sa ne numaram binecuvantarile (cap.6)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Happy, da, multimi de intrebare suntem bine

Acum rad in birou de una singura, ca ma gandeam ce binecuvantare am eu infara de Giulia mea
Si mi-am amintit cum am ramas fara un ban acu vreo doua saptamani, apoi am luat banii insa am asteptat sa-mi cumpere cineva ... tineti-va bine, detergent mult si ieftin. ca m-am incapatanat si mi-am luat cate o cutiuta mica, am zis ca nu merg pana la hipermarket de putoare ce sunt.
Si uite`asa am acasa acum 18 kg de detergent, ca am luat si eu si mi-au si adus acel detergent ieftin.
Ziceti voi de nu e si asta o bucurie E criza, da ?
Si da, m-am tzacanit de tot la cap, eu chiar ma pot bucura de toate lucrurile astea marunte

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I Love DC&page=3" target="_blank">Avem foto in concurs si acum ne laudam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Pai cu 18 kg de detergent, Daria, poti sa faci o afacere si sa iti deschizi spalatorie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

mai, tu astepti vremuri...kakacioase?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

nu asteapta vremurile alea, ca-s aici de muuult
18 kg detergent e cam mult, dar nu e grav... la noi ar tine cam juma' de an, daca am calculat bine

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

deci vom fi curate, da ?
De cate ori vad cutiile in fata debaralei, ca n-am avut atata energie sa le mut/stramut la locul lor, ma apuca rasul
E semn clar de tzacaneala

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I Love DC&page=3" target="_blank">Avem foto in concurs si acum ne laudam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Cum eu tocmai am mai "plesnit" de-o rata, Daria eu pun masina noua de spalat, tu detergentu... biznis de vis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Citat:
citat din mesajul lui Morgano

Cum eu tocmai am mai "plesnit" de-o rata, Daria eu pun masina noua de spalat, tu detergentu... biznis de vis


moama iti dai seama si ne alegem, evident, clientii

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I Love DC&page=3" target="_blank">Avem foto in concurs si acum ne laudam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

Pe aici trece o boare romantica cu miros de detergent , ca sa sintetizez ultimele pagini pe care le-am citit...

Morgano si mamgiuliei, am si eu de adus niste rufe la spalat

Grishca, felicitari pentru dintisori! Vor trece si emotiile dureroase cand se vor transforma in amintiri.

Happy_in_TO, m-ai facut sa visez la Esmeralda si la Quasimodo... Eu sigur l-as fi ales pe Quasimodo, mai ales daca in rolul lui era Garou din comedia muzicala.


Eu sunt cam pe fuga, prin delegatii, si mi-e dor de fiica mea. Dar vom pleca si noi putin la mare la sfarsitul lunii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Grishca spune:

Voi fete curajoase care acum vorbiti de detergent romantic sau de romantism cu iz de detergent cum ati facut sa treceti mai usor prin momentele imediat urmatoare despartirii?
Mie mi se pare infernal de greu, de dureros, de sfasietor. Incerc din rasputeri si trag de mine facand o gramada de lucruri dar permanent cu golul in stomac cu amintirile in suflet cu gandul disperarii ca am pierdut, ca am esuat, ca nimic nu mai e la fel. Poate daca am fi avut o relatie grea, cu certuri cu minciuni cu lucruri urate ar fi fost mai usor. Dar acum nu gasesc nimic, absolut nimic in viata mea care sa nu aiba legatura cu el. Am daruit tot, mi-am lasat sufletul dezgolit si toata fiinta mea si mi-a cuprins tot universul si acum e totul atat de fara sens si vid...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

oh... Grishca, se pare usor, dar nu este... La mine au trecut mai bine de 6-7 ani si de abia am curajul sa scot capul din carapace, asa incetisor... Pentru unele persoane este mai usor, pentru altele mai greu. Tu ai grija de tine si da-ti timp sa te vindeci. Fii buna cu tine.

Scriu in mare graba... o sa revin miine la taifas. Azi am o zi super aglomerata. Frumosu' nu este in birou, habar n-am unde este si eu trebuie sa tin fortareata aici in birou. Ma biriie la telefoane di toate partile, trebuie sa directionez nise documente importante, sa semnez facturile, sa ma ocup de tot singura. Si miine nu sint aici in birou (vin fetele acasa!!!) asa ca trebuie sa le pun pe toate la punct.
Maru ma ierti ca nu pot veni... te rog. Am vrut sa te sun si nu mi-am gasit carnetelul in care notasem numarul tau. Aranjam o alta data de intilnire... Imi pare atit de rau.

Azi m-am imbracat in fusta! Nu am pus o fusta pe mine in vreo 20 de ani cred... Mereu spun de mine ca sint urita, ca am picioare groase, ca trebuie sa le ascund. Azi m-am imbracat in fusta din aia tip business, cu tocuri si o bluzita pe corp si perle la git. Asta e... Asta sint eu, asa defilez :)) Am primit numai complimente si imi merge la inima. Trebuie sa merg cu Maru la cumparat de fuste

Va pup pe toate! Stati pozitive, numarati-va binecuvintarile, imbratisati-va copiii, zimbiti strainilor de pe drum, iesiti afara la soare, mincati multa inghetata...

Mergi la inceput