sa ne numaram binecuvantarile (cap.6)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Buli, multumesc pentru cuvintele frumoase. Ma simt total diferit fata de prima data cind am venit pe Forum.
Tin minte ce frica mi-a fost de viitor, de schimbarea totala din viata mea, de noul statut de mama singura, de drumul lung si greu care se deschidea in fata mea. Apoi moartea lui, alte sentimente de digerat, vina care s-a dizolvat cu greu...iar la sfirsit acceptarea si iertarea. Acum pot sa privesc inainte, sa imi realizez visele, sa traiesc multumita si impacata cu mine.
Atunci, la inceput de drum am luat o decizie foarte buna si m-am tinut de ea. Mi-am zis asa: "Inlatura tot ce este negativ din viata ta si vei avea rezultate pozitive". Tot ce este negativ: relatii negative, oameni negativi, circumstante negative, inclusiv gindurile mele negative: frica, ura, grija, prejudecatile.

Iarina, daca era o atractie sexuala din partea mea, nu tineam cont de diferenta de virsta si nici de ceilalti factori. Il foloseam, sigur, strict pentru "treaba aia"

Maru, daca ai stii ce emotii am avut eu la prima intilneala Tu esti o draguta!

Gabi_K ce frumoasa treaba cu balaceala, sint sigura ca o sa isi aduca aminte cu placere mereu de intimplare! Dar tu nu ai intrat cu picioarele in baltoace impreuna cu ea? Daca vrei, ma poti adauga pe FB. Alice Capitan.

Yagmur, bucura-te de fluturasi. Sint de sezon si fac viata frumoasa :))

Mamagiuliei
, esti haioasa tare cind vorbesti de "problema". Chiar nu se mai poate re-aranja continutul in ambalaj?

A_Iulia, tu esti acea mama de Ariel? Sau gresesc?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Happy te-am adaugat :)))

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Happy scuze te-am bifat prima data din contul lui fiimea, apoi din contul meu...

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciarli spune:

happy, multumesc pentru invataruri, si eu incerc sa le aplic de ceva vreme si apoi cand mi se pare ca sunt pe drumul ce bun, iar ma cutremura ceva.

pup toate gagicile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ciarli, sper ca sunteti ok !!! Astept poze cu frumusetile tale
Ce-ti mai face nepotica (cea care a cazut urat acu` ceva timp in urma).

Eu azi sunt asa pe dos. Aseara pretendentul meu faimos si-a facut bagajele. Suparat foc. Cam cum sunt si eu.

Happy, as fi vrut sa spun ca da, dar nu pot. El este too much pt gusturile mele. Dar probabil, repet, eu sunt cea anormala, cea care nu simte nevoia in veci a unei imbratisari etcetcetc si nu suport sa fiu sufocata sau sa mi se calce spatiul meu privat si libertatea mea personala cu nimic.
Cum mi-au zis si prietenele din parc, mie-mi tre` un instalator de fapt, ca pe restu` le rezolv eu

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I Love DC&page=3" target="_blank">Avem foto in concurs si acum ne laudam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Daria

nush ce sa zic, felicitari sau sorry... zic ambele si tu alpici varianta potrivita, ok?

Ciarli, cum esti? Si celelalte fete? Toate in Hawaii?

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Daria...ce rasa e catelusa voastra?ce varsta avea giulia cand a-ti luat catelusa,cum se poarta cu ea?...Scuze ca te bombardez cu intrebarile...dar Bia mea imi cere cu ardoare un catelus(defapt daca ar fi sa fie ar fi catelusa)...ma gandesc ca e totusi cam mica...dar parca imi doresc si eu...

Laura,mamica de minune Bianca
POZE...noi
Adevaratul camin nu este cladit cu mainile, ci cu inima.
Speranta este ea insasi un soi de fericire si ,poate, principala fericire pe care aceasta lume o ofera.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

...imi vine sa-l strang de gat pe idiot...
Venea sa vada fata o data pe saptamana,l-am averizat sa nu se joace de-a aparutu si disparutu cu fata...ca nu o mai vede...acum au trecut aproape 2 saptamani de la ultima vizita,fata ma tot intraba de el...si fara sa-mi doresc aflu dece il doare undeva de copilul lui...creste copilul altei doamne...tot o fetita,dar putin mai mare...sa faca ce vrea cu viata lui,dar sa nu isi bata joc de copilul meu...ce ii zic eu Biancai?Ma doare sufletul de copilul meu...inevitabil o sa trecem pe langa ei pe strada,daca isi ignora propriul copil?cum v-oi rectiona?...


Laura,mamica de minune Bianca
POZE...noi
Adevaratul camin nu este cladit cu mainile, ci cu inima.
Speranta este ea insasi un soi de fericire si ,poate, principala fericire pe care aceasta lume o ofera.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Lala ai rabdare. Este prea devreme sa tragi vreo concluzie. Sa stii ca e mai bine ca el si-a gasit pe cineva cu copii, o sa-i fie bine si Biancai - o sa aiba cu cine sa se joace. Totul e sa tina relatia lor...

Sau poate te deranjeaza ca e deja cu altcineva? Of draga mea, o sa e obisnuiesti cu ideea asta cu timpul...

Poti eventual sa-l suni si sa-i spui ca Bianca intreaba de el, sa incerce sa vina s-o vada cat mai curand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Sriu rapid ca nuam acces la pc
Lala,catelusa a fost primita, trebuia sa fie bichon maltez, insa e havanese, recomand cu toata inima aceasta rasa \8atentie, sa il iei cu pedigree sa nuai surprize cum avem noi\ Giulik avea 4 ani juma`, se iubesc enorm, cainele ii rabda toate nabadaile si Giulia o adora, ea e responsabila cu apa, ma ajuta la spalat, periat, o nebunie, nu regret o cliparevin cand venim acasa
pupam voios trupa

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I Love DC&page=3" target="_blank">Avem foto in concurs si acum ne laudam

Mergi la inceput