Hai peta! Delfinasi de iulie-august 2010 (169)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Rodi, Michelle, merci mult de raspunsuri. O sa imi iau una, cat o fi, ca n-am ce face. Nu numai ca sa arate ok, dar simt ca am un balon saltaret in burta, care se misca haotic...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

I-am trimis Paulei sms sa o felicit. Raspunsul:

"Multumim. Dar daca mai aud ca zice cineva ca e usor cu cezariana isi mananca cuvintele :( Ma doare burta mai tare decat la contractii si fara pauza. Dar suport, acum sunt mamica :) Va pup.

Of, biata de ea... Ma bucur in schimb ca a trecut cu bine, ca nu sunt complicatii, ca bebelu e sanatos.

Rodi, mi-am comandat acum burtiere - de ambele feluri, si cu slip, si fara... Abia astept sa ajunga. Nu sunt ieftine, dar nu mai pot fara. Poate ca as gasi si prin oras, dar cine poate sa iasa. Ca inca nu ma simt in stare sa ies cu bebelu, iar sa il las acasa nu pot, ca alaptez la cerere, nu la anumit interval. Asa ca le-am comandat si probabil pe marti imi ajung... Abia astept.



Cristina , mami fericita de bebe Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Progres!!!!
Am alaptat 45 minute fara mameloane acum pitica doarme bine!!!!
Si eu am burtiere si le port 2-3 ore pe zi si burtica a disparut aproape complet , frumos fara urme!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissy77

Mesaj de la kittyescu :
"Saluty! Am facut download la attachement! File name: Mihai, size: 3275 kb, high: 55 cm. Alte detalii tehnice cat si mail cu poze vor urma (imediat ce imi revin putin). Va pup, mamica fericita de Mihai."


Cristina cu Beatrice-Teodora si Elise-Stefania (3 dec. 2005)
Site personal


Felicitari kittyescu !...si bun venit bebe Mihai!


super tare msg-ul




Oana mamica lui Matei
08-07-2010


Noi 2...si Matei
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Apropo de burtiere , cele cu chilot sunt mai bune pe testate mai ales pt fetele operate! celelalte pot deranja sau atinge operatia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Bune ai venit bebe Mihai, sa cresti mare sanatos si plin de noroc!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Salutare fetele!!!

Nici nu am apucat sa scot motatele!!!

Bv Paula, sa fiti sanatosi amandoi, mancaciosi si necolicosi!!!

Racusor la multi ani!!Sa fii fericita alaturi de familia ta si mai ales de brotacelul tau
Nela: La multi ani fericiti!!!sa fii sanatoasa si sa ai parte de tot ce iti doresti!!

Eladeea: curaj, o sa fie bine pentru tine!

Felicitari Kittyescu!!!Sa fiti fericiti, sanatosi si papaciosi!!

Laura 39+ cu
AMR 8 zile pana la Marea Intalnire
Mai e putin si o sa fiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Carmen, ce bine ca ti se trage asa repede burtica!

Si noua ne-a descoperit un mic suflu la inima, dar asta numai intr-o zi din cele 4 cat am stat in spital. Doctorul a zis ca nu e nici o problema, sa mergem la control peste o luna. Asa ca i-am scris lui btz sa nu isi faca griji. Mi-a raspuns:

Nu imi fac probleme cu suflul, caci sora si tatal meu au asa ceva si sunt sanatosi. Peste o luna mi s-a zis si mie, sper sa avem surprize placute amandoua atunci. Despre medici nu mai comentez, am trecut prin experiente de nedescris, nu doresc nimanui asa ceva, a fost groazni, ins abebe Paul mi-a alinat suferintele. E superb, perfect, de nedescris. Orice mama isi lauda cioara, nu? :D Speram ca marti, cel tarziu miercuri vom fi acasa in formula completa. Eu si grasu va pupam, va dorim multa, multa sanatate ca asta conteaza si o zi frumoasa! Felicitari noilor mamici si delfinasi, sanatate, laptic si pupici!"

Cristina , mami fericita de bebe Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

I-am trimis Paulei sms sa o felicit. Raspunsul:

"Multumim. Dar daca mai aud ca zice cineva ca e usor cu cezariana isi mananca cuvintele :( Ma doare burta mai tare decat la contractii si fara pauza. Dar suport, acum sunt mamica :) Va pup.

Of, biata de ea... Ma bucur in schimb ca a trecut cu bine, ca nu sunt complicatii, ca bebelu e sanatos.

Cristina , mami fericita de bebe Vlad


m-a sunat Paula...si m-a dojenit ca nu i-am spus ce tare doare dupa ...oricum am incredere ca dupa ce ajunge in salon si il are pe bebe Raul langa ea nu o sa o mai doara nimic
partea cea mai grea pentru mine a fost perioada de la ATI... dar ea mai are putin si pleaca de acolo, scumpa de ea


Oana mamica lui Matei
08-07-2010


Noi 2...si Matei
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Fetele m-am intors de la eco! Bebitza s-a intors cu capul in jos, asa cum presimteam!!!!!

revin mai tarziu, ma intind in pat, ca am picioarele butuci.

Elena 36+ cu un cuminte



AMR 3+ saptamani si ne intalnim cu Bebitza RADU STEFAN

Mergi la inceput