Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (396)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Sabinel, sa-ti priasca Branul si sa-ti incarci bateriile!


Piciulika, mami de www.unserbaby.ch/Geomo/content-h3538-n246399-p6.html?try=1&cookieID=19K2R104M922F97MUE353PIEPQT19234TYLWY505-25032010-022230" target="_blank">
Michael (8.10.2007) si Alex (16.01.2010) Povestile nasterilor de ursuletzi-printzi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Dat fiind ca am intrat sa-l vad pe Filip, am fost si la mare cu Daria si familia ei minunata - ce gasut pare David!!! - si cu Cristi la Duni, am revazut comorile lui Adi (tot nu pot sa cred ce mari sunt deja!), sa nu mai zic de Fluturasul absolut superb si cu un ras care-ti merge drept in inima...
Ce copii frumosi avem, nu? Si asa sunt de expresivi! As tot rasfoi albume dupa albume cu "noi".

... si am vazut-o pe Sabina cea eleganta si slaba ca o mata...

Si daca am apucat sa intru pe mailul comun, am pus acolo ceva poze recente cu noi, ca de 3 luni nu m-am invrednicit cu situl.

Fug sa prind ceva somn - vine o furtuna si mi-e ca vor dormi amandoi agitati...


Piciulika, mami de www.unserbaby.ch/Geomo/content-h3538-n246399-p6.html?try=1&cookieID=19K2R104M922F97MUE353PIEPQT19234TYLWY505-25032010-022230" target="_blank">
Michael (8.10.2007) si Alex (16.01.2010) Povestile nasterilor de ursuletzi-printzi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Sabina, tare draga mea, sa ai grija de tine si de pui, da? Ma bucur ca am putut ajuta.

Picio, miss U. Voiam sa iti povestesc ceva, nu cred ca mai apuc azi, dar luni cu siguranta iti scriu romane.

Carpatina, nu am reusit sa sun. Sunt o nasoala.

Ce chef am sa vad si eu pozici, dar trebuie sa prestez munca pe aici, mai ales ca peste cateva ore iau directia team building la mare. Asa ca voi chiuli cateva zile, dar deja v-ati obisnuit cu absenta.

Copiii s-au intors de la mare, minunati, haiosi si sanatosi. Si nebronzati, ca le dadusem crema factor 50. Andrei povesteste de valuri (culmea e un cuvant pe care il pronunta corect, cu tot cu r), dar neam sa se apropie de ele. Ce cursuri de inot pomenea Cecilia...nici gand de balaceala. Alex in schimb curajoasa foc a infruntat valuri imense.

Andrei m-a surprins cu progresele la vorba. Cuvintele noi le invata corect si le pronunta destul de bine, insa ce a apucat sa poceasca de dinainte cam asa pastreaza. E glumet, ii place sa faca mici farse si sa dea replici care rovoaca rasul. Si in ciuda micilor frecusuri normale itnre frati pareau sa se inteleaga bine.

Hai ca m-am intins prea tare, sa aveti un weekend super si sa ne auzim cu bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Sanatate tuturor puiutilor bolnaviori!

Picio, peste 9kg la 6 luni??? Wow. Pai Adam la 8 luni avea 8.5 kg :P Acum cred ca are vreo 9 si el, dar are peste 9 luni ;) Oricum ar fi, sa ne traiasca si fericeasca. Ce baieti frumosi ai!!! :*:*:*:* Multa sanatate le doresc.

Alinus, off, sper sa-si revina Doris repede.

Sabina, sa-ti priiasca mult de tot!

Rox, si eu vreau putin relax . Te invidiez!

Papanash, felicitari pt camera. Super tare faza cu bicicleta

Revin.


"A characteristic of the normal child is that (s)he doesn't act that way very often." - unknown

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa Maria 01.10.2007

Adam Joshua 07.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Buna dimineata!

Mi-a disparut butonul de start si toate iconuile cu Explorerul dar am gasit o cale sa intru pe Internet.

Draga Piciulika, nu m-am gindit ca respiratia face toata treaba dar chiar acum 10 minute l-am adormit asa pe David. El se linisteste in brate asa ca l-am tinut in brate si desi nu era adormit l-am pus pe pat dar mentinindu-mi obrazul lipit de al lui pentru un minut or so..

Multumim dar David doar pare grasut, in realitate e lung si suplu. Are doar vreo 6300g.
Felicitari pentru Alex Greuceanul (nu ca un joc de cuvinte de la ci ca personaj puternic). Are si David un verisor care creste la fel ca Alex doar cu sin. E fantastic!!!

Intrasem pe site-ul vostru si am citit ca Alex la 3 luni avea in jur de 6200g.

Am vazut pozele de pe e-mail. Frumosi ca intotdeauna, se vede ca deja e o legatura inunata intre baietii fericii iar tu arati de milioane in poza cu Wrap-ul.

-------------------------------

Erina mamica Dariei si a lui David


L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Mandarinitza, minunat bebe Filip iar surioara e superba!!!
M-a cuprins nostalgia cind am vazut pozele, asa micut a fost si David al meu (desi eu il vad mic si acum) realizez ce repede trece timpul!

Sa va traiasca frumosii!

Roxana incintata sa aud vestile bune. Sa ai parte si de relaxare la team building.

Papanash, multumim pentru capitol si spor cu amenajarea.


Adi de acestia sigur nu ai auzit dar cam asta se asculta acum la radio in Romania.

Hai trezirea mamici! Cine nu e in vacanta mai scrie un mic update???

www.youtube.com/watch?v=uyWvGeq6Cdg" target="_blank">Sunrise Inc vs. Starchild - Lick shot (radio edit)


Sa va spun ca David a fost foarte cuminte ieri. A dormit vreo 3.5 ore legate la mama mea. Apoi l-am adus acasa si a fost atit de cuminte incit am terminat treburile.
Daria a avut un tonus bun, a mincat bine si a dormit la gradi de vara.

O zi buna sa aveti!


-------------------------------

Erina mamica Dariei si a lui David


L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Bunaaaa...ma bag si eu la poze imediat!
Am vazut doar pe bb Filip si surioara cretulina....mandarinuto, m-am topit, sunta sa de frumosi, si emana atat de multa iubire!
Sa va traiasca! I-a vazut si sofia asi a fost foarte incantata! Si a zis: vaaai, ce frumoasa e Antonia cu parul lung!

Piceo, Busteni, darga, era in drumu spre Bran:)) Iar Alex e un urias! Da dulceeeeeee.

Copiii sunt bine. Sofia- o vagaboanda, pe strada toata ziulica. Vine doar cand ii e foame sau sa ceara bani de inghetata... Acum a venit sa ma anunte ca " ma duc la Lori in curte! " :)

Gheorghe, un dulce, nedezlipit de mine...pana vine vorba de o distractie mai mare:) E asa dulce cu bicicleta lui. Si e tare lipicios, mereu ne ia in brate, ne pupa, daca ne imbratism noi parintii lui, tup tup si el la dragalit. Si cireasa de pe tort, si Sofia, cu toate cele 25 de kile ale ei (Erina, fimea a avut 6.3 kg la 6 luni....:) iar Gh, a avut 7 kile la 4 luni si 8.4 kile la un an.Da-le incolo de cifre. Arata excelent David, si Daria nu mai spun) )

Alinush...da Doris nu are si ganglionii de la ceafa umflati? ca seamana cu o rubeola mai zdravana chestia aia....



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crishtina spune:

Update mic de la noi

Suntem bine cu totii...Nicole e tare vioaie si miscareatza E aproape de mersul catzelush...de vreo 2 saptamani a invatat sa se tarasca...acum face miscarea din culcat in sezut f bine. Se ridica deja in picioare la canapea, lucruri de care se poate tine bine. Mi se pare putin cam devreme(sau am uitat eu de la Robert cum era)...dar daca ea poate...ma bucur Robert e in continuare fratiorul cuminte si iubitor. Asteptam si noi vacanta sa mergem la bunici. Va salutam!

Crishtina cu Robert(09.09.2007)
& Nicole (18.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Citat:
citat din mesajul lui Piciulika

Dat fiind ca am intrat sa-l vad pe Filip, am fost si la mare cu Daria si familia ei minunata - ce gasut pare David!!! - si cu Cristi la Duni, am revazut comorile lui Adi (tot nu pot sa cred ce mari sunt deja!), sa nu mai zic de Fluturasul absolut superb si cu un ras care-ti merge drept in inima...
Ce copii frumosi avem, nu? Si asa sunt de expresivi! As tot rasfoi albume dupa albume cu "noi".

... si am vazut-o pe Sabina cea eleganta si slaba ca o mata...

Si daca am apucat sa intru pe mailul comun, am pus acolo ceva poze recente cu noi, ca de 3 luni nu m-am invrednicit cu situl.

Fug sa prind ceva somn - vine o furtuna si mi-e ca vor dormi amandoi agitati...


Piciulika, mami de www.unserbaby.ch/Geomo/content-h3538-n246399-p6.html?try=1&cookieID=19K2R104M922F97MUE353PIEPQT19234TYLWY505-25032010-022230" target="_blank">
Michael (8.10.2007) si Alex (16.01.2010) Povestile nasterilor de ursuletzi-printzi






Cecilia si Cristian Matei
(07.09.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Mi-au placut extraordinar pozele cu bebe Filip si surioara Antonia
Vai de mine cat de mic e ... Asa o sa fie si Suri pe langa Maria ?

Sa fie sanatosi si sa creasca mari, sa se iubeasca mult si sa va bucurati de ei !

Piciulika, abia astept sa vad pozele voastre de pe mailul comun - dar pt asta trebuie sa astept sa ajung acasa, ca de aici nu am acces.

Crishtina, ma bucur ca ne mai faci cate un update despre Nicole - bag de seama ca tura a II-a e mai precoce decat prima in general

Nu am reusit sa ma intalnesc aseara cu ramonaiani & co, o lasam pe luni pt ca azi am eu programare la echo, iar maine seara plecam din oras. Sa speram ca va tine vremea cu noi ... Deci, aviz amatoarelor.

Am emotii, abia astept sa ajung la dr in seara asta, sper sa primesc numai vesti bune. Azi nu m-am simtit deloc grozav, ma bucur ca nu mai am de venit la munca decat 2 saptamani - ca zau nu mai pot

Luy, mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 ) si 29+ cu la purtator

Mergi la inceput