Cele mai emotionante filme de dragoste

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MElise spune:

Filme romanesti de dragoste... Mie mi-a placut Declaratie de dragoste, m-a impresionat pe vremea cand l-am vazut prima oara si il revad cu emotie de fiecare data... A, si mi-a placut mult Promisiuni, cu Maria Ploae si Ion Caramitru

MElise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MElise spune:

Ieri am vazut August Rush... superb, desi oarecum previzibil:)

MElise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuza1979 spune:

The Notebook

_

mami de pic
Being a full-time mother is one of the highest salaried jobs in my field, since the payment is pure love. ~ Mildred B. Vermont

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magh spune:

"Ca la sfarsit de saptamana, am vrut sa vad ceva mai romantic, sa ma destind. Iau si ma uit pe site-uri si vad ca The Notebook are comentarii elogioase, note foarte mari chiar si pe IMDB. Zic: hopa, asta este. Incepe o telenovela in engleza, plictisitoare, trasa de par, cu o domnisoara bogata si un domnisor sarac (vesnica tema), dragostea lor nu este vazuta bine de parintii ei (of Doamne !), ea pleaca, el pleaca in razboi, ea se logodeste cu altul dar se intoarce la el, sfarsitul este apoteotic de previzibil, tensiune si romatism de 2 lei. Un film de duzina, 2 ore in care poti face multe lucruri mai folositoare! 2 ore in care a curs din tv sirop, de m-am naclait ingrozitor."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zmotocel spune:

asa de curiozitate.... da-ne si noua un exemplu de film de dragoste care ti-a placut... ca vad ca nu-ti convine nimic din ce propune lumea....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Unul dintre cele mai emotionante filme de dragoste: www.imdb.com/title/tt0115751/" target="_blank">Breaking the Waves.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Mi-am mai amintit de unele care mi-au placut: Atonement, Bright Star, Young Victoria.
Primul s-ar incadra mai bine aici, celelalte mi-au placut din diverse motive.
Daca-i vorba strict de povestea de dragoste se pare ca ma fascineaza iubirile imposibile (si Meryl Streep), de aia am mentionat mai devreme Falling in Love si tot acolo s-ar incadra The Bridges of Madison County.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aiska spune:

Nici pe mine nu m-a impresionat "Notebook", poate nu am reusit sa-i receptionez profunzimea mesajului in momentul vizionarii.
In schimb, de acord cu RamonaJ, "Falling in Love" (Robert de Niro, Meryl Streep ),este un film cu adevarat reusit.

Desi nu imi dau seama care ar fi gusturile tale si nici nu le-as incadra pe toate in clasificarea stricta de "filme de dragoste", poti incerca urmatoarele : "Meet Joe Black (Antony Hopkins, Brad Pitt), " The Scarlet Letter " (Demi Moore, Gary Oldman 1995), The Governess (1998 Minnie Driver), Message in a Bottle (1999- Kevin Costner ), Silk (2007), "Legends of the Fall" (1997?), The Sleeping Dictionary (Jessica Alba 2002), " The French Lieutenant's Woman" (Meryl Steep, Jeremy Irons), The Piano (Holly Hunter 1993), Lover's Prayer (Kristen Dunsten 2000) sau chiar " The Great Gatsby" (Robert Redford 1974) ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielai spune:

Love Actually

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Filme de dragoste ... ar fi mai multe, dar cred ca pe primul loc ar fi Ultimul mohican (ca tot l-am revazut aseara); de cete ori il prind la TV, de atatea ori il vad si are mereu acelasi impact asupra mea, nu ma satur de el ... Mi se pare extraordinar cum reuseste sa redea o dragoste intensa fara nici o scena de nuditate si cu dialoguri putine, totul se petrece din priviri.

Ar mai fi Pacientul englez, Legendele toamnei, Intalnire cu Joe Black ... In general ma feresc de comediile romantice, adica ma uit, dar nu sunt filme pe care le-as vedea de 2 ori sau le-as descarca de pe net.

*****************************
www.dealemele.webs.com" target="_blank">cartile copilariei mele

Mergi la inceput