Ghiocei de Martei-Aprilie 2009***226***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Petrean , cum sunteti ? v-ati internat ? sper ca nu, va doresc sanatate multa !!

Mihaela, cum mai e frumoasa cu ochi albastri ?? va sun maine ca azi am alergat si am rezolvat o mie de treburi din cele un milion de pe lista


Pisik,
daca te incalzeste cu ceva, vom fi amandoua cu vizitatori la mare, asa ca ne tinem companie

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank"> Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Hai, tu fete, ca va spun, imi mai descarc sufletul putin. Azi a murit o mamica cu care mai petreceam timp in parc, prietena pot sa spun. Pe baietelul ei tot Andrei il cheama si a implinit un an in mai.Ea cred ca avea vreo 27 de ani... A avut un accident de masina...si mai era si insarcinata. De cand am aflat nu-mi revin din soc si-n fata ochilor am tot imaginea dragutului ei baietel...

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Hai, tu fete, ca va spun, imi mai descarc sufletul putin. Azi a murit o mamica cu care mai petreceam timp in parc, prietena pot sa spun. Pe baietelul ei tot Andrei il cheama si a implinit un an in mai.Ea cred ca avea vreo 27 de ani... A avut un accident de masina...si mai era si insarcinata. De cand am aflat nu-mi revin din soc si-n fata ochilor am tot imaginea dragutului ei baietel...

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)




Oh, Doamne...

Dumnezeu sa o odihneasca in pace!


_

Gigelica ,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Dumnezeule, Ana Dumnezeu sa o ierte si sa ii pazeasca de toate relele copilasul. Viata asta atat e de parsiva.
Mi-au plecat toate gandurile. Mai aveam cate ceva de comentat...dar ce mai conteaza...

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Pisigri, eu la faza asta inchei masa. Ii spun: "daca mai scuipi, inseamna ca esti satul si incheiem masa". Daca scuipa si urmatoarea imbucatura, gata, s-a terminat. Al meu nu numai ca scuipa, dar prinde cu mana ce scuipa si arunca pe pereti E-adevarat, scuipa de cel putin 2-3 luni, deh, noi tre' sa avem vechime-n munca si la tampenii

Anaan condoleante, groaznica intamplare!

Monica mami de CRISTIAN - "domnu' injiner"
(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Hai, tu fete, ca va spun, imi mai descarc sufletul putin. Azi a murit o mamica cu care mai petreceam timp in parc, prietena pot sa spun. Pe baietelul ei tot Andrei il cheama si a implinit un an in mai.Ea cred ca avea vreo 27 de ani... A avut un accident de masina...si mai era si insarcinata. De cand am aflat nu-mi revin din soc si-n fata ochilor am tot imaginea dragutului ei baietel...

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)



Aoleu !! Dumnezeu sa o odihneasca in pace !!
Trist si foarte tragic !!!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank"> Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Buna fetele mele dragi…

Abia acum am deschis comp., am facut mancare, am iesit in parc, ceva cumparaturi la distamta de casa si pe jos, am ajuns acasa la 22:00/… l-am culcat pe Stefan ca era rupt si ma delectez / descarc de necazuri alaturi de voia, asa cum faceti la randu-va..

Deci, ieri dimi. am iesit in parc cu micutul meu cuminte… am intalnit un cuplu cu o fetita delicioasa iar tatal ei se juca f.frumos cu ea… Stefan s-a oprit locului ia privit foarte fascinat si serios iar cand tatal s-a asezat jos pe un postamement de lemn la nivelul copilul, micutul meu si-a pus un degetel in gura, s-a indreptat timid catre tatal fetitei, s-a asezat in bratele lui si l-a mangaiat pe fata suraznad la fel de timid. Am inceput sa plang insantaneu la gandul ca saracutu` io fi dor de o mangaierea tatalui indepartat … dupa cateva sec.tatal a indreptat privirea catre mine sa ma intrebe ceva dar a ramas socat cand m-a vazut lacrimand crezand ca a facut ceva rau, nici nu stia ce sa faca… i-am raspuns printer nodurile din gat ca e ok, doar ca tatal lui este departe si poate Stefan a simtit nevoia sa se joace cu un barbat (noi nici bunici nu avem, doar fratele care este super-ocupat, isi ridica o casa sin u are timp nici sa respire)… acesta a suras incurcat lasandu-ma sa ma indepartez putin ca deja eram terminata. Dupa catvea minute in care m-am adunat, m-am indreptat catre casa numai bocete si blesteme catre o tara si o conducere de kkt… (sper sa nu ma mai intalnesc cu acel tatic, m-as simti f.jenata)

asa ca dragelor care aveti in gand sa emigati, duceti-va cu frunte sus si inima deschisa, lasati ca stingem noi lumina , eu ma consider o lasha si o sa regret o viata ca nu am emigrat cand a fost timpul…
Pe seara a sunat sotul , nu i-am zis nimic, nu avea rost sa-l deprim si pe el mai ales ca ii este atat de greu fara noi, noroc ca se intrerupea convorbirea la fiecare 2 min(camera web. nu mergea) si nu a sesizat ca sunt suparata.

Of, of, sper sa trecem si peste aste` doruri, tot eu m-am imbarbatat azi, spunandu-mi ca sunt copii carora le-a murit parintii (cum am citit mai devreme necazul prietenei lui Anaan, Doamne fereste de asa necaz)… so, din mama dandana, pot si mama deprimata dar luptam ,luptam..

Va pupic dulce pe toate si bucurati-va de sotii vostri, indemnatii sa se joace cu galmele voastre minunate !!!


http://family.webshots.com/album/577298563nQKiLG?start=24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Totusi...Pisi la plecare la mare am mers prin Dobrogea. Bacul trecea la Braila. Insa digul spre Macin era atunci (sapt trecuta) fisurat in 2 locuri. Erau echipajele si lucrau la el. Dar...intre timp cred ca s-a inchis de tot. Adica daca toate digurile din zona sunt inchise banuiesc ca si cel spre |Macin este inhis.
La intoarcere am venit pe ruta Giurgeni Vadu Oii. Podul e ok. Nu mi s-a parut nimic straniu la el si nu exista nici o limitare. Asa ca se pare e calea cea mai sigura. Oricum Dunarea e IMNENSAAAAAAAAAAA.
Ca o completare si o comparatie despre Dunare. Sotul are un unchi care locuieste chiar pe malul Dunarii, de fapt acolo isi face serviciu, lucrea za la irtigatii si monitorizeaza instalatiile de pompare a apei din Dunare. In fine, deci omul are casa pe mal, dar casa construita hat ani in urma, destul de inalta pentru ca inundatii in zona au fost de cand lumea si pamantul. Dar.....el are acum 62 de ani si a spus ca atata apa nu a vazut nici macar de copil. De la 20 de ani sta acolo si lucreaza pe maulu apei. Acum are apa in casa pana mai sus de brau. Bine ca el a evacuat tot pe un ponton plutitor unde va locui pana la retragerea apelor si uscarea casei.
A fost Cata azi la el si era omu ingrozit caci nu a mai vazut asa ceva niciodata. Bine si Cata a zis ca e ceva ... o mare de apa cat vezi cu ochii. Apa pe dig e la mustata adica se joaca cu nervii localnicilor...mai are pe alocuri 10-20 cm si depaseste digul. Problema e sa nu il sparga caci are o viteza Dunarea ceva de speriat.
V=-am spus ca am fost aseara pe faleza si m-am ingrozit. Zici ca, curgea apa la robinet asa vajaia Dunarea. Infiorator. Parca tot a rau cata...

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Tufete, daca v-am intristat, imi pare rau

Ramona, mama curajoasa!Cred ca nu ti-e usor deloc, dar, in opinia mea, faci fata cu brio unei situatii grele pentru voi toti!Multe, multe pentru tine!

Eu ma retrag acum, n-am chef de nimic...Multumesc ca mi-ati "ascultat" necazul! Noapte buna tuturor!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Of, Ramona hai ca mai e putin si vine tati al vostru.
Cata lucreaza mult si sunt zile intregi cand nu il vede pe Rares (fie doarme, fioe nu s epotrivesc la program) ori dupa o sapt petrecuta la mare minut de minut Rares nu se mai da jos din gatul lui. Si ce mai duios si totodata frustant pentru Cata ca trebuie iar sa o ia de coada si sa plece de acasa (apropo, tot multumi partidului pentru traiul bun) daca il tine in brate Rares pur si simplu il apuca cu bratele de gat si il strage apoi il pupa. ceea ce cu mine nu a facut niciodata. Deci e clar ca ii este dor de tati.
Desi nu se compara situatiile, te inteleg cat de frustrant este...sa platesti cu bucuria inocenta a unui copil pretul unui trai decent. Si de ce??? Sa platesti taxe la nenorocitul asta de stat...
Nu stiu unde pleaca Simply dar bine face...curaj si putere sa aveti oriunde veti ajunge. Greu oricum este peste tot.

A si inca o picatura in pahrul de taxe si impozite...Am un magazin in cartier unde patronul face niscaiva manarii, adica aduce marfa din Nemtzia si o vinde fara perdea (evident si fara bon de casa) in magazin alaturi de alte marfuri romanesti, in fine d-astea obisnuite.
Am mai cumparat eu proiduse nemtesti de acolo, un detergent, un sapun, o cafea (de fapt, la cafea am vechime, am vreo 3 luni de cand cumpar de la el) dar azi m-am enervat si m-am hotarat sa aleg produsele nemtesti in locul celor obisnuite. DA...Sunt hotarata sa incurajez ”economia subterana” decat sa se Imbogateasca statul cu un tva de 24% mai bine sa se imbogateasca un patron care oricum e usor mafiot si are destui bani., NU stiu daca e o decizie buna dar macar asa simt ca ma razbun pe nenorocitul asta de stat.
SA va spunde unde mi-a venit ideea...Am intrat sa imi cumpar un Bounty care pana mai ieri era 1,5 sau 1, 7 lei nu mai situ exact. Oricum sub 2 lei, Azi costa 2,1 lei. Atat m-am enervat de imi vine sa ii injur si acum. Atunci am zis stop...Am cumparat o ditamai ciocolata din Nemtzia...pe care am dat 6 lei dar a mancat toata familia si 2 mamici din parc. Pai atunci...e drept...nu-i drept...
Hai ca azi e ziua frustarilor...
M-am lungit cat am zis ca nu am chef de scris.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput