Pufuleti gustosi de ian-feb 2010 - CAP.106

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

LOREX, felicitari ca esti studenta.
RUXITA, super sarbatorire....eu ma refeream la ceva fara bani, dar cu multa intimitate....
PLATEEA ce de kestii face bbTo.
mi-e dor de.., mi-e dor de DECENUELA SI JIJI
ONITZAor avea imunitate la kestii serioase, daca la raceli nu scapasanatate
BLUE FLOWER..si eu stiam k la purtator nu se da antibio, da'...mai intreaba.hmm, kam pute a reclama atitudinea pro-borcanase, daca recomanda doar hipp, da' nu e departe de adevar cu marfa special azotata pentru vanzare. mai nasol e k taranii nu studiaza dozele sa nu fie nocive, ci fac "alb" pe camp/in solar...asa am vazut in baleni, dambovita, la "pietzarii" d acolo
ALEXUTZZA a plecat in greece?

Cris, mami de Ema, my lucky 13 (13/01/2010) si Ana(4/4/2003)

poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

Miremia de capitol nou.Cris M spor la calcat .

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

Cristies inca nu s-a deschis Auchan la C-ta mai au de lucuru inca cica in trim 4 al anului asta se deschide .Lorex stiu ca in august vine si Ana g in mamaia daca vi si u si Plateea poate vine si Larisel cu printesele si Dandana G si facemm o intalneala serioasa si la mare .
Bea imi pare rau ca inca nu-i da drumul sotului.


de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

LML Bbto si Andreea!
LMA Maya Ilinca! Sa traiseti cu numele!

Multumim de cinste fetelor.

Mandruta wb si multa sanatate Cristinei!





_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 8 kg


SUBSCRIU!!!!

LA MULTI ANI PUFULETI DRAGI!

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

LOREX, felicitari ca esti studenta.
RUXITA, super sarbatorire....eu ma refeream la ceva fara bani, dar cu multa intimitate....
PLATEEA ce de kestii face bbTo.
mi-e dor de.., mi-e dor de DECENUELA SI JIJI
ONITZAor avea imunitate la kestii serioase, daca la raceli nu scapasanatate
BLUE FLOWER..si eu stiam k la purtator nu se da antibio, da'...mai intreaba.hmm, kam pute a reclama atitudinea pro-borcanase, daca recomanda doar hipp, da' nu e departe de adevar cu marfa special azotata pentru vanzare. mai nasol e k taranii nu studiaza dozele sa nu fie nocive, ci fac "alb" pe camp/in solar...asa am vazut in baleni, dambovita, la "pietzarii" d acolo
ALEXUTZZA a plecat in greece?

Cris, mami de Ema, my lucky 13 (13/01/2010) si Ana(4/4/2003)

poze

povestea noastra


Da nici pediatra mea nu e 'batuta in cap', ea de ce nu zice ca Dani e purtator si incearca sa il vindece cu AB?
Da, face reclama la Hipp, nu degeaba i-au platit aia drumul si vizita la fabrica, dar are mare dreptate cand zice ca tot ce e la noi nu e controlat din punct de vedere al cantitatii ingrasamintelor administrate pe mp si pe tip de agricultura. Deci nu neaparat Hipp, ci si alte marci, dar....chiar numai borcanase? Of...
Am o mica gradinita de legume, dar nu il pot hrani numai de acolo. Am doar ardei gras si ceapa si patrunjel. Rosiile inca nu s-au copt. Nu am cum sa am toata varietatea de legume si fructe care ii sunt necesare.
M-a pus serios pe ganduri. E mult mai simplu cu borcanase, nu mai stai sa gatesti, dar...nu stiu ...e complicat.


de Daniel, n.01.02.2010, 3500gr, 51cm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

M-am razgandit, nu mai calc azi. Cica ma trazneste Ilie, asa ca o sa calc 2 body-uri sa supravietuim pana maine. Cris_m spor!

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 8 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

M-am razgandit, nu mai calc azi. Cica ma trazneste Ilie, asa ca o sa calc 2 body-uri sa supravietuim pana maine. Cris_m spor!

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 8 kg


hai k nu mai calc nici eu...

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

varsta Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Buna neatza, fetele!

First of all, LML bbTo de plateea si Andreea Maria de hapyella!


...sa ne laudam cu ale noastre si apoi... restul

azi papat tot (m-am si mirat foarte, ieri s-a strambat de numa-numa), i-am pus in piure-ul facut ieri dintr-o piersica cu avocado si congelat-decongelat 2 lingurite de iaurt de bivolita si capra de la covalact...citit BF ca Stanciu nu recomanda branza de comert... dar precum vad el nu recomanda nici fructe/legume din piata, so... inclin sa-i dau dreptate cu borcanelele si ... sa fac un calcul si apoi 5 lei borcanelul - 2 mese, deci 2,5 lei pe zi 75 de lei pe luna, nu-i un capat de lume! datr asta ar fi numai o masa (dejun)... supa tot din borcanel? legume, carnita? nu prea cred... deci borcanele de la Hipp...

Ne laudam cu o achizitie noua - invarte mainutele din incheietura si e atat de pasionat de jocul mainutelor! ma distreaza la culme... deci isi exploreaza corpul si 2) dezvolta o dexteritate foarte importanta a mainii, acum va putea rasuci steluta de mare de la caracatita de ex., va putea invarti chestii (are o jucarie de invartit cum ai invarti un surub si scoate sunete cand le invarti)...

Mersi de felicitari (mandruta, cris_m, mamidepuiuti, lorex, s.a.)! Da, m-am exprimat un pic mai ciudat cu sictirul si era asa un sictir la general, pe care l-am obiectivat apoi la bani...

Azi fost la cabinetul meu preferat - de psihiatrie - la doamna medic pshihiatra la care m-am tratat de "tulburari de adaptare" (anxietate-depresie)... d-na medic mi-a confirmat temerea ca am facut o recidiva, mult atenuata, starile de panica si anxietate se manifesta la jumatate din intensitatea celor de acum un an si, dar a zis ca nu ma poate ajuta cu nimic medicamentor pe durata alaptarii si sa ma duc la un psiholog... deci Ayanna, HELP! - ieri m-am chinuit juma de ora sa respir ca parca nu-mi ajungea aer, am luat 10 picaturi de valerianta care nu e recomandata in alaptare si mi-a venit respiratia la loc... nu stiu de ce am starile astea de panica si anxietate, nu m-am lamurit deloc... toata lumea are nemultumiri! toata lumea e stresata! toata lumea are probleme! dar nu toti fac atacuri de panica! Si parca prefer sa iau medicamente decat sa scormonesc deep inside... n-am chef de scormonit! am zis ca poate ma pot ajuta diverse tehnici de relaxare, o dieta adecvata (de ex. more peaches), aromaterapie... si un psiholog bun, altfel arunc banii pe fereastra (de cate sedinte ar fi nevoie pentru un caz usor de anxietate?)
Psihiatra mi-a zis ca e sigur anxietate, ca eu vroiam sa ma duc sa ma investighez la un pneumolog, la un reumatolog, la un osteopat, la un ORL, la un cardiolog (tensiune si puls marit)... si am dat si bani ca sa-mi zica ce stiam si mai ales sa-mi confirme ca nu pot lua medicamente pe perioada alaptarii... si as vrea sa alaptez macar inca vreo 3-4 luni...

SI m-am simtit nashpa rau sa stau la coada cu mosulici ramoliti rau si cu babute care ziceau ca ieri a fost sambata ... si pentru ca am platit consultatia m-a trecut peste rand si am si discutat vreo 5 minute despre casnicia mea... si-a amintit ca vroiam sa divortez si m-a intrebat daca am ramas cu sotul... si pentru a trece peste experienta asta idioata m-am dus repede si mi-am cumparat o rochie lunga pana in pamant, cu spatele decupat, cu bretele care se leaga la ceafa... o rochie care sa ma simt speciala... (am luat-o de la magazinele alea multe de cartier unde un tricou costa cel mult 15 lei si o rochie 30-45, de unde Elei ii este rusine sa faca cumparaturi nu cumva s-o vada vreun coleg care se imbraca de la Zara sau Kenvelo...)

AMR 8, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Cris.d si mie imi lipsesc JIJI si a sa mama. Noaptea trecuta mi-am amintit de ei si i-am spus Marei JIJICA ca prea m-a supt.

Alexutza n-a plecat inca....cred ca e in toiul pregatirilor.

Si.....felicitari Patriotului pt primul dintisor!(am aflat eu ca i-a iesit)

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 8 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_mario

Citat:
citat din mesajul lui miremia

M-am razgandit, nu mai calc azi. Cica ma trazneste Ilie, asa ca o sa calc 2 body-uri sa supravietuim pana maine. Cris_m spor!

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 8 kg


hai k nu mai calc nici eu...

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

varsta Alexandrei




Sa stii ca nu era intentia mea sa te fac sa nu mai calci dar.....ma bucur ca te odihnesti si tu o zi. Azi era zi buna pt intalneala (fara treburi prin gospodarie). Am vazut ca ai dat rpely la un mesaj de al meu in cap. trecut dar n-ai zis nimic. Mai stii ce vroiai sa spui?

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 8 kg

Mergi la inceput