Ghiocei de Martei-Aprilie 2009***226***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

buna noapte fetelor.
eu as fi raportat o zi destul de nelacuta, insa cand vad ce nenorociri se intampla nu ma mai plang de nimic.
annan, ce tragedie.dumnezeu s-o odihneasca in pace si pe ea si pe ingerasul din burtica. si sa-l apere si ocroteasca pe micutul andrei.


Botzul meu de aur din 10 Martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Seara buna!

Of Doamne ANAAN, ce tragedie cumplita. Astfel de experiente ar trebui sa ne invete sa pretuim clipa, ceea ce avem, ca nu stim cum si cand sfarsim. Dumnezeu sa o odihneasca pe prietena ta si sa ii apere copilul de rele. Groaznic

RAMONA, offffff. As vrea sa iti spun ceva imbarbatator, dar sincer iti spun ca nu stiu cum rezisti. Te admir, esti una din eroinele mele in viata. Eu sunt atat de plangacioasa si de slaba (de inger, nu de kg), ca il chem pe sot la orice si cand intarzie un pic mai mult acasa mi se pare un capat de tara. Asa ca jos palaria pt tine! Sunt convinsa ca vei rezista la fel de bine si mai departe, chiar daca mai ai astfel de momente de slabiciune. Un maaaaare maaaare pt tine si Stefan

MIHAELA, ce faci ochisorii frumosi? Maine va sunam si noi, ca azi am vrut, dar nu am mai apucat, ca m-am enervat cu o baba in parc, care efectiv m-a obraznicit pe fata si m-a pus sa imi dau copilul jos din leagan. Eram la leagane chilotel, patru la numar. Ana are o perioada in care nu mai vrea sa se dea in leagan obisnuit, desi se tine f bine, a cazut o data si cred ca s-a speriat, asa ca trage numai spre astea chilotel. Era aglomerat, dar nu o pusesem demult in el, cred ca un pic peste 5 minute. Eu vorbeam la telefon cu o colega ce tocmai nascuse, deci o convorbire scurta, strict de felicitare, ca fata era la spital. La un moment dat ma bate o tanti pe umar si imi zice "nu va suparati, suntem si noi dupa dvs la leagan". Pt ca vorbeam la telefon si nici nu am vrut sa fac vreo scena, am luat fata din leagan si am plecat de acolo, dar asa m-au apucat pe urma niste draci, de m-as fi intors sa ii zic cateva. Mai erau trei leagane ocupate si sigur cel putin unul era ocupat dinaintea noastra, dar a simtit ea nevoia sa ne dea jos pe noi, ca vezi Doamne eu vorbeam la telefon si cine stie ce s-a gandit madama, ca vreau sa tin fata in leagan o ora sa vb eu linistita. In fine, asta e un nimic fata de atate necazuri, dar asa, ca fapt divers.

Gata, sting lumina, ca acus vine sotul si ma cearta ca iar stau pe net

Pupici

Mami de minune mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

noi am fost azi prin doctori.
concluzia.ce are maria la ochisori, e de la puroiul de pe amigdale.
pungile de sub ochi s-au mai retras, insa lesin cand ii vad ochisorul stang cu sange.
mergem in continuare pe tobrex, care mai mult il pun pe langa decat in ochi ca nu vrea sa stea.

ilinca si annan, felicitari pentru rezultatele frumoase obtinute de elevele voastre.si sotului pt licenta.si bafta sa gaseasca in job de unde sa iasa multi bani si sa aiba si satisfactie profesionla.

floric,ia zi, a "prins" raru ceva soare?e colorat vreun pic?

pisigri.
ANL-urile sunt in 3 zone in galati. sunt si unele la siret. zona e cu problema, insa blocurile is protejate de un dig zdravan. momentan nu-i problema. celelalte zone is ok, n-au nicio treaba cu inundatiile.

cat despre refuzul la mancare si culcatul cu doar cateva lingurite de papa, crede-ma ca te inteleg perfect.noi si acum avem aceleasi pb cu papica.eu ma scot cu tzitzile.le scot oriunde si salvez orice situatie.tu nu mai alaptezi? da-i tzitzi cand refuza papa. tot e ceva.
eu una asa fac acum ca mi-e bolnavioara si pt ca nu bea mai mult de 50 max 100ml apa, ii dau san. plus ca-i minune pt gautul ei bolnavior.bine ca eu si inainte sa se imbaolnaveasca ii dadeam la greu.
acum ca am terminat cu alte trebi am sa ma acup serios de fata.
sa nu mai zic ca are 8.840 kg. mai are cineva asa putin?
a mea papa orice, doar ca foarte putin cantitativ. la noi o masa de orice, e de max 150 ml.mai mut nu vrea. intoarce capul sau deschide gurita ff putin, fapt care ma dispera.
si eu ii spun pe un ton foarte ferm vreo doua(ca stie ca de la mancare ne suparam) dar se uita cu fata la mine careia nu-i pot rezista si ma buseste rasul. intentii am, dar nu prea pot sa stau serioasa.
sau....ii zic ceva pe un ton ferm, si in secunda doi ma intorc cu satele sa nu vada ca eu rad. stiu ca nu-i ok, dar ce sa fac? am de lucrat aici.si la multe.
poate e doar o perioada si o sa treaca.

of ramona, ce intamplare si la voi. dragul stefan, iti dai seama ce-o sa fie pe capul lui cand o sa fie tati acasa? e clar ca-i simte lipsa.

novusica, abia astept sa-ti aud vocea maine.ma unge la suflet.la fel si vocea aylei, a ilincai...stiti ca eu am o pb cu zona aia.
mi-ar placea sa aud si vocea , de fapt accentul lui inapreda, annan, joanna, adee...am sarit pe cineva dn zona?iertare



Botzul meu de aur din 10 Martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

pisik
auzi? da poate vroia sa-si prinda rand la leagan


Botzul meu de aur din 10 Martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

sting si eu becul ca merg langa puiuta. mai tuseste nopatea si se ineaca.merg planton.
va noapte buna

Botzul meu de aur din 10 Martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Buna!

Off, ca tot avusesem o zi vai de capul ei, numai prin doctori, am citit si de la voi numai lucruri triste

Anaan: groaznic, fara cuvinte, Dumnezeu sa-i odihneasca in pace

Ramona: am toata admiratia pentru tine, eu sincer nu as fi rezistat si al meu sot a avut cateva tentative acum cativa ani sa plece si nu l-am lasat. Multa putere in continuare

Nu mai vorbim ca am o stare de cand sunt probleme cu inundatiile, tare mie frica, ca doar stam la casa si azi dimineata pe la 4 si ceva ploua torential si nu am mai putut sa dorm pana nu s-a mai potolit . Doamne ajuta sa scapam si de asta, tare incercati mai suntem ca popor

Si partea buna: multumim tare mult pentru aprecieri. Si noi am vazut niste fetite superbe si raman cu regretul ca nu o sa am si eu parte de o mica carliontata

Somn usor!

Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mireal spune:

buna,sa vad ce am retinut din ce am citit: Simplyana felicitari pt. plecare, copii bolnaviori, am vazut manechinele frumoase.Ramona pt.tine, eu nu as putea sa stau singura.noi am fost plecati in week-end prin bucuresti cu treaba, ba pe la nasi, ba la o colega la curte.la nasi Theo a fost foarte haios, dupa aproximativ o ora,s-a uitat la usa, dupa aceea la noi, iar la usa.noi ne uitam la el sa vedem ce face,s-a dus si ne-a adus sandalutele sa-l incaltam si arata cu manuta pa,pa.parca pe zi ce trece sunt tot mai dulci.ma duc la nani, sa aveti o zi buna maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Nu pot sa cred, de cind nu am mai dat eu cafeaua (si variatiile pe aceeasi tema) dimineata !

Anaan, ingrozitor..Doamne fereste!

Ramona nu pot nici sa imi imaginez cit ti-e de greu. Dar si eu zic, daca puteti, plecati toti 3. Noi am pleca - desi Motanu meu e tare legat de ai lui, care-s si in virsta, si mai neputinciosi (nu ca eu nu as fi legata de ai mei, dar cu voia lui Dumnezeu, ei mai au ani buni inainte) - dar cine ne mai primeste la virsta sotului?

Floric, multumesc pentru raspuns. Motanu e panicat rau cu mersul la mare, desi mai sint aproape 3 saptamini pina plecam noi. Dar e adevarat ca la TV s-a anuntat ca virful de viitura pe Dunare o sa se intimple cam atunci...

Mihaela, multumesc si tie ! Bine ca ochisorii sint mai bine; lasa, ca ajunge ceva din Tobrex-ul ala si in ochisori. Noi facem des urcior la un ochisor, asa ca am experienta (iar Pisilinca e antrenata) la pusul de chestii in ochi. Abia astept sa mai creasca, poate nu-i mai apar chestiile astea uricioase...





If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

A, criminala faza cu Theo si sandalutele! Si Pisilinca mi-a mai facut de-astea, si cind iesim afara daca ne intilnim cu cineva si ne oprim sa schimbam doua vorbe, dupa un minut incepe sa faca cu minuta si sa spuna Pa. Si daca eu nu "ma simt", incepe sa dea din mina din ce in ce mai energic si sa zica Pa-a-a...Pa-aaa... Se strica lumea de ris cind o vede ce hotarita este.

Mihaela, Monnvas, e drept ca noi tot atingem 10 kile si apoi scadem sub, si iar ne opintim si ajungem la 10 si iar scadem.. a mea n-a mincat veci mai mult de 150g la o masa, nu stiu daca de 5 ori in viata a bagat 200g. Dar acum nu mai vrea deloc sa manince, niciodata parca nu-i e foame. Si daca se intimpla sa deschida gura, imediat scuipa. Deci mozolim tot si burtica tot goala. La propriu. Cu tzitzi ma mai scot si eu, da ma intreb daca chiar ma scot sau doar isi strica foamea si stie ca exista alternativa. Toate fetele au zis ca dupa ce au intarcat copilul s-a pus pe mincat, si uite-asa ajung sa imi para rau ca nu am intarcat-o cind imi propusesem...



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Neatza!

Sa ma plang si eu de mancat. Ana nu mai manaca deloc de cateva zile. Acum nu mai e problema doar la masa de pranz, este la toate mesele. Nici fructe, nici iaurt, de chestii mai elaborate nici nu mai zic. Dupa trei, maxim 4 lingurite intoarce capul sau scoate din gura, scuipa absolut tot. Nici laptele nu il mai papa, decat f putin. Cel de seara e compromis aproape tot, dimineata mai rupe cate ceva. Nici nu mai pofteste, daca mananci langa ea, nu are nicio treaba. Nici biscuiti nu mai vrea, nimic nimic.
Cand venim din conced o duc sa ii fac niste analize sa vedem ce o fi. Eu sper sa pape ceva in Bulgaria, desi ma indoiesc
Va dati seama ca ma stresez, nu ca ar fi slaba, dar totusi nu cred ca e normal sa refuze chiar orice. Eu nu credeam ca o sa am astfel de probleme cu ea.

O zi frumoasa va doresc!

Mami de minune mica


Mergi la inceput