Indemnizatia MAMELOR

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns toshador spune:

Buna fetelor.

Ma numesc Antonina Ferdean si sunt din Timisoara. Sunt mamica unei fetite de 1 an si sunt interesata de acest demers. Voi face tot ce imi este in putinta sa dau acest link la toate mamicile pe care le cunosc si din pct meu de vedere va sustin total.

Vom reusi...sunt sigura.

Parerea mea este ca ar fi f bine faza cu ong-ul din mai multe motive, enuntate si de voi mai sus.

Ar fi bine sa stie ca nu pot sa faca chiar asa orice din mamici, ca si noi ne putem apara.

Numai cele bune



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Alinuk felicitari inca o data pentru ce faci si fetelor care au fost prezente astazi la intalnire, daca as fi din Bucuresti, nu te-as lasa singura, as fi sigur langa tine

PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si samburel mic de 13 saptamani
Cutiuta cu bijuterii


"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

fetelor

acest demers e pt toata lumea

si pt voi din tara!!!!!!

indif de ce varianta alegem, actiunea asta nu e doar pt mamele din Bucuresti!!!!!!!!






Alinuk


www.dailymotion.com/video/xaclht_starship-foundation-father-and-son_creation" target="_blank">SMS la 858 pt copii!
detalii

www.youtube.com/watch?v=k0TSNlh-ZpE" target="_blank">cantecul de leagan al copilariei /
Andu mik si Teo voinik


............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRA_LIZA spune:

Va pup!

Ma inscriu si eu in aceasta actiune! era previzibil k se va ajunge aici, asa k eram si sunt perfect pregatita moral pt instanta si tot restul.

De perspectiva: se vor inscrie inca 1-2 mamici din proximitatea mea afectate si ele de masura asta mizerabila.

Regret maxim k am ratat intalnirile de pana acum, doresc sa particip la urmatoarele.

Ira, mamica Elizei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRA_LIZA spune:

Ar fi culmea (si ar fi mare-mare pacat) k mamele afectate de scaderea indemnizatiei sa nu se implice tocmai acum, cand lucrurile incep sa ia o turnura, cum sa zic, oficiala! dupa cat s-au implicat atunci cand a fost vb de proteste!

Ira, mamica Elizei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade24 spune:

Va pup fetelor!

Nu am mai scris de ceva timp aici, dar v-am citit.
Dupa cum ,poate, va amintiti eu am vorbit cu un avocat inca din perioada protestelor. Ieri am reluat discutia si asteptam sa vedem daca primim vreo decizie ca sa ne apucam de treaba.
Daca voi stabiliti o linie de urmat, voi actiona si eu la fel.
Fizic nu va pot ajuta dar sunt alaturi de voi si voi merge in instanta, aici, in Timisoara.

Tinem legatura.

Alinuk sa ma anunti cand ai gata lista ca sa iti dau si eu datele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

fetelor eu acum fac o lista cu voi, asa ca trec pe lista nume, mailul, nr tel al celor care se inscriu


va rog dati-mi pe mail am2000ro@yahoo.com
sau pm aici

pup si sa aveti zi buna!

Alinuk


www.dailymotion.com/video/xaclht_starship-foundation-father-and-son_creation" target="_blank">SMS la 858 pt copii!
detalii

www.youtube.com/watch?v=k0TSNlh-ZpE" target="_blank">cantecul de leagan al copilariei /
Andu mik si Teo voinik


............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amali spune:

Zic si eu 'out loud': parerea mea e ca ideal ar fi sa ne adunam, si atunci varianta cu ong-ul este cea mai potrivita.

Daca reusim sa ne mobilizam cat mai multe (e destul de greu vad), actiunea noastra ar avea o mai mare greutate. Teama mea cea mai mare acum este ca 'ajustarea' indemnizatiei nu se va opri aici... Si singurul lucru pe care il putem face acum este sa mergem in instanta si sa castigam. Nu doar pentru cei 15%, dar si pentru niste principii de justete, si pentru potentialii fratiori, surioare, verisori sau prieteni ai copiilor nostri, care in conditiile astea nesigure poate nu se vor mai naste...

E drept ca este destul de greu atunci cand ingrijesti un pui mic sa te mai ocupi si de altceva, dar este extrem de important tocmai pentru bunastarea copiilor nostri sa nu renuntam acum. Si pana la urma nu suntem fiecare singura in cate un colt - ne avem una pe alta sa ne ajutam!
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaavram spune:

Buna dimineata fetelor. Am fost si eu cu Alinuk la intalnire si le transmit atat ei cat si celorlalte - prezente fizic sau doar cu gandul - respectul meu.
Cred ca e bine de precizat pentru fetele din afara Bucurestiului ca nu e necesar sa fie aici ca sa participe, ci va fi suficient sa ne trimita prin posta hartiile necesare. Eventual sa se uneasca mai multe pe plan local si sa adune actele necesare si sa le trimita la Bucuresti. Si prietenele cu care am vb pana acum sunt tot de parere sa ne reprezinte un ONG tocmai datorita faptului ca sunt mamici si e greu sa gaseasca mereu pe cineva sa stea cu bebeii.
De asemenea, e important ca toate cele care doresc sa participe si nu au deciziile in original, sa se preocupe sa le obtina (pentru Bucuresti cine nu a primit-o prin posta trebuie sa mearga in Str. Hambarului la Agentia de prestatii sociale - et. 2, cam. 9; de asemenea e bine sa stie ca daca nu au primit-o pana au inceput sa primeasca banii, nici nu o sa mai soseasca, caci se pare ca posta nu e prea constienta de importanta corespondentei si fac retur cu mult prea mare usurinta). In alta ordine de idei, cred cu tarie ca nu trebuie sa renuntam la dreptul nostru si ca trebuie sa facem tot ce putem pentru a reusi, chiar si numai pentru ca bebeii nostri peste ani sa fie si mai mandri de mamicile lor cu coloana vertebrala.

Va pup pe toate si sper sa fim cat mai multe in aceasta actiune.

Roxana

"Viata nu-i dreapta. E doar mai dreapta decat moartea." - Oscar Wilde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Amali multumesc din suflet pt sustinere

uneori am imrpesia ca sunt singura mamica nebuna ....

in zilele astea, normalitatea si firescul devin extreme

mie mi se pare normal sa ma revolt cand cineva atenteaza la echilibrul copiilor mei, al meu si al familiei mele




Alinuk


www.dailymotion.com/video/xaclht_starship-foundation-father-and-son_creation" target="_blank">SMS la 858 pt copii!
detalii

www.youtube.com/watch?v=k0TSNlh-ZpE" target="_blank">cantecul de leagan al copilariei /
Andu mik si Teo voinik


............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput