BV Cristina! Delfinasi de iulie-august 2010 (171)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

racusor, mersi de raspuns...nici Filip nu e racit, dar Sinupret o sa-i dau atunci 7 zile, ca vad ca-i curata caile respiratorii...

oscillo cred ca -i dau 3 zile si atat...rau nu-i face...

te inteleg f bine, ma repet, asa eram cu Eric, in aceeasi situatie...dar cel putin vestea buna e ca pe la 3 luni o sa fie mai bine...

nu ii dai Colief sau Infacol? noua ne merge bine cu astea...cand vad ca-l doare burtica...desi Filip doar cand trebuie sa faca kk se agita si se inroseste...apoi e linistit dupa ce-l livreaza...

rabdare mami si putere...nu prea ai ce face!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

ii dau espumisan si e ok...tot de la kk face si el scandal mare...



sotul cand m-a vazut dimineata cand am iesit cu copilul la plimbare zicea ca se vede ca sunt zombie mergeam clatinandu-ma

dar da semne de somnic...asa ca si eu repede cu el sper

mami de brotacel Andrei Ioan

09.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

neata delfinariu

nu mai vine nici un delfinas?inseamna ca ne asteapta un val mai mareabia astept
la mine semne nu mai sunt,nu contractii, nu intepaturi, sa linistit gaza mea.mai sta ea in burtica credca vreo 2 sapt, ca doar si maicasa sa nascut la 41 asa ca ar avea cu cine semana

eu sunt mai norocoasa la capitolul intrebarilor cu daca am nascut sau cand vine bebeaici nu ma cunoaste nimeni,cunoscutii nu ma vad cu burtica si vb numai prin intermediul netului asa ca am scapatplus ca am burtica mica si nu se vede ca deja tre sa nasc.





Bianca 38 + Andra Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

rodyka, eu am dat pe galafor 32 lei. Problema e ca nu prea se gaseste, eu am gasit abia cand am intrat intr-a 9-a farmacie

crispro, evita contactul cu sotul tau cat are febra, sa nu fie ceva viral si sa iei si tu, sau mai rau, sa dai si la bb, Doamne fereste!

La Elise baita o faceam seara. Dormea mai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro
Sper sa fi fost doar o zi mai nasoala, sa nu incepem cu nedormitul... Nu, Rodi? Dupa ziua ta de ieri...


saraca de tine, si Vladut si sotul...
si eu sper ca e un episod izolat, pana una alta azi-noapte a dormit foarte bine, s-a trezit la 3, la 6 jumate si la 9, acum nu doarme dar e cuminte in patut... poate reusesc sa fac si eu ceva de mancare, ca la capitolul asta sotul si printesita saracii o duc mult mai rau decat cand eram gravida, atunci faceam toata ziua cate ceva, chiar si prajiturele pe langa felurile principale...

dar Cristina, nu mai e mama ta cu voi?

in alta ordine de idei, noi se pare ca persistam in probl cu kk... acum 2 zile i-am pus un supozitor cu glicerina - efect imediat, copil linistit dupa, mami fericita... dar de atunci aceeasi treaba, nu facem nimic - doar eliminam gaze... nu cred ca e bine sa recurg tot la 3 zile la supozitor, mai ales ca o vad ca se chinuie de a doua zi sa faca ceva si ea... si asta dupa ce am ramas pe lapte de la san! poate e prea gras?! ar trebui sa mananc eu ceva usor laxativ sa vedem ce efect are la Isa? parca mi-e nu-stiu-cum s-o supun la atatea experimente... ca eu nu am treaba cu stomacul...

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissy77

rodyka, eu am dat pe galafor 32 lei. Problema e ca nu prea se gaseste, eu am gasit abia cand am intrat intr-a 9-a farmacie


ms . eu vroiam sa-mi iau Ca, ca aici nu se ma da fara reteta de luna asta si, ca sa nu-i port pe ai mei pe drum, imi comandam de pe net direct, acolo am vazut si www.magazin-naturist.ro/medactiv-medfarma-sanatatea-verde-/galafor-75-capsule-med-stimulare-lactatie--4060/cum-cumpar#tabs" target="_blank"> galafor la 29.80 ron...

ref la baita, se discuta ieri: nu conteaza cand ii faci, alegi perioada in care e mai agitat, asa se linisteste dupa baie... recomandat e seara, ii faci o rutina si bb va sti ca e ora de papa, de baie si de somn... eu ii fac dimineata ca seara nu avem probleme cu somnul (mai putin aseara cand am iesit cu masina toti 4 sa adormim un delfinas rebel...)

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Rodyk pana la urma cum procedezi cu certificatul pentru Isa? eu m-am interesat si acasa cam cat ar dura sa il fac si cica 2 saptamani si se plateste si o taxa,dar nu stiu cat e taxa aia.aici ma costa 205 euro sa il fac la consulat si cica intr-o luna cam asa mil da. pasaportul cica dureaza 3 zile in tara si costa 220 lei.pe cand aici 100 euro si dureaza 2 luni nici nu stiu cum sa fac sunt intr-o ceataaa



Bianca 38 + Andra Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

chiar fetelor cu 2 copii vroaim sa va intreb cum va descurcati cu restul trebilor? bine..dc nu gateste sotul..
la mine e cam jale..mi-e si groaza sa invit fini, nasi..etc..cd praful zace peste tot si dezordine..ufff

pe mine deja ma streseaza chestia asta.

uf..crispro..asa te inteleg.., numa ca la mine Stefan e cel racit..si e mai greu sa il tin tot timpul departe de bb (am noroc ca at cd doarme nu se duce la el). pe sot pune-l sa poarte masca cd e in preajma lui bb.

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Crissy, . L-am izolat pe sot in alta camera...

Mama mai e cu noi, mai il ia pe bebe cand se maraie, cand plange. Insa de sot doar eu m-am ocupat, tot la 2 ore verificat febra, schimbat haine ude, facut ceai... Zombi si eu... Si azi e tot cu febra, bietul sot. Piticul nu are treaba, acum doarme dus, recupereaza de ieri... Din pacate nici eu nu ma simt prea bine, m-am mutat cu piticul pt noapte in alta camera, mi-a fost frig, tot visam ca ma acopar cu ceva, si tot neacoperita am ramas... Numai sa nu racesc... Am bagat deja un pic de miere, ma imbrac mai gros, si sa am un pic de grija... Ca acum asta imi mai lipseste...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Da, Paula, ajungem si noi la mascuta... Ce sa-i faci...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad

Mergi la inceput