Gasca de Constanta *119*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

Citat:
citat din mesajul lui happy_uka

Maine dis de dimineata plecam spre munte


Drum bun la munte!!! sa ne trimitzi impresii si racoare de acolo..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

eu plec la "treaba" mea, e asa racoare si placut dimineata...sa vedem ce caldura se lasa mai tarziu, poate ploua putzin, ca asa a zis busu la stiri
Camelia- ce proceduri faci?...si eu sunt pe namol (impachetari si masaj) deh, adolescentza asta ...te simtzi mai bine, sper

Lulu - ce faceti? Luca

Adinutza - ce interesanta e perla la conserva...vreau si eu

Madam-Dana nu esti de munca azi distractie frumoasa! ne vedem marti in "copac"...abia astept

Dadi- plimbareala placuta si azi, drum bun Biancai! ce bine de ea, mare-munte-mare-munte...imunizare naturala

Crixia- unde esti???mi-e dor de voi

o duminica frumoasa !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

o duminica frumoasa va doresc...

Azi "infloresc" deja gingiutzele (a inceput sa se vada) cat de curand va avea 2 canini...iar eu nu voi mai fi "la oferta"(tot timpul cu ea lipita de mine)

Azi fac ciorba/supica de pasare de tara cu taitei de casa (dar nu fff subtiri/ingusti)...iar felul doi voi vedea ce ideii imi vin pe parcurs

all


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I%20Love%20DC&page=2" target="_blank"> Votati dod-1 si dod-2




Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

'neatza misselor si minunatelor!
Mai Dana,cum nu stii tu ce-s alea "gagix" ?! Pai gagix este cel mai mare grad de comparatie la minunate-misse-gagix .Asta in mintea mea cel putin .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Camelia, multu de capitol nou.
Va invidiez ca mergeti la circ, vreau si eu.
Dana, super perla cand erai vitzica ca sa zic asa ...
sunt de acord cu grup de sustinere, vegan( fara prod animale)& vegetarin(peste, prod lactate& oua)
uite meniul meu de ieri:
fara sport azi, dar treaba in casa o groaza( aspirat, in gradina una alta la flori, facut mancare, am obosit). am fost la cumparat mancare.
MD: fulgi de ovaz, lapte de orez, pudra de in brun& seminte susan
Snack: o chifla mica integrala cu seminte(mac,fl.soarelui, in, mei,etc) ca eram in oras.
Pranz: bagel integral toasted(secara, malai, in,susan, fulgi ovaz, arpacas) cu humus facut de mine& baby corn crud
Snack- branza soia& broccoli
Seara: stir fry cu tamari soy sauce& legume(ceapa, ardei, usturoi, muguri de bambus, bean sprouts,baby corn, o lingura ulei de masline& coriandru&chilli flakes& sare de mare) cu arpacas&fasole(black eye beans)fierte
maine vreau sa fac supa miso cu iarba de mare- kombu, legume, mei si naut.
azi am facut si branza de soia& lapte de orez
deserturi yummy vegan:
- jeleu cu suc de mere, granule agar, nectarine( sau alte fructe)
- salata de fructe(pepene galben-verzui, nectarine, pere, mere cu scortisoara& esenta de migdale), facultativ de pot adauga si ceva nuts daca doriti
- arpacas fiert scurs cu sirop de artar& blueberries/zmeura/capsune& seminte de susan, mi-am facut si coliva sapt trecuta ca imi era o pofta( esenta de lamaie&rom, nuci, bobo cip-cip, zahar)
deci ca sa zic asa mi-am mancat coliva la propriu
ma simt plina de energie si supersatula.am crezut ca m-am ingrasat sapt asta, dar nu, surpriza, am ajuns sub 58kg.
Happymumy- teatru, ce frumos
Jone-welcome back, sa iti traiasca bblina de un an si cealalta fetitz, normal cum se impaca cu mica-pitica.
Dadi, nu imi spune ca iti pleaca fetita si plangi ca ma apuca acum si pe mine. pt prima data am lasat dra fara mine/sotz, nu ne-am despartit mai mult de 2 zile, cand plecam la vreun curs. vine inapoi pe 18 aug.
mor de dorul ei. la fel si mr. al meu.
happy_uka, distactie placuta la munte
si noi planuim un gratar azi. ka ne vin niste prieteni cu tot cu pisicutzul lor mic si nebunel. asa ca sotul a marinat mortaciunile- puiul. eu am pus la marinat vinete taiate felii, ardei rosu, sare, busuioc& ulei de masline. mi-a fost lene sa fac dulce, poate trag un tiramisu rapid.
nu am reusit sa facem ce ne-a propus in gradina pt ca cam plouat.
ma duc sa ma cafelesc cu iubi care a prestat la cafele. fug sa imi fac si un ceai verde.
, lapte& ceai pt toata lumea.
weekend placut

ALAPTATUL HELPLINE


de piticotu' uriash

m-am facut maricica Floricele frumusele



POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Neata dragi misse!
M-am trezit si eu dupa distractia de azi-noapte, de fapt m-am trezit de la 7:30, si pe urma, am tot adormit in reprize de cite 20-30 de minute.Asa ca, pina la urma, am hotarit sa-mi fac o cafea si sa ma trezesc de tot. Poate prind un pui de somn dupa-amiaza, ca oricum, am inteles ca o sa fie mult prea cald, ca sa plecam pe undeva pe caldura asta.
Adinutza, ai facut consiliu de familie, in legatura cu tabara?
Pupici tuturor! Ma duc sa-mi beau cafeaua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Hello!

Am bajbait si v-am gasit...ca orbetzii am dat click, click, click...uff, iar v-am pierdut urma....n-am citit, sper sa recuperez, poate la noapte!

Suntem bine, sanatoase...Ana are o noua preocupare: urca treptele! Deci eu nu fac nimic, stau in spatele ei....asa ca fug d'acasa, imbrac talibanii si fugim, ba la tatal meu la curte, ori prin oras...d'aia nu imi ramane timp de recuperat! N-am avut net/ cablu tv cateva zile, deci Ana nu s-a mai delectat cu Kiss tv( cu clipurile preferate) si s-a reprofilat.

Avem si o noua ocupatie: catzel! A venit pe sub poarta si s-a instalat in fata usii, a dormit 2 zile, cred ca-i place la noi...aaa, si l-am controlat, e fetita...are tata numai fete! Vad partea buna, Alexia sta fff mult in curte, iese de 5-6 ori afara. 'om vedea ce va fi in continuare...

O duminica racoroasa va doresc!


Cris mami de Alexia & Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elypetrov spune:

Buna ziua sau ce o mai fi pe caldura asta , am stare permanenta de somn . Ufff se vede ca am mai imbatranit cu un an (31 la activ ) nu reusesc neam sa activez PM am incercat si nimic astept ajutor , in rest ce sa spun am mancat ca purcelul zilele astea , am tras o cazatura cu rolele in parc de s-a zguduit si casa de cultura , diseara iar la munca asa ca ma bag la un dus . Va pup si sa aveti o zi minunata , minunatelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Salutare!
Noi ieri seara am ajuns in complexul Tom, la Kiabi se schimba de azi oferta 1+2 gratis la hainele de vara, in Carrefour am gasit de la Disney pijamale la oferta si nu numai pentru gradinita. Am scris poate intereseaza pe cineva.
Crix deci si "cutzu" este "cutzulica", asta soarta sotilor nostrii, sa fie inconjurati de fete. mica "urcatoare/cataratoare". Ai ajuns la Doraly?
Tania lasa ca acum se termina vacanta si revine Bibi pe plaiuri Dobrogene. Pana una alta ii urez drum bun.
ely nu pica in "butoiul cu melancolie", fiecare varsta este frumoasa!
uka drum bun micutei si somn usor tie .
lali ce face "micul cascador".

Noi am fost la plaja, abia am scos "ratele" din apa, am stat cu teama de "dragonul veninos" (faimosul peste), la prima baie nu am vazut nik', la a doua am zarit niste "mishcatori" mai mari si am cam stat cu teama, dar am si scurtat baia.

Va doresc duminica placuta tuturor!

***************************************
Mihaita - Vreau sa nu mai fiu diferit

--------------------------------------------

Bogdan - Si ingerii au nevoie de ajutor!
***************************

1 , 2, 3
www.dropshots.com/day.php?userid=173213&cdate=20070416" target="_blank">filme cu noi

Camelia cu Alexandra -Elena (27 feb 2004) & Teodora Lucia (5 aug 2007)

www.youtube.com/watch?v=IEL5RoD_xZc&NR=1" target="_blank">Tudor Gheorghe - Dorul calator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

multumesc pentru urarile de bun reintors.
ieri am facut gratar in curte mai mult ca repetitie ptr motul de duminica dar si ca "hai sa mai golim congelatoarele".

fetele sunt bine, mai mult ratze decat fete.
am cumparat ieri o piscina din aia cu trei colace si s-au balacit spre invidia noastra dar astazi pe cuvant ca ma bag si eu.
nu am fost de acord pana acum cu piscina in curte indiferent de modelul si marimea ei ptr simplu fapt ca e aiurea tare sa stai la 2 minute de mare si alte 2 minute de ghiol si sa te balacesti in curte dar....dar cu pestisorii aia morti prin apa mi-a cam pierit cheful sa las copii sa se balaceasca.
vineri dimineata am fost o ora la plaja si cea mica a fost simorcaita ca nu o las sa se joace la apa.
asha ca ptr un moment suspendam orele de plaja.

si ca sa raspund la intrebarea ce zice sora cea mare de surioara ei:
o minunatie de bebe si o iubesc mult mult de tot!
i-am facut o data o gluma si i-am zis ca am dat-o altor parinti si vai mie! s-a pus pe un bocit de nu se mai linistea.
in rest o chinuie, o taraste prin casa iar biancai nu ii place deloc!
deloc! rade cu gurita pana la urechi.
bianca e o ratza-capra! se balaceste si pleoscaie orice picatura de apa si a 2a indeletnicire: se catara peste tot!
alexandra e domnisorica toata ziua isi "face lectiile" (si totusi e la gradinita), i-a crescut parul si ma chinuie pe mine sa il asez dar eu mama practica am rezolvat aspectul in felul meu.

iar eu...eu traiesc intr-o nebuloasa totala intr-un ritm care habar nu am cum e.
dar ptr fetele care ma stiu mai de mult:mi-a crescut parul! il am lung :D si ca sa nu fiu prea serioasa am si vreo 2 codite infasurate cu atza colorata

proaspata si vechea mamica jo , alexandra si bianca
noutati.,
***************
***************

Mergi la inceput