BV Cristina! Delfinasi de iulie-august 2010 (171)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luana081985 spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle1981

baby ce vesti bune, Doamne ajuta sa fie totul bine

luana cand ziceai ca te-a reprogramat pt cezariana?

*************************
Mihaela, www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqjvmdbi7dmy9q.png" target="_blank">39+ cu


Pai m-au reprogramat , intru pe 2 august pentru analize si numai stiu ce examene si pe 3 august am cezariana

38+ Giulia si Ana Patricia 30 noiembrie 2006
AMR 6 zile pana la mare intalnire cu Giulia

http://picasaweb.google.com/100381038846083183576

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luana081985 spune:

eu nu stiu ce sa mai fac, contractiile astea ma omoara, cum ma asez in pat groaznic in picioare e asa si asa , stand pe scaun e mai bine. deja m-am saturat sa le am toata noapte si ziua nimic

38+ Giulia si Ana Patricia 30 noiembrie 2006
AMR 5 zile pana la mare intalnire cu Giulia

http://picasaweb.google.com/100381038846083183576

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Of, Doamne. Ieri de la 16.30 pana seara la 22.30 nu am reusit sa adorm copilul deloc. L-am scos un pic la plimbare, casca de numa. Eram sigura ca intram in casa si ia somn - nimic. L-am pus in leagan, nimic. Sotul e bolnav, cu febra, asa ca m-am mutat cu copilul in alta camera. Intr-un final a adormit pe la 23 si dea abia l-am trezit la 5 dimi, a papat 15 min la un san, si a adormit iar. Abia astept trezirea ca nu mai pot, imi curge din san ca la robinet... Mi-s tari ca piatra.

Toata noaptea am facut ture, ba la sot sa vad daca are febra, ba sa-i mai dau ceai, ba stresata de pitic ca nu se trezeste la papa... Sper sa fie mai bine azi...


Sper sa fi fost doar o zi mai nasoala, sa nu incepem cu nedormitul... Nu, Rodi? Dupa ziua ta de ieri...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui baby78

Citat:
citat din mesajul lui Mycya

Baby felicitari pentru vesti credca esti pusa bine printre primele in listuta ca acusica vine bebe

Bianca 38 + Andra Maria


Sper sa vina mai repede si ..usor...ca incep sa nu mai am rabdare...Ma cam dor toate cele si plus ca nu mai suport intrebarea:"NU AI NASCUT?>>>DAR CAND AI DE GANG SA NASTI?"...Intrebari stupide caci in primul rand sunt cu ditamai pepenele in fata si intrebarea nu are rost iar cu cea cu gandul,,,ce le poti explica unora ca la o nastere naturala nu e ca la o cezariana programat vineri la ora 17...e cand vrea bebe...Deja imi vine sa le ard una peste bot dar..incerc sa fiu calma sa nu ma declare cu capul...de la hormonii sarcinii...

Iuliana 39+ cu minune Tudor Constantin



Neata fetele!!

Nu esti singura care pateste asa.eu am prieteni care ma suna aproape zilnic: nu ai nascut?cand nasti?deja se fac pariuri..ba ca pe 26, ba ca pe 29, 1 aug...deja eu una nu mai pot, simptome nu prea am si tot astept..ii tot exp.ic lu bebe ca are mami pregatit tot pentru el, c ail asteptam cu dragoste mare..
Btz: ma igrozesc cand aud ce povestesti...aia nu sunt oameni..iar animale nu are sens sa le zic ca sunt fiindca as jigni bietele animale..mie mi se pare ca sunt rau si din cauza sistemului medical de rahat, bani putini, munca multa..asta nu ar trebui sa fie o scuza, dar cred ca te inraiesti cand vezi atatea.nu putem decat sa ne rugam la DD sa fie bine si sa ne ajute copilasii.sper sa ajungi cat mai curand cu piticul acasa.

Eu am vazut ca-s a doua pe lista...cine stie cat mai dureaza la mine, cate etaje tre sa mai urc, cat de iute tre sa mananc si d ecate ori pe zi trebuie sa :)


Laura 39+ cu
AMR 4 zile pana la Marea Intalnire
Mai e putin si o sa fiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dragaica

Citat:
citat din mesajul lui baby78

Citat:
citat din mesajul lui Mycya

Baby felicitari pentru vesti credca esti pusa bine printre primele in listuta ca acusica vine bebe

Bianca 38 + Andra Maria


Sper sa vina mai repede si ..usor...ca incep sa nu mai am rabdare...Ma cam dor toate cele si plus ca nu mai suport intrebarea:"NU AI NASCUT?>>>DAR CAND AI DE GANG SA NASTI?"...Intrebari stupide caci in primul rand sunt cu ditamai pepenele in fata si intrebarea nu are rost iar cu cea cu gandul,,,ce le poti explica unora ca la o nastere naturala nu e ca la o cezariana programat vineri la ora 17...e cand vrea bebe...Deja imi vine sa le ard una peste bot dar..incerc sa fiu calma sa nu ma declare cu capul...de la hormonii sarcinii...

Iuliana 39+ cu minune Tudor Constantin



Bun venit in club
La mine intrebarea e:" Saptamana asta e marele eveniment???" intrebarea asta o aud de pe la 32 SA.
Sau vanzatoarele:" O my God, you have a big belly !!!!!"

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 36+ de Tudor Sébastian si Félix Alexandru

AMR 13 zile de stat la caldurica, Doamne ajuta.




Lasa ca la mine binevoitorii zic: ai gemeni?

Laura 39+ cu
AMR 4 zile pana la Marea Intalnire
Mai e putin si o sa fiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luana081985 spune:

cum mam regasesc si intamplarile voastr, toti ma intreaba daca nu cumva am gemeni. si nu am nascut inca, ma suna prieteni sa ma intrebe, imi e groaza sa mai raspund la telefon. Si in legaturacu ce sa facem ca sa vina mai repede la mine nu a functionat nimic, am incercat totul si nimic. Contractii dureroase a greu si atat

38+ Giulia si Ana Patricia 30 noiembrie 2006
AMR 5 zile pana la mare intalnire cu Giulia

http://picasaweb.google.com/100381038846083183576

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

tina, cam toti copilasii au pe fatzuca cosulete, iritatii, puncte rosii...inca se manifesta hormonii mamei pe care ii mai au in corp...trece cu timpul...eu ii dau la recomandarea homeopatei granule staphylococcinum ch5, 1 gr/3 ori pe zi..si i s-a curatat f bine fatzuca...

arissa, bun venit acasa...of, si voi ati trecut printr-o exp. nasoala..doamne, tara asta in care traim... bine ca sunteti ok acum si ati scapat de acolo...

michelleLA MULTI ANI SOTIORULUI, SA FITI FERICITI SI IMPLINITI ALATURI DE GALUSHCA VOASTRA!

racusor, cate zile de Sinupret ii dai lui ANdrei? Filip e deja mai bine cu secretiile dupa o zi...oare sa-i dau 3-5 sau 7 zile? (vad ca e naturist)...

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza78 spune:

Buna dimineata! Si eu am parte de intrebarea "cand nasti?" sau "o sa fie luna plina si se nasc multi copii" , telefoanele nu ma deranjeaza, chiar imi face placere ca ma suna prietenele, oricum dupa parerea dr se pare ca o sa depasesc termenul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

Si baietelul meu s-a nascut cu un nasuc galben,plin cu punctisoare,care in cateva zile au copt si s-au dezvoltat in ditai cosurile,de ziceai ca e adolescent,nu nou nascut.Am aflat si eu apoi ca e foarte normal lucrul acesta,se poate ca unii bebelusi sa manifeste asemenea reactii dermice,care se curata fara probleme in scurt timp-la noi nu a tinut mai mult de 2-3 saptamani.Nu i-am dat nici un tratament sau crema,in afara de curatirea regulata a pielii cu apa,eventual putin sapun pt bebei.
De atunci are pielea curata,nu am avut probleme.

cu Anne 38+ ,iar Sarah(2007) si Mark(2008) abia asteapta sa fie bebe gata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

eladea, mie mi-a zis 7 zile...nu stiu ce sa fac...oscilo nu i-am mai dat ieri, ca nu e racit totusi.

sunt terminata...de cateva zile somnul meu de noapte s-a redus de la putin la f putin

dupa baita, papa si san si completare...apoi adoarme numai pe burtica lu mami, ca nu are rabdare sa scoata gazutele..si mami franta adoarme cu el...si la 1 jumate ma trezesc, il pun in patut, ma mai duc pana la baie si pana sa ma culc se trezeste...

ei si de la 3 incepe petrecerea...papa la san, apoi adoarme,apoi caraie, nu se culca daca il pun nici in patut nici pe canapea

pe la 4 si mai adorm asa cu el in brate

nu ma lasa inima sa ii dau lapte praf daca vad ca tot papa la san doar ca sa dorm eu mai mult

apoi il scot afara pana nu se incalzeste.azi imi faceam planuri ca dorm jumate de ora cand ajungem, dar de unde, am ajuns urland de foame

si de la 10 tot papam, acum incep maraielile si tot asa

mami de brotacel Andrei Ioan

09.06.2010

Mergi la inceput