreau varianta cea mai buna ptr el.

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

www.picasaweb.google.com/comenzi.hainutze/

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

'neatza Cuscra!!!...daaaa, programul prelungit si eu in consider mai bun, iei copilul mancat si dormit si stai cu el afara...asa mai mult il zapacesti, mai ales daca are o saptamana program dimineatza, o saptamana dupa-amiaza...plus ca la program lung ishi formeaza nishte deprinderi riguroase....dar depinde in mare masura de copil si de parinte
eu i-am dat pe ai mei la program lung, la 8,30 ii duc si la 16 ii iau (din sept si pe Tibi) dar oricum are si el practica 3 luni program lung, din prima zi i-am lasat pana la 16 si a fost ok...s-au incadrat excelent in colectivitate, aau dormit, mancat, participat la activitatzi
sunt convinsa ca vei face alegerea corecta si potrivita pentru Luca

Ely era chiar racoare la 7...tot atunci am plecat si eu de acasa, dar era asa placuuutttt...si scum adie usor vantul, sa vedem mai tarziu

Mergi la inceput