Hai peta! Delfinasi de iulie-august 2010 (169)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Fetele, stiti cumva de unde imi pot lua o burtiera? Poate ajuta un pic la refacere...
Pana acum vesnic gaseam pe net, acum zici ca nu mai dau de nici un site...

Cele cu epiziotomie, va ustura uneori cand urinati? Uneori nu am nici o treaba, alteori mai ustura. Nu stiu daca e normal, sau nu...

Pls care stiti sa imi ziceti si mie...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Cele cu epiziotomie, va ustura uneori cand urinati? Uneori nu am nici o treaba, alteori mai ustura. Nu stiu daca e normal, sau nu...


bea multe lichide sa se dilueze urina, cand te ustura e mai acida, asa mi-a explicat mie dr la prima nastere...

ref la site cu burtiere... daca dau peste el iti spun

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

Gata fetelor, poftiti la masa. Avem supa de pui, gratarele din piept de pui cu cartofi naturi si salata de varza si la desert tort diplomat, inghetata, suc la alegere, visinata si bere. Avem si muzica pe alese.
Va multumesc din suflet tuturor pentru urarile frumoase adresate, la fel va doresc si voua din toata inima.
RACUSOARA, LA MULTI ANI DIN PARTEA MEA, SA FII SANATOASA SI BEBE ANDREI SA-TI UMPLE INIMA DE BUCURII IN FIECARE ZI.

36 + cu o de
AMR 20 zile pana la intalnirea cu voinicelul lui mama


Mergem inainte cu Doamne Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

venim, nela!

am dat cautare la burtiere si, din link in link, am ajuns la... razuitoare de zapada, grund anticoroziv... care-o fi legatura, ca pe mine nu ma duce mintea...

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

Felicitari mamico Paula, sa fiti sanatosi si toate sa va mearga din plin.
Azi m-am obosit cam mult, de dimineata am fost la manichiura, pedichiura,coafor....ce mai...m-am rasfatat un pic ca doar o data implinesc 34 ani si bebele meu 36 saptamani. Sotul meu e cam bolnavior,are febra si nu putem iesi nicaieri, colac peste pupaza sunt si zilele orasului si e foarte frumos afara, dar poate iesim mai spre seara. Poate facem si ceva poze

36 + cu o de
AMR 20 zile pana la intalnirea cu voinicelul lui mama


Mergem inainte cu Doamne Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

crispro, eu am gasit ceva, nu stiu daca nu-s cam scumpeee
asa si asa

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Fetele, stiti cumva de unde imi pot lua o burtiera? Poate ajuta un pic la refacere...
Cristina , mami fericita de bebe Vlad
Ti-am trimis pm cu ce am gasit eu

*************************
Mihaela, www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqjvmdbi7dmy9q.png" target="_blank">38+ cu

AMR 1+ pana pupacim bebelina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

Citat:
citat din mesajul lui maurice

aelita nu ai pierdut nimic cu cartagena, este un orasel simplu, plaja nu are, turistii de pe croaziere care debarca aici sunt dusi sa vada niste ruine romane si atat, daca iti place arheologia poate ar fi meritat;
mie mi-a placut simplitatea lui, de orasel spaniol, cu centrul vechi plin de stradute inguste si piata. Foarte draguta esti in costumul de baie!

nu ma omor ..sau nu in perioada asta cand abia merg,plus doi copii dupa mine...cu vizitatul nu prea ma inghesui de fel.si sa stau in masina ,sa vad pe geam ca Lady Balena,nu se merita drumul.


36+
Sofia (2ian2007) ,Andres(22mai2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Mesaj de la kittyescu :
"Saluty! Am facut download la attachement! File name: Mihai, size: 3275 kb, high: 55 cm. Alte detalii tehnice cat si mail cu poze vor urma (imediat ce imi revin putin). Va pup, mamica fericita de Mihai."


Recunosc ca eu l-am citit de vreo 3 ori pana sa ma prind despre ce e vorba, deh, oboseala...

Felicitari kittyescu si paula!

La multi ani racusor! La multi ani nela!


michelle, Stefan mi-a cumparat un brau de la farmacia de vis-a-vis de maternitate, e f buna, e lata, material f bun, cu scai dar a costat 48 lei. Dar este o tanti care vine prin maternitate cu din alea cu capse si costa 10 lei.

Rog fetele mai libere (a'ka michelle) sa adauge si pe kittyescu la titlu si la listuta. Eu am musafiri, e venita si pisicuta cea mare, de dimineata ne tot tine pe drumuri

Cristina cu Beatrice-Teodora si Elise-Stefania (3 dec. 2005)
Site personal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

uitam de gabi
S-ar putea marti sa o externeze. E cam zapacita si ea de cap, nu stie ce sa mai creada, aseara dr. i-a zis ca totul e ok, la inimioara nu are decat suflu sistolic (nu necesita tratament, de cele mai multe ori se repara de la sine), dimineata asistenta i-a zis ca mai au de stat. A dat strechea in toti

Cristina cu Beatrice-Teodora si Elise-Stefania (3 dec. 2005)
Site personal

Mergi la inceput