Hai peta! Delfinasi de iulie-august 2010 (169)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui CarmenAlbu

Progres!!!!
Am alaptat 45 minute fara mameloane acum pitica doarme bine!!!!
Si eu am burtiere si le port 2-3 ore pe zi si burtica a disparut aproape complet , frumos fara urme!!!

FERICIREA SE NUMESTE LETIZIA
Doamne Ajuta-ne!!!



felicitari pentru progresul cu alaptatul
cat doarme Leti intre alaptari?

...eu pana la urma am ramas fara burtiera ...si acum cred ca e tarziu dupa 2 saptamani jumate
burtica s-a retras frumos, dar inca mai e asa ca de luna 3 (trebuie sa ma masor sa vad cati cm am)...am folosit in continuare crema antivergeturi...si nu au ramas urme

Puiutz bravo pentru bebe ascultator!


Oana mamica lui Matei
08-07-2010


Noi 2...si Matei
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Puiutz, ce veste grozava!!! Ma bucur!

Fetele, bebelu meu doarme cam 18-20 ore pe zi. Se trezeste, papam cam 1 ora, pana ne mai schimbam scutecul... Si iar somn... Nu are nici o treaba. Azi a fost exceptie, ca a stat 2 ore treaz. In rest, mai mult de o ora nu rezista... La voi cum e? Dorm asa mult?

Cristina , mami fericita de bebe Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

FELICITARI KITTYESCU! BINE AI VENIT BB MIHAI!!

Carmen ce ma bucur ca papa Leti la san!

crispro esti norocoasa ca doarme asa mult

puiutz wow ce veste buna!!

ps: am pus si eu poza cu bebelina facuta ieri

*************************
Mihaela, www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqjvmdbi7dmy9q.png" target="_blank">38+ cu

AMR 1+ pana pupacim bebelina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Hello

Paula, Kitty felicitari!! Sa fiti sanatoase si sa aveti bbi sanatosi si sa va bucurati de o viata frumoasa impreuna.

V-am recuperat (ca deh, mi-a adus sotul laptop-ul in camera)
Carmen, felicitari pt progrese.
Fetelor, sanatate bbilor, sper sa scape si de colici si de nasucuri infundate, Doamne ajuta!

Despre mine ce sa spun, azi dimi m-au bagat intr-o rezerva, dupa o noapte aproape horror la reanimare. Am avut o colega langa mine... n-am mai vazut asa ceva... sforaia, crunt! dupa care incepea sa tipe dupa asistenta, infirmiera, ca daca e sonda plina, daca nu curge cumva din perfuzie cam repede... incepea sa vorbeasca vrute si nevrute (eviden multe povesti de mai multe ori). Mi-au facut un somnifer, pt ca efectiv plangeam de somn si nu reuseam sa adorm, chiar si asa, 3 ore de somn nu stiu daca au fost. Dupa toata descatusarea emotionala pe care am simtit-o cand mi-am vazut botul de aur ieri, de azi dimineata m-au luat starile de plans. Nu pot vorbi la telefon, sunt un pachet emotional si hormonizat.
De dureri nu stiu daca are rost sa vorbesc, pt ca stiu ca vor trece, de ieri seara am refuzat calmantele, dar sufletul meu e cuprins de o tristete deplina, nu am gram de lapte, colostru, nimic! Beau ceaiuri, bazaconii, in fine, poate vreau prea multe, prea devreme. Mi-e ciuda ca nu il am cu mine in rezerva, dar sunt franta, lapte n-am... il mai las pe mainile cadrelor pana mai prind ceva forta.
Am un pui asa cumintel, nici nu ma baga in seama chiar daca-l trag de nasuc, il mangai, ii vorbesc, nimic nu schiteaza, desi in jurul lui e mare balamuc (are colegi de salon scandalagii).
Acum la 6 ma duc sa il schimbam si sa vad daca o sa-; atraga titi vreun pic, daca nu, presimt un mare chin cu alaptatul asta.
Dar na, lapte vreau, dar din apa, ceai, supa strecurata(horror regim!) stare emotionala nasoala nu stiu de unde o sa vina si lapticul asta.

Nu stiu daca mai aveam ceva de spus, dar daca e, laptop-ul e langa mine, sper numai sa mearga netul asta improvizat.

Am primit mesaj de la Denisa (Carla) v-il postez mai tarziu!

Multumim din suflet pentru incurajari, gandurile bune si mesaje!


Alina 38+ cu
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Citat:
citat din mesajul lui rodyka

Citat:

citat din mesajul lui CarmenAlbu
Voi cele cu cezariana ce mijloace de contraceptie alegeti?


si voi, celelalte, la ce v-ati gandit?


Citat:
citat din mesajul lui crispro
Azi a cazut buricul, azi am implinit o saptamana... Azi vine preotul... Revin mai incolo. Va pup pe toate...



ce zi plina!!! vezi cum iti gasesti timp ptr toate, pana la urma te descurci foarte bine

FELICITARI PAULA! BUN VENIT BB RAUL!!! azi-noapte i-am trimis sms sa stie ca are motate de garda si peste noapte , se pare ca au fost de ceva folos...

eladea, eu nu am nici un sfat sa-ti dau... dar uite ca fetele se mai pricep si vad ca tu deja ai gasit un dr bun. fii linistita ca o sa gasiti solutia cea mai buna. de la mine doar , un si incurajari...

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)




eu am vb cu medicul si voi lega trompele...am doi copii facuti cu calendarul si prezervativele in seratrul de la noptiera!


sterilet nu se poate din cauza de conizatie ilule nu din cauza de HPV si varice...doua cezariene asa ca eu am incheiat acet minunat capitol din viata mea!

Desi recunosc ca imi mi-ar fi placut sa imi pot permite 3-4 copii din toate punctele de vedere!

Anca +37s ANA-MARIA AMR 12 zile maxim si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

POZE BURTICA si POZE SERBARE ABSOLVIRE

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

bumblebee, mamica curajoasa ce esti! Nu dispera, dupa cezariana vine mai greu lapticul. sa te refaci repede!

Cristina , mami fericita de bebe Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Bumblee bine ai revenit mamico
eu ce pot sa zic decat multa rabdare si optimist.sa te ajute DD sa vina lapticul repede




Bianca 37 + Andra Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

bumblebee mult curaj si optimism mamico! O sa vina si lapticul, roaga asistentele sa te ajute sa te masezi

*************************
Mihaela, www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqjvmdbi7dmy9q.png" target="_blank">38+ cu

AMR 1+ pana pupacim bebelina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

trebuie sa recunosc ca nu prea am intrat in discutiile despre cezariene si alaptat!

motivul este ca fiecre dintre noi e unica, eu mi-am revenit ff repede dupa prima cezarian dupa doua zile a pus burtiera iar lapticul a venit in primele 24 de ore de la cezariana...

Vladut dormea si cate 3--4 ore intre alaptat si il hranema la cerere, nu l-am trezit sa ii dau sa manance...

Iar dupa ce mi-a scos firele medicul care m-a operat mi-a spus sa nu mai pun bandaj la o saptamana de la operatie sa imi fac toaleta acasa singura cu betadina si sa ma dau ce crema de galbenele...unguent de galbenele!

Nu m-a usturat si cand m-am ridicat am facut un efort sa stau dreapta din prima chiar daca am simtiot ceva durere!

Sper sin suflet sa am acelasi noroc si acum cu Ana-Maria

In schimb dupa cezariana cu vlad m-am confruntat cu hemoriozii si cu constipatia!

Anca +37s ANA-MARIA AMR 12 zile maxim si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

POZE BURTICA si POZE SERBARE ABSOLVIRE

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

bumblebee, draga mea...nu stiu ce sa-ti spun, vreau doar sa te incurajez..lapticul va veni, sunt sigura...ai rabdare si mai ales ai grija cu starea psihica/emotionala...va fi bine...

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput