Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***232***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

MIHA, noi nu putem sta decat pana in 15 august, week-end-ul ala, atat, ca sotul nu mai are conced.
Pai la tine sunt 40 de grade in bucatarie, pt ca gatesti. Ia sa vezi ce racoare e la mine

Mami de minune mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Salut tugagici !

Noi (adica Pisilinca mai ales) am "scapat" de mare si de nisip; am plecat mai prietene cu piscina decit cu marea, din pacate, pentru ca nu i-a placut decit apa cu valuri...si nu prea am avut parte. Puii mei, acum castiu imi pare rau ca nu ne-am dus la Vama sau la 2 Mai; am ales Mamaia pentru ea, sa aiba apa "buna"...na, stim pentru la anul. Cu nisipul nu s-a imprietenit deloc-deloc; asta sa-mi fie invatatura de minte, ca m-am minunat eu de "fitzele" Gazulinei. Iaca a mea e si mai si...

Acum sintem la niste rude undeva la Rucar, superb, doar ca nu am luat de acasa interfonul si fiica-mea s-a deprins sa plece din pat cind face ochi...si n-ar fi nimic, dar doarme la etaj si-s niste scari tare abrupte spre parter, asa ca nu am curaj sa o las singurica. Si ma oftic de mor, oamenii sint suuuper draguti, el e "marinar" (nu stiu exact ce "rang"..."grad" sau cum s-or chema) si are tolba pliiina de povesti.

Stam sa vedem cum e vremea miine, ca daca tot ploua plecam sigur miine. Nu stiu daca reusim sa facem drumul dintr-o bucata, ca azi s-a cam lasat cu nervi, mai ales dupa centura Bucurestiului, care a fost fuuuuuuulllll.


Simbata-miercuri o taiem ca porumbeii de acasa, ca sa punem in practica operatiunea intarcarea. Acu nu am mustrari de constiinta legate de intarcare, dar tare nu-mi vine sa plec fara copil. Desi mi-a iesit limba de un cot concediul asta, ne intoarcem mai obositi decit am plecat

Pozele tot nu le-am vazut, astept sa ajung acasa. Nici de prin urma nu am citit, dar am dedus ca Magdy, Carmenada si Ayla au nevoie de niste asa ca ii dau cu drag



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

PISIGRI, asteptam si poze. Bravo ca va luati un respiro si pt voi. Va fi bine, sunt sigura.

Multa sanatate pentru Bunicul CARMENADEI, tare rau trebuie sa fie, eu nu imi imaginez ca Buni a mea ar putea pati ceva

O rugaciune si pentru MAGDY, sa duca sarcina cat mai departe si bebelina sa fie bine, iar ea sa fie sanatoasa pana la capat


Mami de minune mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Hello !!

Am venit de la doctor si totul e ok !! Bubitele sunt de la caldura plus ceva alergie , temperatura nu a mai facut deloc ,zicea ca a vazut si putin rosu-n gat dar cel mai probabil au fost tot dintisorii de vina !

Pisik, ce fain ca iar plecati in vacanta !!

Si ce gasca o sa aveti la mare, mai ca ma bate gandul sa o iau din loc si eu ca mi-e dor deja de mare

Pisigri, distractie placuta in continuare si asteptam poze cu fitoasa de Ilinca ; v-am zis ca prima zi la mare si Alexandra era oripilata de nisipul care i se lipea peste tot, dar i-a trecut repede dupa ce l-a gustat

Revin...

Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Buna seara!!! Salutam gasca !!!
Ne-am intors si noi aseara tarziu de la Dragasani unde am fost la o nunta. A fost super, ne-am intalnit aproape toti prieteni si a fost asa ca un antrenament pt. nunta din septembrie unde o sa fim nasi. A fost asa de bine incat am plecat aproape ultimi pe la 6 dimi, dadeau oameni cu matura dupa noi . A fost si prima oara cand Maiuta mea a ramas la programul de seara cu buni, ea a spalat-o, a hranit-o si a adormit-o si din ce am inteles s-au inteles tare bine nu au fost probleme iar asta nu poate decat sa ma bucure si sa ma linisteasca pt cand v-a fi plecarea in octombrie la Roma.
In rest ne laudam cu 4 masele si doi canini care ies toti odata , una din cele 4 masele a iesit aproape jumate, cealalta un sfert iar celelalte 2 de jos au spart asa ca un varf de ac, iar caninii au spart amandoi odata....concluzia kk moale 2 zile si o iritatie la fundulet de nu a mai avut asa ceva saracuta niciodata dar macar nu a facut febra. A si sa nu uit a intepat-o si o viespe de obraz si cu ocazia asta am vazut ca nu e alergica si nici macar nu se umfla doar a plans mult pana am reusit sa o linstesc .

Nu am apucat inca sa recuperez, ma pun acu la citit.
Pup all!!!

Sabina mamica fericita de Maia Andreea ( 07 apr 2009)

www.flickr.com/photos/39734204@N04/" target="_blank">Printesa Maia

Petrecere 1 an Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Saby, sa va fie de bine distractia !! vreau si eu link la pozele voastre ca am citit in cap trecute cum v-ati balacit

Anamariame, superba Eva mica dupa cum ne-am obisbuit iar tu esti tare draguta si cocheta , sper sa ne cunoastem in toamna !!

Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Novuselu', de unde caldura, maica? La voi n-o plouat in ultimele zile?

Injineru' meu iar a dat la boboci... Asteptam cu interes ziua de maine...

Monica mami de CRISTIAN - "domnu' injiner"
(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

pt domn injiner sa nu se mai repete istoria cu bobocii.da de la ce-o fi?
saby, bine ati revenit.vrem poze de la party si cu maya.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Saby, sa va fie de bine distractia !! vreau si eu link la pozele voastre ca am citit in cap trecute cum v-ati balacit

Anamariame, superba Eva mica dupa cum ne-am obisbuit iar tu esti tare draguta si cocheta , sper sa ne cunoastem in toamna !!

Alexandra (03.03.09)

ma bucur ca nu e nimic ingrijorator.ce recomandari va facut pt bubitele de la caldura?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Mult mai patimeste domn' injiner in ultimul timp!Sanatate grabnica!


Novus, ma bucur ca n-a fost nimic grav!


Ramona, sper ca au gasit copilasul de care ziceai ieri!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput