sa ne numaram binecuvantarile (cap.6)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns casandra spune:

Binecuvantarea mea de astazi: Andre implineste 3 ani! Sunt fericita


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

La multi ani Andre de casandra!
sa fii fericita, sanatos, voios, norocos, iubit!
Casandra, sa te bucuri de pruncii tai multi multi ani de aici in colo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

E prima oara cand intru la acest topic, am dat peste el din greseala, cautam de altfel un alt topic.

Si totusi...privind titlul, mi-am dat seama ca trebuie sa multumesc Domnului si eu pentru...

doi copilasi perfecti, sanatosi.
un diagnostic care pentru mine inseamna inceputul sfarsituluiunei agonii in care am trait 3 ani...
divortulcare e ...eliberare, pace, liniste, asta pe langa ceva ingrijorare, tristete...

per total...am lasat la pamant un bagaj greeeu, f greu care m-a epuizat, m-a stors de putere, iar asta e o binecuvantare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

nikole, nu-mi vine sa cred, imi amintesc pozele cu voi doi, asa un cuplu frumos, of ce rau imi pare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Citat:
citat din mesajul lui casandra

Binecuvantarea mea de astazi: Andre implineste 3 ani! Sunt fericita


A spune te iubesc înseamna a spune nu vei muri


La multi ani!

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert Locul nostru www.jccoradea.ro" target="_blank"> preferat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandra spune:

In seara asta l-am sarbartorit pe Andre. Copiii s-au distrat de minune, i-am serbat ziua la o sala de gimnastica, calin a fost extraordinar de cuminte si cooperant. Am fost fericita.
Dupa petrecere i-am dus la taica-su, unde vor sta o saptamana. Andre s-a bucurat mult, pe Calin parca l-as fi dus la inchisoare. Mi s-a rupt inima, parca l-as fi pedepsit. L-am dus pana la usa, taica-su are probleme cu spatele, mergea sontac-sontac, iar din casa m-a izbit un miros greu. Am lasat copiii acolo cu inima indoita, singurul lucru care m-a mai linistit a fost sa il vad pe Andre foarte fericit sa il vada pe taica-su. Asta m-a bucurat, mai ales ca el e sarbatoritul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Casandra, sa-ti traiasca feciorii
Si sa ai o saptamana usoara

Nikole, imi pare tare-tare rau

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Nikole, daca tot ai scapat de acel bagaj greu, asta e totusi un motiv de sarbatoare, nu?
Noi am sarbatorit divortul la un restaurant. A fost cererea lui fiul meu, sa ne cinstim ca lumea, daca tot am scapat de el. Am scapat= nu EU, ci NOI

Casandra, tatal copiilor sta departe de tine?

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert Locul nostru www.jccoradea.ro" target="_blank"> preferat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Casandra, LA MULTI ANI lui Andre - sa te bucuri alaturi de feciorii tai frumosi
Nikole - multa sanatate si multa putere sa treci peste perioada asta grea; acum vreun an ti-am vazut pozele si stiu ca te-am admirat.. ai doi copii perfecti
Astazi ii voi spune lui Luca despre mutare, despre faptul ca nu va merge la gradinita o vreme; am anuntat-o pe dadaca lui care i-a fost mai mult decat o bunica ; incep sa simt ca in ciuda faptului ca incerc sa raman puternica ma incearca o depresie... n-as face altceva decat sa stau in pat si sa ma uit pe tavan... musai sa gasesc o cale sa ies din aceasta stare....
Un inceput de saptamana frumos va urez

Yagmur si Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Asta am facut eu ieri toata ziua. Am zacut. Noroc de Giulia care n-a avut nici ea mare chef de iesit sau mers in vizite, parca a simtit ca e mai bine sa stam in casa.

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput