Cele mai emotionante filme de dragoste

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

Love story
Vai ce-am mai plins la filmul asta!Cea mai simpla poveste de dragoste:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Love story frumos, super-romantic. Dar romanesti? tot ma gandesc si parca nu prea sunt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

da, e frumos Love Story, simplu si emotionant.

nici eu nu prea stiu romanesti...imi amintesc de cand eram eu mica, sa fi avut vreo 8 ani, era o fraza dintr-un film in care el si ea, proaspeti ingineri sau ceva de genu isi spu entuziasmati: "hai sa ne plimbam cu metroul"
:)



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Ultima noapte de dragoste nu-i de dragoste? :D "Eram casatorit de 2 ani si jumatate cu o colega de la Universitate si banuiam ca ma insala" :)
Sau ala cu Bleont si cu muncitorii si cu muncitorul mustacios care s-a bagat sub dus in costum, mii de scuze (sper sa nu citeasca biata Mihaelka pe aici ), am uitat cum ii zice.




Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

Citat:
Dar romanesti?

mi-a placut "o vara de neuitat" - nu stiu daca intra chiar la categoria romantice - dar mie asa imi pare

www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag" target="_blank">@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Ala cu muncitorul mustacios cred ca e Pas in doi, ia sa ma activez ca e un film pe care niciodata nu l-am vazut. Si nici O vara de neuitat.
Mie mi-a placut amorul din Balanta, dar filmul nu e propriu-zis de amor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel
Sau ala cu Bleont si cu muncitorii si cu muncitorul mustacios care s-a bagat sub dus in costum, mii de scuze (sper sa nu citeasca biata Mihaelka pe aici ), am uitat cum ii zice.


Hehe, ba citesc cum sa nu?
Doamnelor, mai tineti minte cand incercam sa vedem filmele astea impreuna? Llaura, uite linkurile cu discutii la 'O vara de neuitat' si 'Pas in doi'
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=145978
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=144715

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Am deschis linkurile puse de Mihaelka. Uite de aia nu pot eu sa joc Jocul cu carti si Jocul cu filme. Uit de la mana pan' la gura .

Mi-e foarte dor de Qsar :(.


Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

Si mie mi-e dor de Qsar. Sigur, ea s-ar putea mira foarte tare, intrucat nu crez ca stie cine is:))

Sabina, uitai sa-ti spui: am fost la 2 Mai in aceeasi perioada dar tocmai cand ma pregateam sa-ti spun, s-a inchis subiectul de la ZZ:)) Si oricum mai erau doar fo doo zile de stat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MElise spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelka

magh, daca nici 'Noaptea iguanei' sau 'Casablanca' nu merita timpul 'pierdut' cu vizionarea si daca nici Richard Burton, Alan Bates, Katharine Hepburn si Ava Gardner nu te 'conving' sa vezi un film (la cinemateca, bineinteles, niciun film nu 'merita' dat jos de pe net), nu stiu ce te-ar putea convinge.
Drept pentru care eu una te las sa te descurci singurica:)

P.S. Amelie Poulain e un film foarte bun. Dar e a matter of acquired taste.


Amelie Poulain e extraordinar!!! si sunt de acord ca e "a matter of acquired taste", la fel cum, de altfel, sunt multe dintre filmele frantuzesti

Mie mi-a placut muuult de tot Elisa cu Gerard Depardieu si Vanessa Paradis.

Cat despre filme "emotionante" de dragoste... ar trebui sa fac o selectie si spontan e destul de greu.... Imi vin in minte filme foarte diferite din punct de vedere calitativ. Totusi, mi-au placut Great Expectations (varianta cu Ethan Hawke si Gwineth Paltrow), chiar daca poate are pe alocuri un iz comercial, The Eternal sunshine of a spotless mind (cu Jim Carrey, care nu imi place ca actor comic, dar car face un rol foarte fain intr-o drama), My Blueberry nigths si Breaking and enterring (ambele cu Jude Law). Mai sunt multe.... revin cu alte titluri...

MElise

Mergi la inceput