Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***232***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

novus, multa sanatate si alexandrei.sa fie doar de la caldura bubitele. si noi avem. tuta de mine, cand erau reduceri la city nu am luat spray cu apa termala, erau 20 ron, 300ml.acum is la 45 ron. mai sunt si cele mici, dar e mai convenabil la cantitate mare.trebuie sa inchid ochii si sa-i iau o apa termala.si calamina cu a zis gaza.
despre bani ce sa mai zic, incerc sa nu ma mai gandesc la ei o perioada macar ca ma duc la etajul 9.cred ca o sa ajungem in instanta, alta solutie nu e, desi daca nu mai raman bani din casa ce ar putea sa faca?puscarie.iau o pauza si nu ma mai gandesc un timp.poate ni se aseaza gandurile.
apropo...gaza, ai fost la mare pana la urma? cum fu?vino cu poze si povesti.is convinsa ca gazii mica a stat cu bunicutele fara probleme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

si acum marea mea problema.nu e grava, dar nu trebuie neglijata.
suptul degetului versus tzitzi.
deci....
maria isi suge degetul de la 3 lunite.nu toata ziua.doar cand ii este foame, mai nou cred cand ii este somn. ea pana acum vreo 2 luni, adormea doar la tzitzi.
daca ii dau sanul mai des, sau daca o adorm la san, nu-si mai suge degetelul.adoarme cu tzitzi, si i-o scot eu. ea rar ii da drumul de buna voie.
de ceva vreme eu ii dau tyityi inainte de culcare, dar o adoarme tati.si atunci gagica isi ia degetul, se mufeaza si se intoarce cu curutzul la tati.in cateva min, max. 10, adoarme.
cat am fost cu proiectele a papat tzitzi iar la greu, adica la 1 ora, la 2, la max 3.daca sunt acasa cu ea, suge de rupe, ca ma dezbraca, si cere, da-i tyityi. daca nu-s acasa, nu-i bai.sta si fara, dar cand ma intorc, e pe mine.
acum eu vreau sa-i raresc si tzitzi, adica dimineata, pranz , seara si noaptea si sa o dezvat si de deget.
daca o raresc cu tzitzi, trage de deget ca seamana cu tzitzi, cald, moale...
nu stiu care sa fie ordinea.
am un prieten stomatolog care mi-a spus sa o dezvat de deget musai, ca are multe fetitze de 4-5 anisori cu aparate dentare.
nu sunt foarte panicata, dar nici n-as sta cu mainile in san.
faza cu distrasul atentiei la noi nu-i valabila.asta e pt copiii care-si sug degetelul si in timpul zilei. ea il suge doar la nani, si daca i-l scot, se trezeste.incerc s-o mangai, sa-i vorbesc in soapta cat e cu capul pe perna, scotandu-i usor degetul, dar isi aminteste de el imediat.
nu pot spune ca-i o impatimita a degetului, dar cand il prinde, trage de zor din el.
monnvas, zicea ceva de o jucarie, dar inca nu tine faza asta la noi.
cativ, ilinca, novus....va scot la raport.si pe cine mai e in situatia noastra sau mai stie cazuri.
voi cum mai stai la capitolul asta_
daca mai stiti metode si alte sugestii, sunati va rog la 89.89.999999999

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Multumim de aprecieri fetelor!Ilinca, iti multumesc si tie pt complimentele adresate mie, desi in viziunea mea nu le merit deloc, dimpotriva, chiar am fost dezamagita de fotografii pentru ca in toate mi s-a parut ca arat cam grasa.Am admirat pozele lui Phiphi, tot de par vroiam sa spun si eu, ca pare atat de moale si soft, oricum, m-a dat gata fotografia in care i-ai prins codita la spate. Eu nu am ce prinde la Eva, doar in fata ii mai fac moate. La spate zici ca e pus pe inele.Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

anamariame
superba eva la cules si mancat de mere. frumoasa foc si cu parul liber si cu doua codite.iar tu mami esti frumoasa si daca tu te vezi grasa, inseamna ca nu vezi bine.
superbe pozele.
in august incepe si la galati festivalul folclorului. anul trecut maria a stat langa boxe, tare s-a mai distrat. abia asteptam sa inceapa si anul asta.

ma duc sa fac niste dovlecei pane.
m-a certat tati ca am lasat sa se strice vinetele coapte din recolta propie.nu m-am gandit ca se strica asa repede, altfel le faceam o maioneza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Salutare!

Multumesc de sfaturi si pareri.

ILINCA, nu sunt dintii (cred). Ana are toti caninii, mai are de iesit doar ultimele 4 maselute, care am inteles ca ies pe la 2 ani. Acuma, la cat a fost ea de "precoaca" la dinti nu m-ar mira sa iasa mai devreme, dar parca zic ca nu ar fi cazul. Pozele cu Phiphi sunt BELEA!!!!

MIHAELA, of, ce rau imi pare de necazurile voastre. Mi se pare inadmisibil ca niste oameni sa tradeze asa increderea unor rude care i-au ajutat cu pretul sacrificiului lor. F f urat
Cat despre deget, grea problema. Exact asa suntem noi cu suzi. Aseara am incercat sa o adorm fara. Era rupta si in prima faza am reusit, desi scancea si sugea in aer, dar la un moment dat a inceput sa planga tare si a trebuit sa i-o dau. Astazi la pranz a adormit in masina (asa o adorm mai nou, pt ca adoarme f f greu altfel) si am incercat sa o mut fara suzi. Nu s-a putut. Asa ca, daca la noi unde e vorba de ceva "neatasat" permanent la ea e asa complicat, cu degetul mi se pare si mai si. Eu zic totusi ca e inca micuta, poate spre 2 ani sa fie mai usor. Eu stiu ca trebuie sa am puterea sa o las putin "sa se chinuie", vreo 2 zile pana uita, dar deocamdata nu o am. Poate cand terminam cu plecarile.

MADA, noi o sa fim in 2 Mai sigur in week-end-ul cu 13 august, poate si mai devreme. Si OLI e in Vama. Ce zici?

NOVUS, tinem pumnii sa fie bine la doctor si sa fie numai dintii.

BIANCA, super week-end ati avut . As mai face si eu escapade din astea, dar nu prea am cum si nici nu prea ma lasa inima

V-am zis ca noi iarasi plecam duminica? Mergem la munte o saptamana. O sa ne obisnuim asa, adica in vacanta

Ana a inceput cat de cat sa mai manance. Nu feluri multe si nici mult cantitativ, dar macar mananca ceva. Mancarea de pranz care ne ridica cele mai multe probleme o accepta dora sub forma pasata, adica piure de cartofi sau piure de legume cu ulei de masline si un pic de parmezan. In rest, totul e cah, asa ca nu mai incercam Mai mare rusinea, copil cu toti dintii in gura si papam ca bebeii, dar na, macar asa mananca. La munte iarasi va face greva foamei. A slabit peste juma de kil decand nu mananca.
A, iar intre fructele de dimineata si pranz dunt minim 6-7 ore, altfel nu papa. Astfel ca ne luam pranzul dupa somn, pe la 16.00

Hai ca m-am intins, vorba BIANCAI, zici ca scriu in jurnal.

Mami de minune mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Hai ca pun si eu niste poze cu Sophiphi la 15 luni. Aveti acolo si o mostra din iubirea de nestramutat a lui Phiphi pentru caini

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
1 AN!
Manole forever



Frumoasa ca intotdeauna!


...si haioasa...si cu o freza super...si cu un zambet unic!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Novus, sper ca nu-s decat niste chestii de la caldura, dar bine ca mergeti la doctor, macar stiti care e treaba. Multa sanatate zambariciului frumos!


Pisik, chiar acum cautam prin capitolele anterioare, unde ai scris tu despre vizita la orl-ist....dar n-am gasit!Voiam sa citesc iar, ca Andrei sta tot cu gura deschisa, si parca imi amintesc ca spuneai tu ca Ana face la fel...

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Mihaela, eu la suzete nu ma pricep, ca fiu-meu nu le agreeaza, dar degetul mi l-am supt eu cu mare placere, pana prin gimnaziu. E adevarat ca mi-a deformat putin dantura, nu se suprapun sirurile de dinti chiar perfect, dar tare imi iubeam eu degetul ala...ai mei nu au luat masuri radicale, doar bunica-mea mi-a pus piper, insa n-a avut succes...m-am lasat eu singura de 'sportul' asta, cand am considerat eu ca nu mai cadreaza cu ipostaza mea de fiinta matura si responsabila. Sper totusi sa nu-mi calce Mariuca pe urme!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pisik06
MADA, noi o sa fim in 2 Mai sigur in week-end-ul cu 13 august, poate si mai devreme. Si OLI e in Vama. Ce zici?


Ce sa zic, decat




Sper sa nu ne faca mesterii vreo surpriza neplacuta... dar eu cred ca pana atunci suntem bine instalati in noua casa. Si dam si o bere pe kestia asta!

Dupa ce a cantat "alors on chant", acum danseaza cu Lady Gaga, pushlamaua mik.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

tu fetele, venim si noi la mare dar din 16 august, nu stim unde, dar cred ca ne cazam in mamaia sa fim mai aproape ca venim c trenul. poate mai intarzie cineva la mare sa avem si noi cu cine ne vedea.

am 40 de grade in bucatarie. sauna curata.

Mergi la inceput